Aktualności

Wolontariusze, pamiętajcie – najważniejsze jest zdrowie!

Wolontariat11.03.2020 

Choć wydawało się, że procesy rekrutacyjne ruszyły z kopyta, już na samym starcie trzeba przedefiniować nasze działania związane z wolontariatem przy imprezach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Koronawirus, który zatacza coraz szersze kręgi na całym świecie, nie oszczędza również naszego kraju. W takiej sytuacji odpowiedzialność za każdego z Was jest dla PZPN zdecydowanie najważniejsza.

W ostatnich tygodniach ruszyliśmy z kilkoma ważnymi wydarzeniami. Pojawiły się rekrutacje dotyczące kilku ciekawych wydarzeń:

- Mecz Reprezentacji A: Polska – Finlandia (27 marca, Stadion Wrocław)
- Mecz Reprezentacji A: Polska – Ukraina (31 marca, Stadion Śląski w Chorzowie)
- Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku (finały wojewódzkie)

Dodatkowo na etapie rozmów rekrutacyjnych jest droga kandydatów chętnych do udziału w Finale Ligi Europy UEFA w Gdańsku. Warto dodać, że łącznie na stanowiska w przypadku tej imprezy mamy 315 osób. Na rozmowy do Gdańska zostało zaproszonych ponad 500 kandydatów, natomiast samych zgłoszeń było około 800.

W tym ostatnim przypadku, tj. Finale Ligi Europy UEFA, informujemy, że ze względu na coraz poważniejszą sytuację związaną z wirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19, zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu rozmów wyłącznie poprzez Skype. Tym samym spotkania pierwotnie zaplanowane w Gdańsku, zostały przeniesione do sieci (online). Dodatkowo, jeśli ktoś wpisał się na dane sloty na stadionie, rozmowy pozostają bez zmian. Prosimy również o podesłanie swoich nazw Skype na adres: wolontariat@pzpn.pl

Sytuacja związana z coraz bardziej realnym, globalnym zagrożeniem zdrowia i życia, jest bardzo dynamiczna. Polski Związek Piłki Nożnej mając na uwadze dobro swoich wszystkich obecnych oraz potencjalnych wolontariuszy, we wtorek 10 marca podjął decyzję o zorganizowaniu dwóch spotkań towarzyskich reprezentacji Polski (Finlandia we Wrocławiu i Ukraina w Chorzowie) bez udziału publiczności. Podobnie ma się sytuacja z meczami młodzieżowych reprezentacji Polski oraz kobiecej kadry. Tym samym rola wolontariatu jest w tym wypadku właściwie śladowa, ograniczająca się do wymaganego minimum, przy okazji zmniejszając potencjalne zagrożenia.

W przypadku turnieju dla dzieci „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w porozumieniu z tytularnym sponsorem, PZPN podjął decyzję o przeniesieniu tych rozgrywek na późniejszy termin. Dotyczy to m.in. wyżej wymienionych finałów wojewódzkich. Podobnie wygląda sytuacja z datami finałów ogólnopolskich, wszystko zależne jest od podjęcia decyzji o braku dalszego zagrożenia epidemiologicznego wirusem SARS-Cov-2.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności