Wolontariat

Do rozpoczęcia Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 pozostał już tylko miesiąc, a tym samym przygotowania do największej, tegorocznej imprezy piłkarskiej globu wkraczają w decydującą fazę. Pełne ręce roboty mają m.in. Koordynatorzy Programu Wolontariatu PZPN, dla których kwiecień jest miesiącem szkolenia wolontariuszy we wszystkich sześciu Miastach Gospodarzach turnieju. Tydzień temu gościli oni w Bydgoszczy oraz w Tychach. W miniony weekend odwiedzili Gdynię i Bielsko-Białą.

Wolontariat

Choć dzielą ich wiek, doświadczenia i motywacje, łączą olbrzymia pasja do piłki nożnej i chęć wspierania piłkarskiego rozwoju najmłodszych adeptów. 18-latka z Wałcza zaangażowała się turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, bo sama znakomicie go wspomina, 27-letni mieszkaniec Brzegu wręcz przeciwnie – bo w przeszłości nie miał takiej okazji. Poznajcie Paulinę i Andrzeja – cichych bohaterów największego piłkarskiego turnieju dzieci w Polsce i w Europie.

Wolontariat

W wolontariat zaangażował się w wieku zaledwie 14 lat i jak przyznaje, jest on jego uzależnieniem. Długo marzył o studiowaniu medycyny, ale ostatecznie zdecydował się podążyć inną drogą i dziś prowadzi własną firmę eventową, w czym bardzo pomaga mu doświadczenie zebrane właśnie podczas wolontariatów. Poznajcie Bartosza Łuczaka – 26-latka z Sandomierza, Oficera Łącznikowego podczas zbliżających się Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019.

Wolontariat

Praktyczna i uniwersalna wiedza przekazana w przystępnej formie, wzajemna integracja oraz mnóstwo pozytywnej energii i uśmiechów – tak w dużym skrócie można podsumować szkolenia dla wolontariuszy, które w sobotę i w niedzielę odbyły się w dwóch Miastach Gospodarzach Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 – Bydgoszczy i Tychach. – Co tu dużo mówić? Wszyscy są podekscytowani i odliczają dni do rozpoczęcia działań! – mówi jedna z uczestniczek szkolenia, Małgorzata Wrońska.

Wolontariat

Jeśli zakwalifikowaliście się do Programu Wolontariatu PZPN przy Mistrzostwach Świata FIFA U-20 Polska 2019, koniecznie zarezerwujcie sobie czas na zapoznanie się z atrakcjami dostępnymi w Miastach Gospodarzach turnieju. Większość z nich, chcąc podziękować wolontariuszom za okazane wsparcie, przygotowała dla nich darmowe zaproszenia do ciekawych punktów turystycznych i obiektów sportowych.

Wolontariat

Choć ma dopiero 20 lat, już może się pochwalić dużym wolontariackim doświadczeniem. Nic dziwnego, bo niesienie pomocy było wartością, którą rodzice wpajali jej od małego. W ubiegłym roku po raz pierwszy wzięła udział w Programie Wolontariatu PZPN, a w przyszłości ma nadzieję zaangażować się w wolontariat na Camp Nou w Barcelonie. Poznajcie Gosię Bareję – niezwykle pozytywną, młodą dziewczynę, która – jak sama mówi o sobie – nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu.

Wolontariat

Dla wszystkich wolontariuszy, którzy zakwalifikowali się do Programu Wolontariatu PZPN przy Mistrzostwach Świata FIFA U-20 Polska 2019 i z niecierpliwością wyczekują okazji do poznania osób, z którymi przyjdzie im współpracować, mamy znakomitą wiadomość – zaczynamy szkolenia! Począwszy od 7 kwietnia, do końca miesiąca zespół Koordynatorów z ramienia PZPN odwiedzi wszystkie sześć Miast Gospodarzy, aby wprowadzić wolontariuszy w kuluary turniejowych działań oraz umożliwić im wzajemną integrację.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności