Wywiady

Reprezentant Polski do lat 21, Karol Świderski, przenosi się z Jagiellonii Białystok do PAOK-u Saloniki. Przed wyjazdem do Grecji zrobił spory rekonesans. Zbierał informacje od dużo bardziej doświadczonych kolegów, jak Marian Kelemen, który w przeszłości grał w Salonikach oraz Guilherme, który miał przyjemność pracować z trenerem Razvanem Lucesku. Oczekiwania są duże, ale urodzony w Rawiczu napastnik zapewnia, że zrobi wszystko, aby im sprostać. Stawka jest spora, gdyż w grę wchodzi także wyjazd na czerwcowe modzieżowe mistrzostwa Europy U-21.

Wywiady

Uważa, że w reprezentacji Polski zostawił cząstkę siebie, a gra dla niej była zaszczytem, powodem do dumy. Dziś może podsumować dekadę, czyli zamknięty rozdział, na liczbie 44, swojej kariery, związany z drużyną narodową. – Nadchodzi nowa generacja piłkarzy, trzeba zejść ze sceny. To nie tak, że nie widziałem dla siebie miejsca w reprezentacji, nie docierały też do mnie sygnały, że nie mam co liczyć na powołanie od trenera Jerzego Brzęczka. Po prostu uznałem, że już mi wystarczy – mówi w rozmowie z „Łączy nas piłka” Sławomir Peszko.

Wywiady

Vladislavs Gabovs to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w obecnej kadrze Łotwy, która po odejściu Mika-Matti Paatelainena pozostaje bez selekcjonera. W nadbałtyckim kraju nikt się nie łudzi, że łotewscy piłkarze odegrają ważną rolę w eliminacjach EURO 2020, ale miłe niespodzianki pomogłyby w poprawieniu wizerunku dyscypliny. Gabovsowi, byłemu zawodnikowi Korony Kielce bardzo przypadła do gustu możliwość rywalizacji z Polską. 24 marca on i jego koledzy pojawią się na PGE Narodowym w Warszawie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności