Aktualności

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy na finał Ligi Europy UEFA w Gdańsku!

Wolontariat13.01.2020 

Czas, start! Od 7 stycznia trwa rekrutacja wolontariuszy na najważniejszy, 61. mecz rozgrywek Ligi Europy UEFA 2020. Wielki finał piłkarskich rozgrywek zostanie rozegrany na Stadionie Energa Gdańsk 27 maja. Rekrutacja trwa do 29 lutego. Do wsparcia wydarzenia potrzebować będziemy 314 wolontariuszy, więc liczymy na Waszą aktywność!

Gdański finał będzie wyjątkowym wydarzeniem dla świata piłki nożnej. Po raz drugi Polska została gospodarzem decydującego starcia Ligi Europy UEFA (pierwszy raz, na Stadionie Narodowym, w 2015 roku). Organizacja takiego wydarzenia to spore wyzwanie, któremu wspólnie z Wami, wolontariuszami, chcemy podołać od A do Z. Sukcesy UEFA EURO 2012, Mistrzostw Świata FIFA U-20 2019, Mistrzostw Europy UEFA U-21 2017 i wielu innych imprez organizowanych w naszym kraju pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej, to wspólny wysiłek i wiara w moc zgranego zespołu. Fundamentem takiego przedsięwzięcia są ludzie, a wolontariusze przy każdej okazji stawiani są za wzór i przykład dla innych.

Rekrutacja na finał Ligi Europy UEFA 2020 trwa od 7 stycznia do 29 lutego. Od kandydatów na wolontariuszy oczekujemy pozytywnej energii, sportowej pasji, czerpania radości z kontaktu z ludźmi, zaangażowania i otwartości na nowe wyzwania. Dołączenie do naszego zespołu to świetna przygoda i możliwość bycia częścią finału Ligi Europy UEFA 2020 oraz wolontariatu PZPN. Od ponad stu lat tworzymy jedną wielką, sportową rodzinę!

Jak się zgłosić? Rekrutacja składa się z dwóch etapów. Ten pierwszy to zgłoszenia poprzez oficjalny system UEFA FAME. Wolontariuszem może zostać każda chętna osoba, która ukończyła 18 lat. Rekrutacja kończy się 29 lutego. Po tym okresie, będziemy informować kandydatów o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu. Wybrańcy zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, która odbędzie się w Gdańsku lub za pośrednictwem Skype. To też tzw. drugi etap rekrutacji na finał Ligi Europy UEFA 2020.

Warto podkreślić, że przy zgłoszeniu do systemu na wolontariat podczas gdańskiego finału każdy kandydat będzie miał do wyboru stanowiska (maksymalnie trzy), które najbardziej go interesują. Należy wziąć pod uwagę swoją dyspozycyjność czy znajomość języka angielskiego. Dla zakwalifikowanych wolontariuszy planowane jest obowiązkowe szkolenie, które odbędzie się 25 i 26 kwietnia w Gdańsku.

Link do strony UEFA, gdzie można się zarejestrować do wydarzenia oraz szczegóły dotyczące wolontariatu dostępne są na www.laczynaspilka.pl/wolontariat.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności