Wywiady

Przemysław Norko pół roku spędził w Partizani Tirana, w albańskiej ekstraklasie. – Wspomnienia mam dobre, choć kilka razy przeżyłem szok. Z jednej strony widziałem luksusowe samochody, a z drugiej na parkingu osiołka z wózkiem. W ciągu dnia na kilka godzin wyłączany był prąd – mówi trener bramkarzy w Bytovii. – Niestety nie było trawiastych boisk, więc musieliśmy grać i trenować na piachu. Piłkarski poziom nie był wcale zły, ale wyniki były czasem zaskakujące – przyznaje.

Wywiady

Pavol Stano zbiera znakomite recenzje za pracę na Słowacji. Z MSK Żilina zajął w poprzednim sezonie drugie miejsce w kraju i awansował do europejskich pucharów. Teraz, mając najmłodszy skład w lidze i jeden z najmłodszych w Europie, także z Polakami – Jakubem Kiwiorem i Dawidem Kurminowskim – ekipa z Żiliny plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Stano, który grał w przeszłości w Jagiellonii Białystok, Koronie Kielce czy Podbeskidziu Bielsko-Biała nie narzeka na brak ofert, ale na razie nie zamierza zmieniać miejsca pracy.

Wywiady

Każde nowe doświadczenie czegoś uczy. Gdy dochodzi się do momentu, w którym czuje się, że nie będzie dalej tak, jakby oczekiwała tego jedna czy druga strona, to lepiej, żeby drogi się rozeszły. Takie decyzje często są lepsze dla obu zainteresowanych. Każdy ma inną ocenę sytuacji. Ja mogę mieć swoją, właściciele swoją, a to oni ostatecznie podejmują decyzje i biorą odpowiedzialność za losy całego klubu – mówi Ireneusz Mamrot, który nieoczekiwanie w połowie grudnia rozstał się z Arką Gdynia. Zapytaliśmy go o powody odejścia oraz plany na najbliższy czas.

Wywiady

Kiedy Piotr Madejski debiutował w ekstraklasie w barwach Arki Gdynia nie spodziewał się, że po latach wystąpi w Wieczystej Kraków. Nie brał też pod uwagę, że jego klubowym kolegą będzie Sławomir Peszko czy Radosław Majewski. – Sławek także nie liczył, że zagra w okręgówce ze mną – śmieje się Piotr Madejski, 37-letni filar Wieczystej, który może się pochwalić jednym występem w reprezentacji Polski seniorów.

Wywiady

W wieku 11 lat Euzebiusz Smolarek zobaczył tatę Włodzimierza w ostatnim, 60., występie w reprezentacji Polski – przeciwko Holandii. Później sam poszedł w jego ślady i w biało-czerwonych barwach rozegrał 47 spotkań. – Salutowanie po golach? To właśnie na cześć taty, a także jako wyraz szacunku dla kibiców – mówi Smolarek.

Wywiady

Mariusz Lewandowski swój najlepszy piłkarski czas spędził na Ukrainie, a z Szachtarem Donieck wywalczył 11 trofeów, w tym Puchar UEFA w 2009 roku. Był nagradzany medalami państwowymi, wybrano go do jedenastki wszech czasów słynnego klubu i jest cały czas doceniany. Utrzymuje kontakt z Mirceą Lucescu, trenerem, który prowadził go w Szachtarze, a w lipcu tego roku zaszokował wszystkich, przejmując Dynamo Kijów. „Lewy” ma kolegów w reprezentacji Ukrainy, najbliższym rywalu biało-czerwonych. Specjalnie dla Łączy Nas Piłka – Mariusz Lewandowski!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności