Wywiady

Antonin Panenka zasłynął jako autor rzutu karnego tak zwaną podcinką w finale Euro’76 Czechosłowacja – RFN, który przesądził o złotym medalu dla jego drużyny. Lata lecą, a popularność Panenki wcale nie maleje, legenda Bohemiansu Praga i Rapidu Wiedeń wciąż udziela mnóstwo wywiadów, a tematem numer 1 jest słynne trafienie z Belgradu. – Wcale mi to nie przeszkadza – śmieje się czeski piłkarz.

Wywiady

Ostatnie tygodnie są wyjątkowo udane dla napastnika Jagiellonii Białystok i młodzieżowej reprezentacji Polski, Karola Świderskiego. 21-latek najpierw mocno przyczynił się do awansu białostoczan do kolejnej rundy Pucharu Polski, a następnie popisał się drugim w sezonie dubletem dla wicemistrzów poprzedniego sezonu LOTTO Ekstraklasy. Kolejny raz został też powołany przez trenera Czesława Michniewicza do reprezentacji Polski U-21, którą czeka trudny barażowy bój o młodzieżowe EURO z Portugalczykami. – Każdy z nas chce udowodnić, że zasługujemy na to, żeby pojechać na turniej do Włoch. Nikogo dodatkowo nie trzeba mobilizować – przekonuje pochodzący z Rawicza zawodnik.

Wywiady

Paweł Jaroszyński rozgrywa właśnie swój drugi sezon w Serie A. W pierwszych kolejkach nowej kampanii grał bardzo mało, by nie powiedzieć – występował epizodycznie. W ostatnich tygodniach karta się jednak odwróciła. Polski obrońca nie tylko pojawia się na boisku, co jest zawodnikiem podstawowego składu. W rozmowie z Łączy Nas Piłka opowiada na czym polega włoska szkoła taktyki, jak ewoluował piłkarsko w trakcie pobytu na Półwyspie Apenińskim, oraz o pracy z byłym selekcjonerem Italii i ciągle to nowych zadaniach w drużynie.

Wywiady

Jest jednym z pewniaków w reprezentacji młodzieżowej Czesława Michniewicza. W eliminacjach mistrzostw Europy zagrał we wszystkich dotychczasowych spotkaniach „od deski do deski”. Teraz ma poprowadzić biało-czerwonych do zwycięstwa w barażu z Portugalią. Za nim jednak do niego dojdzie, Paweł Bochniewicz chce pomóc Górnikowi Zabrze w pokonaniu Śląska Wrocław w piątkowym meczu LOTTO Ekstraklasy.

Wywiady

Życie oddało Hubertowi Matyni z nawiązką to, co zabrało w trakcie długiej walki z samym sobą i kontuzją. Obrońca Pogoni Szczecin został zaproszony na zgrupowanie przez selekcjonera Jerzego Brzęczka. Doceniono jego dobrą postawę w lidze. Teraz 23-letni piłkarz będzie miał szansę zadebiutować w pierwszej reprezentacji. – Ciężka praca popłaca. To, gdzie teraz jestem, traktuję jako nagrodę za długą walkę z kontuzją – mówi świeżo upieczony kadrowicz w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Wywiady

Paweł Wszołek wrócił do podstawowego składu Queens Park Rangers i w końcu występuje na ulubionej pozycji. Dobrą grą, strzelanymi golami i notowanymi asystami, chciałby sprawić, że ponownie zainteresuje się nim selekcjoner reprezentacji Polski. 26-letni skrzydłowy opowiada o życiu w Anglii, walce w Championship, tęsknocie za morzem i kontuzji przed EURO 2016.

Wywiady

Jest największym wygranym pierwszej części sezonu w Górniku Zabrze. Wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, dzięki czemu dostał również szansę w reprezentacji Polski do lat 21. Maciej Ambrosiewicz, bo o nim właśnie mowa, opowiedział nam o swojej zmieniającej się roli w Górniku, a także dwumeczu barażowym z Portugalią, który czeka w listopadzie drużynę trenera Czesława Michniewicza.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży