Wywiady

Dwóch dziennikarzy sportowych stworzyło wyjątkowy na skalę kraju projekt: zebrało historie oraz profile zawodników ze wszystkich seniorskich drużyn Warszawy w kilkusetstronicowe wydanie „Skarbów miasta”. Dla „Łączy Nas Piłka” Łukasz Cielemęcki i Adam Drygalski opowiadają o pomyśle na książkę, jej realizacji oraz o tym, ile frajdy sprawiło im pisanie tak o Legii, jak i klubach A-, czy B-klasy. Ich dzieło można zamawiać na stronie www.SkarbyMiasta.com

Wywiady

O tym, w jakich nietypowych okolicznościach dowiedział się o braku spodziewanego powołania na Mistrzostwa Świata w Niemczech, o swojej roli w sztabie Franciszka Smudy podczas UEFA Euro 2012 oraz o pewnym Białorusinie, który był najlepszym piłkarzem, przeciwko któremu grał w kadrze opowiada w cyklu „Biało-Czerwoni Sprzed Lat” Tomasz Frankowski, strzelec 10 goli dla reprezentacji Polski, bohater eliminacji do mundialu w Niemczech w 2006 roku.

Wywiady

Piotr Urban w połowie roku został nowym koordynatorem grup szkoleniowych U-12 – U-17 w Legii Warszawa. Po całym życiu spędzonym w Hiszpanii, począwszy od gry w juniorach Osasuny Pampeluny i młodzieżowych reprezentacjach Polski, aż do przygotowywania metodologii w akademii tego klubu, syn Jana Urbana opowiada o wyzwaniach związanych z nauczaniem futbolu, przekonywaniem adeptów do ciężkiej pracy i przenoszeniu standardów szkoleniowych do Polski.

Wywiady

W niedzielę minęła 45. rocznica wywalczenia przez reprezentację Polski złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. 10 września 1972 roku drużyna pod wodzą legendarnego trenera Kazimierza Górskiego pokonała Węgry 2:1. – Czuliśmy, że na tych igrzyskach możemy zdobyć medal, tylko nie wiedzieliśmy jaki. Już na pierwszy mecz pojechaliśmy z takim nastawieniem – powiedział w rozmowie z Łączy Nas Piłka Włodzimierz Lubański, 75-krotny reprezentant kraju .

Wywiady

Łukasz Kot i Adam Steć mieszkają w Warszawie i znają się od szkoły podstawowej. Ten pierwszy jest kierownikiem myjni samochodowej, drugi pracuje w piekarni, a łączy ich wspólna pasja – miłość do autografów. W swojej kolekcji mają ich w sumie ponad siedem tysięcy, ale na tym nie koniec! – Moje życiowe motto to „Per aspera ad astra”, czyli przez cierpienia do gwiazd – podkreśla Łukasz.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży