Wywiady

Po nieudanych pobytach w Górniku Zabrze i GKS Katowice Dawid Plizga czekał na oferty przynajmniej z pierwszej ligi, ale czas płynął, a na horyzoncie nic się nie pojawiało. Nagle w świat gruchnęła informacja, że trzykrotny reprezentant Polski porozumiał się z … LKS Goczałkowice Zdrój, zespołem z czwartej ligi śląskiej, a za tym ruchem stoi Łukasz Piszczek. – Piszczkowi się nie odmawia – mówi Dawid Plizga, jego rówieśnik i dobry kolega.

Wywiady

Był na EURO 2012, ale na turnieju nie zagrał ani minuty. Wydawało się, że marzenia spełni na mistrzostwach świata w Rosji, ale w ostatniej chwili do zdrowia wrócił Kamil Glik i Marcin Kamiński musiał obejść się smakiem mundialu. 26-letni obrońca ma jednak nadzieję, że do trzech razy sztuka i teraz na dłużej zagości w reprezentacji Jerzego Brzęczka, a nawet stanie się jej ważną częścią. Dlatego latem zmienił klub, przeszedł z VfB Stuttgart do Fortuny Duesseldorf, by regularnie grać w Bundeslidize.

Wywiady

Mimo tego, że nie miałem w ogóle okresu przygotowawczego przed sezonem, rozegrałem już pięć meczów w Łokomotiwie i nieźle to wygląda. Sądzę, że potrzebuję jeszcze kilku spotkań i powinienem wrócić do swojej najlepszej dyspozycji – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka Grzegorz Krychowiak, pomocnik reprezentacji Polski i rosyjskiego Łokomotiwu Moskwa.

Wywiady

Paweł Dawidowicz został w sierpniu piłkarzem Hellas Werona, drużyny, która dopiero co spadła z Serie A. To będzie jego drugi rok występów na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Dzięki regularnej grze w Palermo dostawał powołanie na zgrupowania reprezentacji Polski. Ma nadzieję, że teraz nic w tej kwestii się nie zmieni. Chciałby jednak odgrywać ważniejszą rolę w zespole narodowym.  – Wierzę, że mój czas dopiero nadejdzie – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Wywiady

W tym roku kończy 49 lat. W 1995 roku z Legią Warszawa był mistrzem Polski i grał w Lidze Mistrzów, dziś występuje w Garbarni Kępice, która jest 20. klubem w karierze Grzegorza Lewandowskiego. – Co mnie trzyma na boisku? Miłość do piłki. Chciałbym cofnąć się o 20 lat i znów grać w ekstraklasie – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży