Wywiady

Najskuteczniejszy napastnik Superligaen nie zdążył jeszcze wziąć łyka espresso w małej kawiarni przy stacji Nørreport, gdy grzecznie zaczepił go elegancko ubrany starszy pan. – Dobry mecz w niedzielę. Gratulacje! – powiedział z uśmiechem i dyskretnie odszedł w swoją stronę. – Muszę strzelić gola w każdym meczu – podkreśla w obszernej rozmowie z portalem „Łączy nas piłka” Wilczek. Brakuje mu 4 trafień, by zrealizować swój pierwszy cel: pobić rekord legendarnego Ebbe Sanda i stać się najlepszym strzelcem w historii występów Brøndby w rozgrywkach duńskiej ekstraklasy.

Wywiady

Marcin Robak w ekstraklasie strzelił 120 goli, a w poprzednim sezonie był najskuteczniejszym Polakiem w lidze. Niespodziewanie latem przeniósł się do II-ligowego Widzewa. – Jeszcze przed podpisaniem kontraktu mocno odczuwałem, że kibice czekają i przeżywają czy ten transfer dojdzie do skutku. Bardzo mnie to ucieszyło, bo zobaczyłem jak im zależy na tym, bym grał w Widzewie. Cały czas widzę, że pokładają we mnie wielkie nadzieje. Ja też przyszedłem do tego klubu, by osiągnąć sukces – zapewnia Marcin Robak, lider klasyfikacji strzelców drugiej ligi (10 goli).

Wywiady

Nie ma w lidze równie młodego piłkarza, który wyprowadza swój zespół w roli kapitana. W Pogoni musi to jednak działać, skoro szczecinianie wciąż zajmują pierwsze miejsce w lidze. Czy więc Sebastian Kowalczyk, wychowanek klubu, czuje się również symbolem „Portowców”? Czym dla niego jest bycie liderem, co powiedział kolegom pierwszy raz mając opaskę kapitańską i jakim słowem określa DNA Pogoni? Zapraszamy do wysłuchania podcastu „Przy Zielonym Stoliku” na jednym z kilku kanałów: YouTube, Soundcloud i Spotify.

Wywiady

Osoba Sylwestra Czereszewskiego łączy stary i nowy Stomil. W przeszłości grał w „Dumie Warmii”, od roku jest członkiem sztabu szkoleniowego olsztyńskiego klubu. Był królem strzelców ekstraklasy, reprezentował też barwy Legii Warszawa, 23 razy wystąpił w drużynie narodowej.  – Dla mnie występy z orzełkiem na piersi to zawsze była duża odpowiedzialność. Wtedy patrzy na ciebie cała Polska. Oprócz pięknej przygody, jaką przeżyłem, miałem okazję grać z dobrze dziś znanymi piłkarzami: Andrzejem Juskowiakiem, Tomaszem Wałdochem, Romanem Koseckim czy Piotrem Nowakiem – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka Czereszewski.

Wywiady

Po wyjazdowej wygranej Borussii Dortmund w Pradze ze Slavią (2:0) Łukasz Piszczek był w szampańskim humorze. Były reprezentant Polski wraz z kolegami przybliżył się do wyjścia z grupy Ligi Mistrzów, a na Sinobo Stadium w Pradze nikomu nie gra się łatwo. – Zrobiliśmy bardzo ważny krok – przyznał Piszczek, który opowiedział nam o BVB, reprezentacji Polski, a także swojej przyszłości.

Wywiady

Rafał Pietrzak po odejściu z Wisły Kraków bez problemów przebił się do podstawowej jedenastki Excelsioru Mouscron. 27-letni lewy obrońca odgrywa ważną rolę w zespole prowadzonym przez Bernda Hollerbacha, który uchodzi za rewelację belgijskiej elity. W spotkaniu z KV Kortrijk Pietrzak zaliczył asystę, według jednych źródeł pierwszą, według innych – drugą w tym sezonie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności