Wywiady

Marcin Kowalczyk grał w trzech rosyjskich klubach. Najlepiej spisał się w Dinamie Moskwa, a stolica Rosji przypadła mu do gustu. – Piłkarsko mogło być lepiej, ale nie żałuję, choć nie wszystko układało się tak jakbym chciał. Nie żyłem w Rosji tylko piłką. Poznałem wielu ludzi i do tej pory jesteśmy w kontakcie i jak tylko mogę, jadę tam i czuję się świetnie – zapewnia 35-letni były obrońca m.in. Dinama, Wołgi Niżni Nowogród i FK Tosno.

Wywiady

48-letni Arkadiusz Kubik rozegrał ponad sto meczów w polskiej ekstraklasie i ponad 160 w belgijskiej. Dwa razy wystąpił też w reprezentacji Polski. Teraz jest grającym trenerem A-klasowej Cedronki Wola Radziszowska. – Zadebiutowałem w reprezentacji w meczu, który rozegrano w Krakowie. To był dla mnie wielki honor i nogi mi się trochę trzęsły. Mnóstwo znajomych i rodziny było na tym spotkaniu. Nawet babcia przyszła. Wygraliśmy z Węgrami 3:2 – wspomina wychowanek Cracovii.

Wywiady

Tomasz Dziubiński to pierwszy Polak, który strzelił gola w elitarnej Champions League. Z FC Brugge zdobył mistrzostwo Belgii i Superpuchar kraju. Wcześniej został królem strzelców ekstraklasy w barwach Wisły Kraków. Zagrał również dwa mecze w reprezentacji Polski. Teraz jest dumny, że spełnia się jako szkoleniowiec w klasie okręgowej i szkółce piłkarskiej w małej Jedlni-Letnisko pod Radomiem. Zajęcia z dziećmi tak go pochłonęły, że odrzucał propozycje pracy trenerskiej w wyższych ligach.

Wywiady

Paweł Miąszkiewicz z Widzewem zdobył dwa mistrzostwa Polski i awansował do Ligi Mistrzów. – Oglądałem Widzew, który w latach 80. XX wieku grał w europejskich pucharach z najlepszymi drużynami Europy jak równy z równym. Wtedy każdy dzieciak w Polsce chciał być Bońkiem czy Smolarkiem. Do tego ten klub miał kibiców i to do tej pory jest jego jednym z największych atutów. O to też chodzi w piłkarskiej karierze, by mieć dla kogo grać – uważa wychowanek Sarmaty Warszawa.

Wywiady

Bartosz Białkowski kontynuuje wieloletnią przygodę z angielskimi boiskami. Niedawno był ważną postacią Ipswich Town, swoją wartość potwierdza także w Millwall, który po kilku miesiącach postanowił wykupić 32-letniego bramkarza. Dwa lata temu Białkowski grał w reprezentacji Polski, pojechał nawet na mundial. Uważa, że dostał nagrodę za wytrwałość. – W pewnym momencie postawiłem wszystko na jedną kartę. Gdyby w League One nie powiodłoby mi się, to nie byłoby mnie w reprezentacji – podkreśla.

Wywiady

Wielu kibiców jest przekonanych, że Jacek Kiełb to kielczanin z krwi i kości. To Korona dała mu szansę w ekstraklasie, z niej wypłynął na szersze wody. Dziś „Ryba” czuje się „scyzorykiem”, choć tak naprawdę pochodzi z Siedlec, gdzie fascynowano się Legią Warszawa. On sam był wielkim fanem Artura Boruca, którego miał przyjemność poznać osobiście, ale gdy w grudniu 2005 roku dostał ofertę z Korony, nie zastanawiał się ani chwili. Teraz, po niespełna dwóch latach przerwy, dwukrotny reprezentant Polski znów przywdziewa barwy kieleckiego klubu.

Wywiady

Mirosław Sznaucner w drużynie juniorów PAOK Saloniki pomaga w pracy trenerskiej Pablo Garcii, słynnemu Urugwajczykowi, który grał też w Realu Madryt. Wychowanek HKS Szopienice krok po kroku realizuje swoje plany szkoleniowe i jest mocno zaangażowany w sprawy obecnego klubu. Dwukrotny reprezentant Polski bardzo pomógł w aklimatyzacji w Salonikach Karolowi Świderskiemu i dziś jest dumny z postawy rodaka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności