Wywiady

– Śmiali się, że gra orkiestra i czuć zapach kiełbasek z grilla, ale nieraz drużyny, które przyjeżdżały do Wodzisławia i myślały, że będzie piknik, były odprawiane z kwitkiem. Szkoda, że tego klubu już nie ma – wspomina Marcin Malinowski. – Ruch? Żałuję tylko, że nie udało mi się z tym klubem zwieńczyć kariery złotym medalem – dodaje.

Wywiady

W maju 2016 roku Marek Zieńczuk skończył oficjalnie karierę, bo jak sam zapewniał nie chciał się kopać po niższych ligach, ale gdy rok później zapytało o niego Pomorze Gdańsk z klasy B nie odmówił. Traktuje to jako fajny sposób spędzania czasu, bo jego podstawowym zajęciem jest praca z juniorami młodszymi Lechii Gdańsk. Między Lechią, a Wisłą Kraków jest podzielone serce.

Wywiady

Należący do Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski były stoper Odry Opole, Śląska Wrocław i Widzewa Łódź, Roman Wójcicki, uważa, że na mundialu w Rosji kadra Adama Nawałki jest w stanie nawiązać do sukcesów z 1982 roku. – Reprezentacja jest konsekwentnie budowana od kilku lat. W składzie są piłkarze odgrywający główne role w silnych klubach zagranicznych. To wielkie atuty – podkreśla Wójcicki.

Wywiady

Jedno z najważniejszych wydarzeń w karierze Ireneusza Jelenia, to przede wszystkim występ na Mundialu w Niemczech. W 2006 roku biało-czerwoni pod wodzą Pawła Janasa nie wyszli z grupy, ale wychowanek Piasta Cieszyn zebrał pochlebne opinie, co pomogło mu w przenosinach z Wisły Płock do AJ Auxerre. W kronikach francuskiej drużyny zapisał wiele, a pewnie osiągnąłby znacznie więcej, gdyby nie problemy ze zdrowiem. 

Wywiady

Mecz z Portugalią w Marsylii w ćwierćfinale EURO 2016 był póki co ostatnim w reprezentacyjnej karierze Tomasza Jodłowca. Dziś defensywny pomocnik pochodzący z Żywca odgrywa ważną rolę w zespole Piasta Gliwice, do którego został wypożyczony z Legii Warszawa, by się odbudować. „Jodła” we wrześniu skończy 33 lata, ale wiek nie przeszkadza mu w stawianiu sobie ambitnych celów. Chciałbym jeszcze zagrać w drużynie narodowej i zaliczyć występ numer 50 w biało-czerwonych barwach.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży