Wywiady

Mógł grać w pierwszej lidze, ale wybrał propozycję rezerw Lecha Poznań, a więc klubu, w którym przeżył wiele pięknych chwil, zdobył choćby mistrzostwo i Puchar Polski. 35-letni Grzegorz Wojtkowiak po rozstaniu z Lechią Gdańsk nie stracił ochoty do gry w piłkę. W drugim zespole „Kolejorza” czuje się trochę jak zawodnik, a trochę jak trener i właśnie na pracę szkoleniową chce postawić w niedalekiej przyszłości. 23-krotny reprezentant Polski specjalnie dla Łączy nas piłka!

Wywiady

Andraż Sporar występował w Lidze Mistrzów w zespole FC Basel, a dziś jest gwiazdą Slovana Bratysława i wcale nie kwapi się do opuszczenia ekipy mistrzów Słowacji, choć Trabzonspor kusi go wielkimi pieniędzmi. 25-letni napastnik uchodzi za największą nadzieję reprezentacji Słowenii i już nie może się doczekać meczu z Polską w eliminacjach mistrzostw Europy 2020. – Polacy zaimponowali mi wygraną 4:0 z Izraelem w kapitalnym stylu. Żeby was pokonać, musimy zagrać bardzo dobrze i unikać prostych błędów, gdyż napastnicy pokroju Lewandowskiego i Piątka są bezlitośni – powiedział Łączy nas piłka Sporar.

Wywiady

Można uznać, że rola dyrektora sportowego w klubach Ekstraklasy jest tą najbardziej niewdzięczną. Zwykle budżet jest mocno ograniczony, podobnie jak możliwości skautingu, a do tego trzeba firmować zatrudnianie zwykle nieznanych zawodników. Wiąże się to również z przekonywaniem, że te działania mają sens. By zweryfikować to wszystko i porozmawiać o różnych aspektach tej pracy nasz podcast „Przy Zielonym Stoliku” zawitał do Wrocławia, gdzie porozmawialiśmy z dyrektorem sportowym Śląska, Dariuszem Sztylką. Zapraszamy do odsłuchiwania audycji na portalach YouTube, Soundcloud oraz Spotify.

Wywiady

Strzelał bardzo ważne gole w koszulce z orłem na piersi. Przyczynił się do zakwalifikowania biało-czerwonych na mundial w 2002 roku i na turnieju zdobył bramkę z USA, którą sam określa jako najważniejszą. Paweł Kryszałowicz po zakończeniu kariery miał jeszcze jeden mecz do rozegrania – musiał pokonać nowotwór. Tę walkę wygrał i mógł wrócić do tego, co kocha, czyli do futbolu.

Wywiady

– Nie chciałbym po kilku kolejkach mówić, że to jest Lech, jakiego wszyscy chcemy. Jako klub postawiliśmy na przebudowę drużyny, mamy konkretny plan związany ze stylem. Idziemy krok po kroku. Nie ukrywam jednak, że jakieś zalążki poprawy już widać – mówi w rozmowie z „Łączy nas piłka” trener Lecha Poznań Dariusz Żuraw.

Wywiady

Wielu kolegów z boiska Marcina Radzewicza, który w czerwcu skończył 39 lat, jest już trenerami, ale on wciąż gra w piłkę, w KKS Kalisz. W dodatku najprawdopodobniej jeszcze raz podejdzie do próby walki o awans z tym zespołem do drugiej ligi. Wychowanek MOSiR Jastrzębie, dwukrotny reprezentant Polski seniorów nie wyznaczył sobie terminu zakończenia piłkarskiej kariery. Jak samo mówi, wszystko zależy od stanu zdrowia.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności