Aktualności

Zorganizuj z nami największy turniej dla dzieci w Europie. Wystartowała rekrutacja!

Wolontariat14.02.2018 
Nie sposób znaleźć dziś w Polsce fana piłki nożnej, który nie słyszał o tym wydarzeniu. Do rozegranych dotychczas siedemnastu edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgłosiło się niemal 2 miliony piłkarskich talentów z całej Polski – dziewczynek i chłopców, których połączyło jedno wielkie marzenie: by zaprezentować swe umiejętności na największej arenie w naszym kraju. Dziś otwiera się szansa, by swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia dołożył każdy, kto ma chęci, motywację i trochę wolnego czasu – rozpoczęliśmy rekrutację wolontariuszy, którzy pomogą nam zorganizować cykl finałów wojewódzkich Turnieju.

– Ten turniej to piękna zabawa i niezapomniane przeżycia. Zawsze toczy się w znakomitej atmosferze. Dla każdej młodej piłkarki lub młodego piłkarza – takich, którzy myślą o tym, by w przyszłości grać w piłkę i być może zrobić karierę – to najlepszy moment, żeby się sprawdzić i razem ze swoimi przyjaciółmi przeżyć fantastyczną imprezę – podkreśla prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” stanowi dziś największe rozgrywki piłkarskie dla dzieci na świecie i w Europie. Jego spektakularne zakończenie – majowy finał na stadionie PGE Narodowym w Warszawie – zawsze gromadzi tłumy na trybunach, a od zeszłego roku także tysiące widzów przed telewizorami, którzy oglądają transmisję „na żywo” na antenach Telewizji Polsat.

W ramach XVIII edycji do decydującej rozgrywki znów dojdzie 2 maja na największym sportowym obiekcie w Polsce. Wcześniej jednak, na przełomie marca i kwietnia, na terenie całego kraju odbędzie się cykl 16 finałów wojewódzkich, których zwycięzcy zagrają w stolicy o najważniejsze trofea.

Każdy z finałów wojewódzkich stanowi nie lada wyzwanie logistyczne i organizacyjne, dlatego niezwykle istotne jest dla nas wsparcie wolontariuszy. Zaczynamy więc proces rekrutacyjny dla osób, które chciałyby włączyć się w realizację tego wielkiego przedsięwzięcia, w tym m.in. w organizację biura zawodów, współpracę z drużynami i sędziami, a także czuwanie nad sprawnym przebiegiem meczów turnieju. Zapewniamy, że zaangażowanie w nasz projekt może być z jednej strony wspaniałą sportową przygodną, a z drugiej – niezwykle cennym doświadczeniem pod kątem pracy zawodowej.

Program wolontariatu przy okazji finałów wojewódzkich Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wiąże się z wyjazdem na jedną z wybranych tras: „wschód” lub „zachód”. Warto zaznaczyć, że wszelkie koszty transportu, zakwaterowania i podstawowego wyżywienia wolontariuszy pozostają po stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Więcej szczegółów – w tym opis potencjalnych zadań, z jakimi zmierzy się wolontariusz – można znaleźć w ofercie załączonej poniżej oraz po zalogowaniu się na platformę Wolontariatu PZPN, dostępną pod adresem: >>> wolontariat.laczynaspilka.pl <<<

Na zgłoszenia od wszystkich chętnych czekamy do 26 lutego 2018 roku. Powodzenia!„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie, który swym patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Honorowy patronat nad XVIII edycją sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Głównym Sponsorem rozgrywek, organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej, jest firma Tymbark, a od zeszłej edycji Brązowym Sponsorem została firma Electrolux. Nadrzędnym celem zmagań jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej wśród najmłodszych. W dotychczasowych edycjach Turnieju łącznie zgłoszonych zostało blisko 2 miliony dzieci.

  • Wolontariat PZPN na finałach wojewódzkich Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.pdf (2.45 MB)
    POBIERZ

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności