Wywiady

W sobotę minęły dokładnie cztery miesiące od dnia, gdy Łukasz Fabiański oficjalnie podpisał kontrakt z West Ham United. W derbowym starciu z Tottenhamem, mimo nieznacznej porażki 0:1, w zdecydowany sposób potwierdził, że mecz z Portugalią, po którym sam siebie oceniał niezwykle surowo, był tylko drobnym wypadkiem przy pracy. – Mam świadomość, że wtedy mogłem się w kilku sytuacjach zachować lepiej, wyciągnąłem już z tego spotkania wnioski. Teraz wszystko było już zdecydowanie pod kontrolą – podkreśla w rozmowie z Łączy nas piłka bramkarz reprezentacji Polski.

Wywiady

– Było kilka szczególnych meczów reprezentacji na Stadionie Śląskim i ten z Portugalią z 2006 roku, wygrany 2:1, był właśnie jednym z takich spotkań, które przeszło do historii. Teraz znów dojdzie do starcia tych drużyn w Chorzowie. Kadra jest w nowej sytuacji i trzeba dać Jurkowi Brzęczkowi kredyt zaufania, ponieważ jest na początku swojej pracy – uważa Jacek Krzynówek, 96-krotny reprezentant Polski.

Wywiady

Coraz mocniejszą pozycję w Cracovii ma Mateusz Wdowiak. Wychowanek krakowskiego klubu uważa, że powoli nadszedł czas, aby był jednym z liderów ekipy, która zaliczyła falstart w LOTTO Ekstraklasie. – Wiem, że mogę dużo dać drużynie. Jestem tu na tyle długo, że poznałem specyfikę szatni, poszczególnych zawodników. Choć mam 22 lata, to w klubowej hierarchii, z racji stażu, zajmuję wysokie miejsce i muszę wziąć na siebie odpowiedzialność za losy zespołu. Czuję się mocny, mogę więc podołać zadaniu – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka pomocnik „Pasów” Mateusz Wdowiak.

Wywiady

Z Polski wyjechał w wieku 21 lat. Grał w Hannoverze, a następnie w Darmstadt. Niedawno podpisał kontrakt z Lechią, a jego przyjście do Gdańska było jednym z głośniejszych transferów polskich klubów.  – Gdzie bym nie poszedł, tam oczekiwania byłyby duże. Wróciłem jako ukształtowany zawodnik, w dobrym, piłkarskim wieku. Wiem, że wymagania w stosunku do mojej osoby są wysokie. Ludzie oczekują, że pociągnę Lechię, wniosę sporo pozytywnej energii do drużyny – mówi Artur Sobiech w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Wywiady

Dość późno, bo w wieku 31 lat Igor Lewczuk trafił do bardzo mocnej ligi zagranicznej, do Girondins Bordeaux, a mógł z Legią Warszawa przeżyć przygodę w fazie grupowej Champions League. Wybrał jednak Francję i dziś nie żałuje, bo na co dzień może rywalizować ze świetnymi piłkarzami, także mistrzami świata i już po raz drugi bierze udział w rozgrywkach Ligi Europy.

Wywiady

Niedawno przeczytał książkę, w której znalazł rady jak być... sprawnym niczym lampart. Sprawność to jego wizytówka, bo trenuje crossfit. A w ostatnim spotkaniu pokazał, że ma także wiele do zaoferowania na boisku. Przeciwko Wiśle Płock (2:2) strzelił gola dla Miedzi Legnica po efektownej akcji. Rafał Augustyniak w zespole pełnym ofensywnych zawodników czuje się bardzo dobrze, o czym świadczą niedawne występy. – Z trenerem Nowakiem pracuję już trzeci sezon. Wiem, że z nim rozwijam się piłkarsko – mówi Augustyniak w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności