Aktualności

Zostań jednym z nas! Dołącz do finału Ligi Europy UEFA w Gdańsku!

Wolontariat13.02.2020 

Tylko dwa tygodnie pozostały do zakończenia rekrutacji wolontariuszy na finał Ligi Europy UEFA 2020 na Stadionie Energa w Gdańsku! Chętni mogą nadal zgłaszać się internetowo, zyskując szansę przeżycia wspaniałej przygody. Pięć lat temu zapisaliśmy piękną kartę historii Ligi Europy UEFA, organizując wspaniały finał na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Napisz razem z nami w Gdańsku nową, równie wyjątkową!

W 2015 roku wszystko co najważniejsze w Lidze Europy UEFA działo się w Polsce. Miejscu, w którym ponownie międzynarodowi przedstawiciele mogli się przekonać, czym jest wyjątkowa, polska gościnność. Pełna życzliwości i wysokich standardów, będących połączeniem profesjonalizmu i zapału do wzorowej organizacji. Stadion Narodowy gościł finał, w którym hiszpańska Sevilla okazała się lepsza od ukraińskiego Dnipro Dniepropietrowsk. Swój wielki moment przeżył też polski piłkarz, Grzegorz Krychowiak. Czołowy zawodnik reprezentacji strzelił gola na 1:1, dając tym samym nadzieję późniejszym triumfatorom. Sevilla wygrała 3:2, a Krychowiak zapisał się złotymi głoskami w historii nie tylko tamtego meczu, ale wśród polskich piłkarzy strzelających w wielkich finałach.

W rozgrywkach organizowanych przez UEFA – w decydujących, finałowych starciach – wzięło udział łącznie 22 polskich piłkarzy. Trzynastu z nich stanowili gracze Górnika Zabrze, którzy w 1970 roku przegrali 1:2 finał Pucharu Zdobywców Pucharów z Manchesterem City. Honorowe trafienie zaliczył dla zabrzańskiego klubu Stanisław Oślizło. To był pierwszy gol Polaka w finale tak prestiżowych rozgrywek pod egidą UEFA. Drugim z rodaków został aktualny… prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. „Zibi” trafił w finale z 1984 roku, gdzie Juventus z polskim pomocnikiem w składzie pokonał FC Porto. Ponownie był to mecz o zdobycie Pucharu Zdobywców Pucharów. Trzecim strzelcem został Krychowiak, pokonując bramkarza Dnipro na murawie PGE Narodowego. Jak widać, każdy finał przynosi nowe, piękne historie…

Kolejne rekordy śrubują również nasi wolontariusze. W 2015 roku finał Ligi Europy UEFA na Stadionie Narodowym w Warszawie przyciągnął około 250 wolontariuszy. Choć chętnych było kilkadziesiąt razy więcej! Podczas EURO 2012, którego Polska była współgospodarzem, zgłoszeń było prawie 25 tysięcy. W przypadku gdańskiego finału potrzebnych będzie więcej niż w przypadku Warszawy przed pięcioma laty – bo aż 314 wolontariuszy. Rekrutacja na finał Ligi Europy UEFA 2020 trwa do 29 lutego. Z pewnością ci, którzy są zainteresowani pomocą przy tak ważnej dla europejskiej piłki imprezie, znajdą dla siebie przestrzeń i pole do działania. Przy okazji poznając wielu ciekawych ludzi i uczestnicząc w wydarzeniu transmitowanym do najdalszych zakątków świata. Tylko razem możemy pokazać, jak znamienne jest to, że Łączy nas piłka!

Jak się zgłosić? Rekrutacja składa się z dwóch etapów. Pierwszy to zgłoszenia poprzez oficjalny system UEFA FAME. Wolontariuszem może zostać każda chętna osoba, która ukończyła 18 lat. Rekrutacja kończy się dokładnie 29 lutego. Po jej zakończeniu będziemy informować kandydatów o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu. Wybrańcy zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, która odbędzie się w Gdańsku lub za pośrednictwem Skype. To też tzw. drugi etap rekrutacji na finał Ligi Europy UEFA 2020.

Link do strony UEFA, gdzie można się zarejestrować do wydarzenia oraz szczegóły dotyczące wolontariatu dostępne są na http://www.wolontariatpzpn.laczynaspilka.pl/pl/europa_league.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności