Aktualności

Pół tysiąca rozmów, czyli rekrutacja trwa!

Wolontariat17.03.2020 
Ostatnie tygodnie zdominowane są przez informacje dotyczące wirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COVID-19. Choć niemal wszystkie dziedziny życia toczą się w cieniu koronawirusa, procesy rekrutacyjne do Finału Ligi Europy w Gdańsku, przebiegają bez większych zakłóceń. Zainteresowanie wolontariuszy jest niezmiennie wysokie, samych zgłoszeń było około 800!

Nie ulega wątpliwości, że w pewnym stopniu trzeba było przedefiniować rzeczywistość, nie tylko tę sportową. Ze względu na coraz poważniejszą sytuację związaną z wirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19, zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu rozmów wyłącznie poprzez Skype. Tym samym spotkania pierwotnie zaplanowane w Gdańsku, zostały przeniesione do sieci (online).

Przypominając, prosimy o podesłanie swoich nazw Skype na adres: wolontariat@pzpn.pl

Cieszymy się jednak, że na rekrutację na Finał Ligi Europy UEFA w Gdańsku odpowiedziało tak wielu potencjalnych wolontariuszy. Wynik około 800 osób robi wrażenie, z czego z tej grupy pół tysiąca osób zostało zaproszonych na rozmowy rekrutacyjne. Choć w Gdańsku z przyczyn wyżej wymienionych na tym etapie się nie zobaczymy, praca wre. Grafik rozmów poprzez Skype rozciąga się w perspektywie całego dnia, od dziesiątej rano do ósmej wieczorem. Pracujemy na wysokich obrotach praktycznie od początku marca. Co ważne, nasze wirtualne spotkania są ciekawe i często obfitują w wiele merytorycznych wymian zdań, podczas których tym bardziej czujemy, że Łączy Nas Piłka. Pracując z takich przekonaniem dużo przyjemniej jest poznawać każdą nową kandydatkę bądź kandydata. A warto przypomnieć, że łącznie na stanowiska wolontariuszy podczas Finału Ligi Europy UEFA w Gdańsku będziemy potrzebować aż 315 osób.

Aktualnie trwający drugi etap rekrutacji, w którym rozmawiamy z naszymi kandydatami, będzie miał swoje rozstrzygnięcie na przełomie marca i kwietnia, kiedy podamy jego ostateczne wyniki. Przy aktualnej pracy możemy liczyć na wsparcie naszej niezawodnej osiemnastki wolontariuszy, wydelegowanej do wsparcia przy przeprowadzanych rozmowach rekrutacyjnych. Takowe trwać będą do 22 marca. Wybrańców będziemy zapraszać na szkolenie związane z działaniami podczas Finału Ligi Europy UEFA, które odbędzie się w Gdańsku 25 kwietnia. Przy okazji będzie to dla nas wszystkich spotkanie integracyjne, gdzie będziemy chcieli wspólnie dobrze się poznać i zaprzyjaźnić z perspektywą piłkarskiego święta, które przed nami.

Warto zaznaczyć, że na bieżąco obserwujemy sytuację związaną z decyzjami UEFA w sprawie kolejnych imprez przez nią organizowanych. Mamy jednak nadzieję, że kolejne tygodnie i miesiące będą miały pozytywny scenariusz. Sam mecz finałowy Ligi Europy UEFA w Gdańsku to termin 27.05. Od 17 aż do 30 maja czynne będzie Centrum Wolontariatu. Centrala wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w Finał Ligi Europy UEFA będzie zlokalizowana bezpośrednio w sąsiedztwie Stadionu Energa Gdańsk – w AmberExpo, imponującej przestrzeni wystawienniczo-biurowej przy ul. Żaglowej 11 (naprzeciwko areny finałowej).

Przede wszystkim Finał Ligi Europy UEFA w Gdańsku to świetna przygoda i możliwość bycia jedną/jednym z tych, którzy od ponad stu lat tworzą jedną wielką, sportową rodzinę! Przed pięcioma laty pokazaliśmy, że Polska może być centrum najważniejszych, europejskich wydarzeń piłkarskich. Wybierając w procesie rekrutacji kolejnych z Was, mamy przekonanie, że podobnie jak w 2015 roku na Stadionie Narodowym, w Gdańsku ponownie będziemy mogli z uśmiechem stworzyć niepowtarzalną imprezę sportową. Okraszoną organizacją, w której wolontariusze powiązani z imprezami PZPN, zawsze stają na wysokości zadania!

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności