Wywiady

Od środy nakładem wydawnictwa SQN i pod patronatem Łączy Nas Piłka w sprzedaży znalazła się książka „Ludzie znikąd” autorstwa angielskiego dziennikarza, Michaela Calvina. Opowiada w niej o środowisku skautów, którzy wyszukują utalentowanych piłkarzy od najmłodszego wieku do najlepszych akademii i klubów w Premier League. W rozmowie z naszym portalem Calvin opowiada o specyfice tej pracy, wyzwaniach wiążących się z dominacją pieniędzy oraz zagrożeniach, jakie niesie dla utalentowanych piłkarzy nowa rzeczywistość futbolu.

Wywiady

W swojej karierze zdobył Puchar Niemiec, pięciokrotnie wygrywał mistrzostwo austriackiej Bundesligi i bywał królem strzelców rozgrywek. Obecnie Radosław Gilewicz jest cenionym ekspertem, ale pomaga również w szkoleniu napastników w reprezentacji Polski do lat 17. W rozmowie z Łączy Nas Piłka opowiada o swojej roli w sztabie Bartłomieja Zalewskiego, spojrzeniu na grę dziewiątek i przedstawia snajperów tej drużyny młodzieżowej.

Wywiady

Paweł Brożek, wychowanek malutkiego klubu z Kielc – Polonii Białogon, może czuć się spełniony sportowo. Wziął udział w finałach mistrzostw świata, EURO i Lidze Mistrzów. W pierwszej reprezentacji zanotował 38 występów, a z kadrą juniorów zdobył złoto ME U-18 w 2001 roku. Wspomnień nazbierało się sporo, ale niczego nie da się porównać z debiutem na mundialu, 9 czerwca 2006 roku w Gelsenkirchen. Czas płynie nieubłaganie, ale Brożka wciąż porusza przywołanie boju z Ekwadorem, przegranego przez biało-czerwonych 0:2.

Wywiady

Równa i wysoka forma, pochwały za dominowanie w środku pola nad kolejnymi ligowymi rywalami, nadanie polskiego obywatelstwa i telefon od prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Ostatnio w życiu Tarasa Romanczuka, pomocnika rewelacyjnie grającej w tym roku Jagiellonii Białystok, dzieje się naprawdę dużo. Splot wszystkich wydarzeń pozwala rozpatrywać zawodnika lidera ekstraklasy w kontekście powołania do prowadzonej przez Adama Nawałki reprezentacji Polski. Co na to bohater jednej z większych ostatnio piłkarskich dyskusji w kraju? Zapraszamy na wywiad z Tarasem Romanczukiem.

Wywiady

Nikt nie wypożycza młodzieżowców tak często, jak poznański Lech. To pośredni efekt najdłużej i najkonsekwentniej prowadzonego szkolenia w Polsce, przez co linia produkcyjna cały czas dostarcza zawodników do seniorskiej piłki. Ale przeskok między juniorskim, czy nawet trzecioligowym graniem a Ekstraklasą jest zbyt duży, wymagana jest dla następców Karola Linettego, Jana Bednarka i Dawida Kownackiego stacja pośrednia. Jakub Serafin zaliczył ich kilka, przez Bełchatów, Bytów, aż po północną część Norwegii – o czym opowiada w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Wywiady

Maciej Tataj to na piłkarskim Mazowszu to człowiek-instytucja. Kojarzony głównie z Dolcanem Ząbki i Koroną Kielce, w swoim bogatym CV ma też między innymi Polonię Warszawa czy… Vaasan Palloseura. Jeżeli chcecie wiedzieć, kogo na obozie aresztowała straż graniczna, który gracz był po prostu najlepszy, a kto mógł bezkarnie wyzywać sędziów, macie doskonałą okazję się tego dowiedzieć. Zabieramy Was w długą podróż po piłkarskim świecie, w którym przewodnikiem jest Maciej Tataj.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży