Wywiady

Paweł Golański w barwach Korony Kielce rozegrał 145 spotkań w ekstraklasie i strzelił 11 goli. Z tego klubu trafił do reprezentacji Polski, z którą wystąpił na EURO 2008. Zauważyła go też słynna Steaua Bukareszt, a z rumuńskim zespołem poznał smak Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Teraz wrócił do bliskiego sercu klubu i jako dyrektor sportowy chce pomóc Koronie wrócić do krajowej elity.

Wywiady

Krzysztof Baran to nieco zapomniany dziś piłkarz. Z Górnikiem Zabrze w 1988 roku zdobył mistrzostwo i Superpuchar Polski, a w reprezentacji Polski rozegrał dziesięć spotkań. Był o krok od wyjazdu na mistrzostwa świata do Meksyku, ale ostatecznie nie znalazł się w gronie wybrańców trenera Antoniego Piechniczka. Dziś po karierze zostały jedynie wspomnienia i… problemy zdrowotne. – Teraz chociaż mogę przespać noc, bo był okres, w którym ból był nie do zniesienia – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Wywiady

Jacek Krzynówek zapisał piękną historię w reprezentacji Polski seniorów. 96 meczów, 15 goli, udział w finałach mistrzostw świata 2002 i 2006, a także EURO 2008. Były zawodnik m.in. Bayeru 04 Leverkusen i VfL Wolfsburg doskonale pamięta również dwa mecze z Węgrami w biało-czerwonych barwach, a zwłaszcza zwycięstwo w Budapeszcie w eliminacjach mistrzostw Europy.

Wywiady

Przemysław Norko pół roku spędził w Partizani Tirana, w albańskiej ekstraklasie. – Wspomnienia mam dobre, choć kilka razy przeżyłem szok. Z jednej strony widziałem luksusowe samochody, a z drugiej na parkingu osiołka z wózkiem. W ciągu dnia na kilka godzin wyłączany był prąd – mówi trener bramkarzy w Bytovii. – Niestety nie było trawiastych boisk, więc musieliśmy grać i trenować na piachu. Piłkarski poziom nie był wcale zły, ale wyniki były czasem zaskakujące – przyznaje.

Wywiady

Pavol Stano zbiera znakomite recenzje za pracę na Słowacji. Z MSK Żilina zajął w poprzednim sezonie drugie miejsce w kraju i awansował do europejskich pucharów. Teraz, mając najmłodszy skład w lidze i jeden z najmłodszych w Europie, także z Polakami – Jakubem Kiwiorem i Dawidem Kurminowskim – ekipa z Żiliny plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Stano, który grał w przeszłości w Jagiellonii Białystok, Koronie Kielce czy Podbeskidziu Bielsko-Biała nie narzeka na brak ofert, ale na razie nie zamierza zmieniać miejsca pracy.

Wywiady

Każde nowe doświadczenie czegoś uczy. Gdy dochodzi się do momentu, w którym czuje się, że nie będzie dalej tak, jakby oczekiwała tego jedna czy druga strona, to lepiej, żeby drogi się rozeszły. Takie decyzje często są lepsze dla obu zainteresowanych. Każdy ma inną ocenę sytuacji. Ja mogę mieć swoją, właściciele swoją, a to oni ostatecznie podejmują decyzje i biorą odpowiedzialność za losy całego klubu – mówi Ireneusz Mamrot, który nieoczekiwanie w połowie grudnia rozstał się z Arką Gdynia. Zapytaliśmy go o powody odejścia oraz plany na najbliższy czas.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności