Aktualności

Finał Ligi Europy UEFA przełożony!

Wolontariat20.03.2020 

To, o czym od pewnego czasu coraz głośnie spekulowano, stało się faktem. Władze UEFA podjęły strategiczne decyzje związane z poważnymi zagrożeniami epidemicznymi koronawirusa. Podczas specjalnej wideokonferencji poinformowano o przełożeniu turnieju Euro 2020 oraz nowych datach tegorocznych finałów Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Internetowe połączenie z 55 krajowymi federacjami UEFA odbyło się we wtorek 17 marca. Najważniejsze, że władze europejskiej centrali piłkarskiej zakładają wariant optymistyczny, w którym będzie można na przestrzeni kolejnych miesięcy powrócić do normalnego funkcjonowania. Z tego też względu, zdając sobie sprawę z powagi sytuacji związanej z koronawirusem, przesunięto maksymalnie terminy najważniejszych rozgrywek w piłce klubowej w Europie. Graniczną datę w przypadku terminowych korekt stanowi 30 czerwca, co wynika z faktu, że tego dnia wygasają kontrakty zawodowych piłkarzy. Biorąc pod uwagę fakt, że zawodowym piłkarzom kontrakty z klubami wygasają 30 czerwca, co stanowiło datę graniczną w przypadku terminowych korekt.

Zgodnie z nowym terminarzem, finał Ligi Europy UEFA w Gdańsku planowany jest na 24 czerwca. Trzy dni później ma odbyć się finałowe spotkanie Ligi Mistrzów UEFA. W przypadku tych rozgrywek miastem-gospodarzem jest Stambuł.

Zmiana terminu rozegrania finału Ligi Europy UEFA to również istotna informacja dla wolontariuszy, którzy zgłosili swój akces do uczestnictwa w tym wielkim przedsięwzięciu. Aktualnie jesteśmy w trakcie drugiego etapu, czyli rozmów rekrutacyjnych, które ze względu na obecną sytuację – przeprowadzane są poprzez Skype. Podczas najważniejszego meczu tegorocznej edycji Ligi Europy UEFA potrzebnych będzie aż 315 wolontariuszy. Mamy jednak z kogo wybierać, bo łącznie zgłoszeń było w granicach 800! Grafik rozmów poprzez Skype rozciąga się w perspektywie całego dnia, od dziesiątej rano do ósmej wieczorem.

Szkolenia wybrańców, którzy znajdą się w grupie wolontariuszy (decyzje o kwalifikacji pod koniec kwietnia) oddelegowanych do finału Ligi Europy UEFA, na pewno nie odbędą się w planowym terminie, tj. 25.04. Najpewniej analogicznie do przesunięcia samego meczu, w Gdańsku spotkamy się miesiąc przed finałem. Szkoleniową wyprawę do Trójmiasta radzimy zatem zaplanować na ostatni tydzień maja.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności