Wywiady

Martin Kobylański był bohaterem meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec z Herthą BSC. 26-letni pomocnik strzelił trzy gole i znacząco pomógł drugoligowemu Eintrachtowi Brunszwik wyeliminować z rozgrywek (5:4) zespół z Bundesligi. –  Nasze spotkanie z Herthą odbiło się w Niemczech szerokim echem. Wokół mojej osoby także powstał mały szum medialny, ale spokojnie. Wiem, że najważniejsza jest pokora i ciężka praca. Tylko w ten sposób mogę sprawić, że będę prezentował równą formę i notował więcej dobrych meczów – powiedział Łączy Nas Piłka Martin Kobylański, który grał we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach Polski: od U-15 do U-21. Teraz marzy o powołaniu do kadry narodowej seniorów.

Wywiady

Piotr Giza, który kiedyś był idolem kibiców Cracovii, aktualnie pracuje w klubie jako trener trzecioligowych rezerw. Marzy mu się ukształtowanie piłkarza, tak by trafił do pierwszej reprezentacji Polski i mocnego zagranicznego zespołu. – Warto ciężko pracować, stawiać sobie coraz wyżej poprzeczkę, bo można zostać docenionym i spełnić swoje marzenia – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka Giza, który pięć razy zagrał w drużynie narodowej i był nawet w kadrze na mistrzostwa świata 2006.

Wywiady

Po 24 latach Stal Mielec wróciła do ekstraklasy, co sprawiło wielką frajdę Włodzimierzowi Gąsiorowi. Co prawda dziś już nie pracuje on w tym klubie, ale kibice doskonale pamiętają, że był członkiem zespołu, który dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski – w latach 1973 i 1976. Gąsior prowadził również Stal w stu meczach ekstraklasy jako trener! To prawdziwa legenda klubu, który w nowym sezonie ponownie zagra w gronie najlepszych drużyn w Polsce.

Wywiady

Górnik Zabrze w latach 80-tych ubiegłego wieku był hegemonem. Cztery lata z rzędu zdobywał mistrzostwo Polski. Jednym z filarów tej drużyny, chociaż zostającym nieco w cieniu, był Józef Dankowski. – Dbaliśmy o markę Górnika Zabrze – mówi skromnie były defensor, który w klubie z Roosevelta jako piłkarz spędził osiem lat, w ostatnich latach był także trenerem zabrzan.

Wywiady

Wychowanek ŁKS ćwiczy z LKS Różyca, drużyną z łódzkiej okręgówki, w której nie brakuje też byłych piłkarzy Widzewa. – Docinków w szatni oczywiście nie brakuje, ale wszyscy cieszymy się, że znów będą derby Łodzi. Miałem przyjemność dwa razy zagrać w tych spotkaniach. Dla zawodnika, a zwłaszcza wychowanka, liczy się tylko zwycięstwo. Z drugiej strony były czasy, kiedy w Widzewie grali moi koledzy. W trakcie meczu byliśmy rywalami, ale po nich prywatnie często się przyjaźniliśmy – podkreśla Paweł Golański, 14–krotny reprezentant Polski, były zawodnik m. in. Korony Kielce, Steauy Bukareszt czy Górnika Zabrze.

Wywiady

W Akhmacie Grozny 25-letni Damian Szymański miał dobry początek, ale potem szyki pokrzyżowała mu kontuzja. Jego występy w Rosji nie przeszły jednak bez echa, bo sięgnął po niego AEK Ateny prowadzony przez Massimo Carrerę. Włoski trener wcześniej pracował w Spartaku Moskwa, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju w 2017 roku. Szymański opowiedział nam o pobycie w Rosji, aklimatyzacji w Grecji, poziomie polskiej ekstraklasy, a także swoich celach i marzeniach.

Wywiady

– Liczyłem, że pojadę na mundial w Argentynie. Ja już miałem zrobione wszystkie szczepienia, a nawet pobrane odciski palców przez ambasadę argentyńską. Kontuzja wszystko jednak przerwała – przyznaje Czesław Boguszewicz, były piłkarz Pogoni Szczecin i Arki Gdynia, z którą jako trener zdobył w 1979 roku Puchar Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności