Aktualności

Spotkajmy się w Gdańsku! Otwieramy rekrutację na finał Ligi Europy UEFA!

Wolontariat19.01.2021 
Długo przyszło na to czekać, ale wreszcie możemy z uśmiechem ogłosić: rekrutacja powraca, zapraszamy do udziału w finale Ligi Europy UEFA 2021! Rozpoczynamy kolejny nabór wolontariuszy, którzy będą mieli okazję przeżyć niezwykłą przygodę na Stadionie Gdańsk. Finał Ligi Europy UEFA 2021 zaplanowano na 26 maja.

Gdański finał będzie wyjątkowym wydarzeniem dla świata piłki nożnej. Po raz drugi Polska została gospodarzem decydującego starcia Ligi Europy UEFA (pierwszy raz, na Stadionie Narodowym, w 2015 roku). Organizacja takiego wydarzenia to spore wyzwanie, któremu wspólnie z Wami, wolontariuszami, chcemy podołać od A do Z. Tym bardziej powracając po okresie COVID-19, w nowych realiach, nauczeni trudnymi doświadczeniami związanymi z wielomiesięcznymi obostrzeniami w naszej codzienności. Sukcesy UEFA EURO 2012, Mistrzostw Świata FIFA U-20 2019, Mistrzostw Europy UEFA U-21 2017 i wielu innych imprez organizowanych w naszym kraju pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej, to jednak wspólny wysiłek i wiara w moc zgranego zespołu. Fundamentem takiego przedsięwzięcia są ludzie, a wolontariusze przy każdej okazji stawiani są za wzór i przykład dla innych.

Tegoroczna rekrutacja na finał Ligi Europy UEFA 2021 wystartowała 19 stycznia i potrwa do końca tego miesiąca. Docelowo planowanych jest 350 miejsc dla wolontariuszy podczas gdańskiego finału. Jak się zgłosić? Rekrutacja składa się z dwóch etapów. Ten pierwszy to zgłoszenia poprzez oficjalny system UEFA FAME. Wolontariuszem może zostać każda chętna osoba, która ukończyła 18 lat. Podkreślamy jednak, że należy się spieszyć, bo rekrutacja kończy się za półtora tygodnia, tj. 31 stycznia. Po tym okresie, będziemy informować kandydatów o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu. Wybrańcy zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, która odbędzie się wyłącznie w wersji online. To też tzw. drugi etap rekrutacji na finał Ligi Europy UEFA 2020.

Warto podkreślić, że przy zgłoszeniu do systemu na wolontariat podczas gdańskiego finału każdy kandydat będzie miał do wyboru stanowiska (maksymalnie trzy), które najbardziej go interesują. Należy wziąć pod uwagę swoją dyspozycyjność czy znajomość języka angielskiego. Dla zakwalifikowanych wolontariuszy planowane jest obowiązkowe szkolenie.

Link do strony UEFA, gdzie można się zarejestrować do wydarzenia oraz szczegóły dotyczące wolontariatu dostępne są na www.laczynaspilka.pl/wolontariat.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności