Wolontariat

Swoją przygodę z wolontariatem sportowym zaczął kilka lat temu i kontynuuje do dziś, nieustannie ucząc się nowych rzeczy, które może przełożyć na codzienną pracę. To m.in. dzięki udziałowi w takich imprezach, jak Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 wie, jak wiele detali składa się na końcowy sukces całego wydarzenia. Poznajcie Bartka Nakończego – 29-letniego uczestnika Programu Wolontariatu PZPN, a na co dzień m.in. trenera piłki nożnej z Tarnowa.

Wolontariat

Wolontariusze PZPN wielokrotnie podkreślają liczne korzyści płynące ze swojego zaangażowania w organizację wydarzeń sportowych. Wśród najczęściej powtarzanych pojawiają się możliwości poznania nowych przyjaciół i znajomych, obejrzenia imprez na żywo oraz zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Często słyszymy również o satysfakcji płynącej ze świadomości, że dołożyło się własną cegiełkę do stworzenia wielkiego widowiska. Wolontariat to jednak również szereg korzyści zdrowotnych i psychologicznych, co pokazują wyniki badań przeprowadzanych na całym świecie.

Wolontariat

Swoją przygodę z wolontariatem sportowym rozpoczął w 2012 roku, ale nie od pamiętnego UEFA EURO 2012, a od wydarzeń związanych z siatkówką czy rajdami samochodowymi. Z czasem trafił jednak na Program Wolontariatu PZPN i nie ma wątpliwości, że to jest „jego miejsce”. Poznajcie Michała Lipskiego – 27-letniego wolontariusza ze Skierniewic, na co dzień trenera piłki nożnej i koordynatora jednej z fundacji sportowych.

Wolontariat

Choć jego przygoda z wolontariatem sportowym trwa zaledwie dwa lata, liczbą wydarzeń, w których uczestniczył, mógłby zawstydzić niejednego weterana. Poznajcie Marcina Iskierko – 25-letniego studenta z Lublina, wielkiego fana Górnika Łęczna, urodzonego w dzień założenia tego klubu, a od kilku lat również zapalonego biegacza, który sam o sobie mówi, że stał się po prostu „wolontariackim świrem”.

Wolontariat

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim rozpoczyna się druga edycja Programu Wolontariatu Stałego PZPN przy Akademii Młodych Orłów. Wolontariat akcyjny to dla Was za mało? Marzycie o karierze trenerskiej i szukacie sposobu na zdobycie niezbędnego doświadczenia? Jeśli tak, praca w Akademii jest właśnie dla Was! Zgłoszenia do AMO na sezon 2019 / 2020 przyjmujemy do stycznia 2020 roku.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności