Wywiady

To było gorące lato transferowe dla Krzysztofa Piątka. Za cztery miliony euro przeniósł się z Cracovii do włoskiego klubu Genoa CFC i ma być pierwszą strzelbą drużyny w Serie A. Już w pierwszym sparingu w nowych barwach 23-letni napastnik popisał się zabójczą skutecznością i zdobył pięć bramek. – Podchodzę do tego spokojnie. Cały czas muszę ciężko pracować, aby móc się rozwijać. Robię kolejny krok w mojej piłkarskiej karierze. Chcę regularnie strzelać gole w Serie A i wywalczyć powołanie do reprezentacji Polski – zapowiada w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Wywiady

Dwa lata temu, tuż po mistrzostwach Europy we Francji, nazwisko Bartosza Kapustki było odmieniane przez wszystkie przypadki. Legendarny Gary Lineker po meczu z Irlandią Północną nazwał go nawet „cudownie utalentowanym 19-latkiem”. Wychowanek Tarnovii Tarnów od razu po Euro trafił do Leicester City, ale nie zdołał zadebiutować w Premier League, a ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu w niemieckim SC Freiburg. W Bundeslidze również nie poszło mu tak, jakby chciał. Zagrał w zaledwie siedmiu meczach i strzelił jednego gola. Wydawało się, że latem może wrócić do Polski, ale dostał drugą szansę w Leicester. Specjalnie dla Łączy Nas Piłka – Bartosz Kapustka! Zapraszamy!

Wywiady

– Śmiali się, że gra orkiestra i czuć zapach kiełbasek z grilla, ale nieraz drużyny, które przyjeżdżały do Wodzisławia i myślały, że będzie piknik, były odprawiane z kwitkiem. Szkoda, że tego klubu już nie ma – wspomina Marcin Malinowski. – Ruch? Żałuję tylko, że nie udało mi się z tym klubem zwieńczyć kariery złotym medalem – dodaje.

Wywiady

W maju 2016 roku Marek Zieńczuk skończył oficjalnie karierę, bo jak sam zapewniał nie chciał się kopać po niższych ligach, ale gdy rok później zapytało o niego Pomorze Gdańsk z klasy B nie odmówił. Traktuje to jako fajny sposób spędzania czasu, bo jego podstawowym zajęciem jest praca z juniorami młodszymi Lechii Gdańsk. Między Lechią, a Wisłą Kraków jest podzielone serce.

Wywiady

Należący do Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski były stoper Odry Opole, Śląska Wrocław i Widzewa Łódź, Roman Wójcicki, uważa, że na mundialu w Rosji kadra Adama Nawałki jest w stanie nawiązać do sukcesów z 1982 roku. – Reprezentacja jest konsekwentnie budowana od kilku lat. W składzie są piłkarze odgrywający główne role w silnych klubach zagranicznych. To wielkie atuty – podkreśla Wójcicki.

Wywiady

Jedno z najważniejszych wydarzeń w karierze Ireneusza Jelenia, to przede wszystkim występ na Mundialu w Niemczech. W 2006 roku biało-czerwoni pod wodzą Pawła Janasa nie wyszli z grupy, ale wychowanek Piasta Cieszyn zebrał pochlebne opinie, co pomogło mu w przenosinach z Wisły Płock do AJ Auxerre. W kronikach francuskiej drużyny zapisał wiele, a pewnie osiągnąłby znacznie więcej, gdyby nie problemy ze zdrowiem. 

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży