Wywiady

Z Arką zdobył Puchar Polski, Superpuchar Polski, utrzymał ją w ekstraklasie i doprowadził do 6. miejsca przed przerwą zimową w trwających rozgrywkach. Leszek Ojrzyński ma za sobą udany rok, przed nim kolejne wyzwania. – Ważne, że wciąż gramy na dwóch frontach. Celem jest pogodzenie obu rozgrywek. Powtórzyć taki rok byłoby wyczynem, tym większym jeśli udałoby nam się utrzymać miejsce w górnej połówce tabeli – mówi trener żółto-niebieskich w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Wywiady

Bartosz Kapustka jesienią długo nie grał w SC Freiburg, ale w końcu dostał swoją szansę. Wystąpił w pięciu spotkaniach Bundesligi, strzelił nawet pięknego gola w meczu z Wolfsburgiem. – Rywalizacja w zespole jest duża, ale jestem przekonany, że w tej drugiej połowie sezonu będzie to wyglądało zdecydowanie lepiej. Wiem, że poprzez dobrą grę w klubie mogę sobie zasłużyć na ponowne powołanie do reprezentacji – zapewnia w rozmowie z Łączy Nas Piłka Bartosz Kapustka.

Wywiady

W Polsce w pierwszej połowie lat 90. wygrał z Lechem Poznań wszystkie krajowe tytuły, siedmiokrotnie wystąpił w reprezentacji. Jednak nowa droga kariery Dariusza Skrzypczaka od ponad dwóch dekad wiedzie przez Szwajcarię. – My, Polacy jesteśmy od nich bardziej kreatywni! Gdy tylko poprzeć tę umiejętność lepszym, skuteczniejszym coachingiem, to będziemy nie do zatrzymania – mówi 51-letni były reprezentant Polski a obecnie trener. W rozmowie z „Łączy Nas Piłka” opowiada o szwajcarskim systemie szkolenia i rozwiązaniach wprowadzanych w swoim klubie FC Solothurn, który ściśle współpracuje z mistrzem kraju, FC Basel.

Wywiady

Karierę Krystiana Rudnickiego przerwała rzadko spotykana choroba – anemia aplastyczna, przez którą nie mógł grać w piłkę przez prawie dwa lata. Podjął jednak walkę i wygrał najważniejszy mecz w swoim życiu. Teraz wrócił na boisko. – Najbliższe pół roku będzie dla mnie decydujące, bo sprawdzę samego siebie. Dawno nie grałem, ale czuję się pewnie. Ciężko pracowałem i dobrze prezentuję się na treningach – powiedział 23-letni golkiper, który na początku stycznia udał się na wypożyczenie z Pogoni Szczecin do Stilonu Gorzów Wielkopolski.

Wywiady

Piotr Czaja ma na swoim koncie trzy tytuły mistrza Polski oraz rekord ekstraklasy, w której rozegrał 11 spotkań z rzędu nie puszczając bramki! „Trenerze, takiego jak ja, to pan w Polsce nie znajdzie” – powiedziałem i odwróciłem się, żeby odejść, a wtedy usłyszałem: Masz rację i dlatego... zostaniesz – wspominał mistrzowskie czasy zapomniany nieco 73-latek na spotkaniu Klubu Wybitnego Piłkarza Śląska. 

Wywiady

W ramach grudniowej konferencji szkoleniowej w Cetniewie i pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyła się prezentacja raportu Blue Media pt. „Pozaszkolna edukacja sportowa dzieci”. W jego ramach znalazły się interesujące wnioski, m.in. z przeprowadzonych sond wynika, że aż 62% rodziców „dopuszcza krytykę i korektę wskazówek trenera”. O tych wynikach oraz kwestiach związanych z relacjami między trenerem, dzieckiem i rodzicem w szkoleniu piłkarskim rozmawiamy z Rafałem Wisłockim, dyrektorem zarządzającym akademii Wisły Kraków.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży