Wywiady

– Mieszkałem przy granicy z Czechosłowacją i dzięki temu w czeskiej telewizji obejrzałem mistrzostwa świata w 1966 roku. I od tego czasu moim marzeniem było zagrać na angielskich boiskach – opowiada Andrzej Grębosz, obrońca Widzewa w latach 1974-83. Udało mu się je zrealizować, bo w europejskich pucharach łódzki zespół zmierzył się z Manchesterem City, Manchesterem United, Ipswich Town i Liverpoolem. Wspominamy!

Wywiady

Chiny miały być dla Marka Zająca fajną przygodą, po prostu tymczasowym przystankiem. Los bywa jednak przewrotny i legendzie Wisły Kraków dziś trudno sobie wyobrazić życie w innym kraju. 16 lat pobytu zrobiło swoje. Po zakończeniu udanej kariery zawodniczej wychowanek Krakusa Nowa Huta zajął się trenerką. Za Wielkim Murem spotkał na swojej drodze choćby Marcello Lippiego, Svena Goerana Erikssona, Fabio Cannavaro, Vladimira Stojkovicia. Rok temu 2-krotny reprezentant Polski zakończył pracę z seniorami R&F FC Hongkong i zajął się młodzieżą w swojej akademii. Jak zdradza Łączy Nas Piłka, teraz jest jednak blisko nowej, bardzo atrakcyjnej posady.

Wywiady

Zaczynała, gdy kobieca piłka nożna była, jak sama mówi, unikatem. Grała z chłopakami, pomimo że ci chcieli wyrzucać ją z boiska za każdym razem, gdy strzelała gola. A tych w swojej karierze zdobywała niezwykle dużo, przyczyniając się m.in. do wygrania przez jej drużynę, FCR Duisburg, Pucharu Niemiec w 1998 roku. Za naszą zachodnią granicą była prawdziwą gwiazdą, w Polsce mało kto o niej słyszał. Pora więc, by wszyscy poznali historię „hrabiny” kobiecego futbolu, Jolanty Nieczypor-Wambeck.

Wywiady

Michał Łabędzki w ekstraklasie rozegrał 151 spotkań, a po zakończeniu kariery został... strażakiem. – Czasem porównuję to do piłki. Trzeba było dobrze przepracować mikrocykl, by być gotowym na mecz w weekend. W straży też musimy być zawsze wytrenowani i gotowi – podkreśla były piłkarz m. in. ŁKS Łódź, Pogoni Szczecin czy Arki Gdynia, a także reprezentant Polski w beach soccerze.

Wywiady

Paweł Jaroszyński po dwóch sezonach we włoskiej Serie A, w obecnych rozgrywkach występuje w Serie B. W Europie epidemia koronawirusa najmocniej dotknęła właśnie Włochy. – Rodzina w Polsce jest zaniepokojona, ciągle do nas dzwonią, ale na szczęście jesteśmy zdrowi. Piłka schodzi na dalszy plan i trudno cokolwiek planować. Gdy wszystko wróci do normalności, chciałbym znów zagrać we włoskiej ekstraklasie – podkreśla 25-letni obrońca Salernitany.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności