Wywiady

Można uznać, że rola dyrektora sportowego w klubach Ekstraklasy jest tą najbardziej niewdzięczną. Zwykle budżet jest mocno ograniczony, podobnie jak możliwości skautingu, a do tego trzeba firmować zatrudnianie zwykle nieznanych zawodników. Wiąże się to również z przekonywaniem, że te działania mają sens. By zweryfikować to wszystko i porozmawiać o różnych aspektach tej pracy nasz podcast „Przy Zielonym Stoliku” zawitał do Wrocławia, gdzie porozmawialiśmy z dyrektorem sportowym Śląska, Dariuszem Sztylką. Zapraszamy do odsłuchiwania audycji na portalach YouTube, Soundcloud oraz Spotify.

Wywiady

Strzelał bardzo ważne gole w koszulce z orłem na piersi. Przyczynił się do zakwalifikowania biało-czerwonych na mundial w 2002 roku i na turnieju zdobył bramkę z USA, którą sam określa jako najważniejszą. Paweł Kryszałowicz po zakończeniu kariery miał jeszcze jeden mecz do rozegrania – musiał pokonać nowotwór. Tę walkę wygrał i mógł wrócić do tego, co kocha, czyli do futbolu.

Wywiady

– Nie chciałbym po kilku kolejkach mówić, że to jest Lech, jakiego wszyscy chcemy. Jako klub postawiliśmy na przebudowę drużyny, mamy konkretny plan związany ze stylem. Idziemy krok po kroku. Nie ukrywam jednak, że jakieś zalążki poprawy już widać – mówi w rozmowie z „Łączy nas piłka” trener Lecha Poznań Dariusz Żuraw.

Wywiady

Wielu kolegów z boiska Marcina Radzewicza, który w czerwcu skończył 39 lat, jest już trenerami, ale on wciąż gra w piłkę, w KKS Kalisz. W dodatku najprawdopodobniej jeszcze raz podejdzie do próby walki o awans z tym zespołem do drugiej ligi. Wychowanek MOSiR Jastrzębie, dwukrotny reprezentant Polski seniorów nie wyznaczył sobie terminu zakończenia piłkarskiej kariery. Jak samo mówi, wszystko zależy od stanu zdrowia.

Wywiady

Choć przed Euro Winners Cup trenowali razem tylko raz, to piłkarze plażowi KP Łódź zajęli drugie miejsce w najbardziej prestiżowym turnieju beach soccera – Euro Winners Cup. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, choć nie wiem, czy nawet do nas dotarło, jak wiele osiągnęliśmy. Kluczem do sukcesu była świetna obrona i dyscyplina na boisku – uważa Dariusz Słowiński, wybrany bramkarzem turnieju.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności