Aktualności

Rozwijamy Projekt Wolontariatu PZPN z Wami. Dzięki Wam!

Wolontariat15.11.2018 

Rok 2018 wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. Na jego szczegółowe podsumowanie przyjdzie jeszcze pora, ale już dziś chcielibyśmy się z Wami podzielić garścią statystyk. Liczbami, które z jednej strony napawają nas dumą i pokazują, że doceniacie wysiłek włożony w rozwój Programu Wolontariatu PZPN. Z drugiej motywują do jeszcze cięższej pracy, aby sprostać Waszym oczekiwaniom.

Nie tak dawno wspólnie świętowaliśmy fakt, iż nasza społeczność wolontariuszy w serwisie Facebook liczy sobie już ponad 1000 członków. Nie tylko te liczby napawają nas jednak optymizmem. Jeszcze więcej, bo ponad 4500 osób, zarejestrowało się do tej pory w internetowej bazie wolontariuszy PZPN, co przełożyło się w sumie na liczbę ponad 25 tysięcy logowań. Z użytkownikami portalu wymieniliśmy także przeszło 13,5 tysiąca wiadomości.

Nasz wolontariat ma charakter międzynarodowy! Od początku roku 2018 wspierali nas wolontariusze z Polski, ale również z 11 innych krajów. W organizację naszych wydarzeń włączyły się osoby chociażby z Hiszpanii czy Słowenii, jak również z tak odległych zakątków świata, jak Ghana, Kanada czy Stany Zjednoczone. Cieszymy się również z faktu, że wiele osób zostaje z nami na dłużej. Od stycznia br. aż 132 wolontariuszy wzięło udział w co najmniej dwóch naszych wydarzeniach. Wynik ten z pewnością byłby dużo lepszy, ale liczba miejsc na wolontariatach jest ograniczona, a zależy nam na tym, aby dawać szansę udziału także osobom, które zgłaszają się do nas po raz pierwszy.

FOTO: PZPN

Ci, którzy mieli okazję z nami współpracować, wiedzą, że po każdym wolontariacie przeprowadzamy krótką ankietę, oceniającą poziom satysfakcji Wolontariuszy. Porusza ona m.in. zagadnienia procesu rekrutacji, szkoleń, przebiegu imprez, organizacji pracy czy pakietów wolontariusza. Cieszymy się, że aż 88% ankietowanych stwierdziło, że Program Wolontariatu PZPN spełnił wszystkie ich oczekiwania! Mamy nadzieję, że nasza dalsza praca i wsłuchiwanie się w Wasze potrzeby pozwoli nam w przyszłości pisać o wyniku 100-procentowym.

Program Wolontariatu PZPN jest niezwykle ważną częścią projektu „Grassroots”, którego celem jest otwarcie futbolu na osoby z różnych grup wiekowych i społecznych. W tym celu ostatnie miesiące przyniosły także otwarcie kanału “Piłka dla wszystkich”, który za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdza, że futbol nie ma barier i jest przestrzenią dla wszystkich.

Cieszymy się bardzo, mogąc obserwować nieustanny rozwój. Jest on możliwy przede wszystkim dzięki Wam, dlatego cenimy sobie wszystkie Wasze opinie – zarówno te pochlebne, jak i krytyczne, pozwalające nam dostrzec aspekty, na które wcześniej być może nie zwróciliśmy uwagi. Dziękując Wam za to, co już było, mamy nadzieję, że wspólna wytężona praca pozwoli nam wznieść się na jeszcze wyższy poziom i za niedługi czas będziemy mogli pochwalić się Wam jeszcze lepszymi wynikami!

Karol Kulpa

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności