Wywiady

Kiedy Piotr Madejski debiutował w ekstraklasie w barwach Arki Gdynia nie spodziewał się, że po latach wystąpi w Wieczystej Kraków. Nie brał też pod uwagę, że jego klubowym kolegą będzie Sławomir Peszko czy Radosław Majewski. – Sławek także nie liczył, że zagra w okręgówce ze mną – śmieje się Piotr Madejski, 37-letni filar Wieczystej, który może się pochwalić jednym występem w reprezentacji Polski seniorów.

Wywiady

W wieku 11 lat Euzebiusz Smolarek zobaczył tatę Włodzimierza w ostatnim, 60., występie w reprezentacji Polski – przeciwko Holandii. Później sam poszedł w jego ślady i w biało-czerwonych barwach rozegrał 47 spotkań. – Salutowanie po golach? To właśnie na cześć taty, a także jako wyraz szacunku dla kibiców – mówi Smolarek.

Wywiady

Mariusz Lewandowski swój najlepszy piłkarski czas spędził na Ukrainie, a z Szachtarem Donieck wywalczył 11 trofeów, w tym Puchar UEFA w 2009 roku. Był nagradzany medalami państwowymi, wybrano go do jedenastki wszech czasów słynnego klubu i jest cały czas doceniany. Utrzymuje kontakt z Mirceą Lucescu, trenerem, który prowadził go w Szachtarze, a w lipcu tego roku zaszokował wszystkich, przejmując Dynamo Kijów. „Lewy” ma kolegów w reprezentacji Ukrainy, najbliższym rywalu biało-czerwonych. Specjalnie dla Łączy Nas Piłka – Mariusz Lewandowski!

Wywiady

Cztery mecze w reprezentacji Polski, udział w młodzieżowych mistrzostwach świata, 170 meczów w ekstraklasie, wywalczony Puchar Australii – to dorobek Jarosława Nowickiego, byłego piłkarza między innymi ŁKS Łódź i Lechii Gdańsk. – W ŁKS trenowałem pod okiem legendarnego Leszka Jezierskiego. Okres przygotowawczy był niesamowicie trudny. Siłownia, piłki lekarskie, interwały w lesie… Trzeba było mieć organizm konia – mówi w długiej, wspominkowej rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Wywiady

Martin Kobylański był bohaterem meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec z Herthą BSC. 26-letni pomocnik strzelił trzy gole i znacząco pomógł drugoligowemu Eintrachtowi Brunszwik wyeliminować z rozgrywek (5:4) zespół z Bundesligi. –  Nasze spotkanie z Herthą odbiło się w Niemczech szerokim echem. Wokół mojej osoby także powstał mały szum medialny, ale spokojnie. Wiem, że najważniejsza jest pokora i ciężka praca. Tylko w ten sposób mogę sprawić, że będę prezentował równą formę i notował więcej dobrych meczów – powiedział Łączy Nas Piłka Martin Kobylański, który grał we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach Polski: od U-15 do U-21. Teraz marzy o powołaniu do kadry narodowej seniorów.

Wywiady

Piotr Giza, który kiedyś był idolem kibiców Cracovii, aktualnie pracuje w klubie jako trener trzecioligowych rezerw. Marzy mu się ukształtowanie piłkarza, tak by trafił do pierwszej reprezentacji Polski i mocnego zagranicznego zespołu. – Warto ciężko pracować, stawiać sobie coraz wyżej poprzeczkę, bo można zostać docenionym i spełnić swoje marzenia – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka Giza, który pięć razy zagrał w drużynie narodowej i był nawet w kadrze na mistrzostwa świata 2006.

Wywiady

Po 24 latach Stal Mielec wróciła do ekstraklasy, co sprawiło wielką frajdę Włodzimierzowi Gąsiorowi. Co prawda dziś już nie pracuje on w tym klubie, ale kibice doskonale pamiętają, że był członkiem zespołu, który dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski – w latach 1973 i 1976. Gąsior prowadził również Stal w stu meczach ekstraklasy jako trener! To prawdziwa legenda klubu, który w nowym sezonie ponownie zagra w gronie najlepszych drużyn w Polsce.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności