Wywiady

Gdy 27 lipca 1996 roku, niedługo po swoich dziewiętnastych urodzinach Łukasz Surma debiutował w barwach Wisły Kraków w ekstraklasie, nawet nie marzył o biciu rekordów. Przez 21 lat polski futbol przeszedł sporo zmian, ale na najwyższym poziomie wciąż gra wychowanek „Białej Gwiazdy”, ba nikt nie może się pochwalić większą liczbą występów w elicie niż on. Łukasz Surma nawet nie zastanawia się nad zakończeniem kariery.

Wywiady

Stadion otwarty z rozmachem, znakomici goście na trybunach, wzruszenie prezesa Zbigniewa Bońka i doping 18 tysięcy widzów. Widzew stopniowo odbudowuje swoją markę, pokazując, że tradycja i kibice to jego największe oręże. O czterokrotnym mistrzu Polski już było głośno za sprawą rekordowej sprzedaży karnetów. Od kilku dni mówi się jednak o wielkim święcie klubu, zwieńczonym wygraną 2:0 z Motorem Lubawa. – Ci wszyscy ludzie tworzą wyjątkową historię Widzewa – mówi w ekskluzywnej rozmowie z Łączy Nas Piłka trener łodzian Przemysław Cecherz.

Wywiady

- Młodzi ludzie są jak pudełka z narzędziami: na samym początku szkolenia staramy się do nich włożyć jak najwięcej narzędzi, a potem od 14 roku życia uczymy, jak najlepiej te posiadane narzędzia wykorzystywać. Czasem dodawać dwa, trzy elementy, ale w tym wieku już naprawdę nie zostało wiele czasu – tłumaczy w wywiadzie dla „Łączy Nas Piłka” Radosław Mozyrko, koordynator azkolenia Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Wywiady

– Jak można zauważyć w historii futbolu, najlepszymi trenerami byli ci, którzy organizowali zajęcia poprzez gry na małej przestrzeni. I to gra cię uczy, a trener tylko tworzy grę – tłumaczy w rozmowie z „Łączy Nas Piłka” profesor Daniel Memmert z Akademii Sportu w Kolonii, który współpracował z klubami Bundesligi oraz reprezentacją Niemiec. Opowiada o koncepcie kreatywności taktycznej, szkoleniu młodzieży oraz pracy analityka.

Wywiady

Ilijan Micanski pierwszy raz do Polski trafił w 2005 roku. Po występach w Amice Wronki, Lechu Poznań, Koronie Kielce, Odrze Wodzisław i Zagłębiu Lubin przeniósł się do Niemiec, gdzie głównie grał w drugiej lidze, ale zaliczył 10 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej i strzelił jednego gola. 17-krotny reprezentant Bułgarii po konflikcie z dyrektorem Lewskiego Sofia znów przyjął propozycję Korony i z kieleckiego zespołu pragnie powrócić do drużyny narodowej.

Wywiady

W turnieju Persian Beach Soccer Cup tylko w meczu z Ukrainą nie wpisał się na listę strzelców. W reprezentacji Polski występuje już blisko czternaście lat. Wystąpił na mistrzostwach świata w 2006 roku. Teraz myśli już o kolejnym mundialu. W rozmowie z Łączy Nas Piłka Witold Ziober mówi zarówno o tym jak trenuje, o relacjach z ojcem i o nadchodzącym turnieju. – Od momentu gdy awansowaliśmy mundial siedzi w naszych głowach – przyznaje.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży