Tylko u nas

Już za nieco ponad pół roku piłkarska Polska będzie emocjonowała się dwoma turniejami, w których wezmą udział młodzieżowe reprezentacje naszego kraju: mistrzostwami świata U-20 oraz mistrzostwami Europy U-21. W ich trakcie nasi kadrowicze postarają się nawiązać do sukcesu sprzed ponad sześciu lat, kiedy zawodnicy z rocznika 1995 znaleźli się w gronie czterech najlepszych europejskich drużyn w swojej kategorii wiekowej.

Tylko u nas

W najnowszym odcinku „Podyskutujmy” gościem w studiu „Łączy Nas Piłka” jest Przemysław Małecki, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 17. W rozmowie z Michałem Zachodnym poruszane są tematy nadziei jaką z rocznikiem 2002 wiąże prezes Zbigniew Boniek, krytyki stylu kadry w eliminacjach i różnicy w wyszkoleniu tego pokolenia zawodników. Całość jest okraszona udostępnionymi przez sztab reprezentacji analizami gry reprezentacji oraz jej indywidualności.

Tylko u nas

W przyszłym roku Tomasz Kuszczak będzie obchodził 15-lecie gry w Anglii. W tym czasie z Manchesterem United miał udział w wygraniu Ligi Mistrzów, zdobyciu czterech tytułach mistrzowskich i dwóch Pucharów Ligi. – Jestem szczęściarzem – podsumowuje 36-letni bramkarz Birmingham. – Popełniłem jeden błąd, bo za wcześnie odszedłem z Old Trafford – dodaje. Specjalnie dla Łączy Nas Piłka – Tomasz Kuszczak! Zapraszamy!

Tylko u nas

Na Wasze ręce przekazujemy nowy, trzeci tegoroczny numer czasopisma „Sędzia”. Głównym tematem jest VAR. System videoweryfikacji prześwietliliśmy z każdej strony. Paweł Gil podsumował swój bardzo udany, debiutancki występ na mistrzostwach świata 2018. Z kolei Marcin Liana, czyli sędzia, który w czasie meczu uratował życie piłkarza, opowiedział nam o tej sytuacji. A w Robocie Dla Temidy gorący temat, czyli LOR (Lack of respect). Wyjaśniamy jak rozpoznać sytuację, gdy zawodnik wykazuje brak szacunku do zawodów. Miłej lektury!

Tylko u nas

Przed reprezentacją Polski trzy ostatnie mecze w 2018 roku – w niedzielę zmierzą się z Włochami, a nieco za ponad miesiąc przystąpią do rewanżowego starcia z Portugalczykami i towarzyskiego spotkania z Czechami. Jeśli nie macie jeszcze kibicowskich niezbędników, albo polujecie na inny biało-czerwony gadżet, to do 14 października możecie skorzystać z 10% zniżki na produkty reprezentacji Polski!

Tylko u nas

– To jest mój dom. Bardzo lubię tam wracać, czuję się po prostu jak u siebie – mówi o Goczałkowicach-Zdroju 68-krotny reprezentant Polski, Łukasz Piszczek. Kilka tygodni temu właśnie tam – „u siebie” – rozpoczął dużą inwestycję: budowę akademii piłkarskiej wzorowanej na rozwiązaniach stosowanych w szkółce Borussii Dortmund. Dzieciaki z regionu pierwsze treningi rozpoczną w niej już latem przyszłego roku. Ile boisk przygotuje „Piszczu” dla piłkarskich talentów ze Śląska? Kto będzie mógł wziąć udział w zajęciach? Wszystkie odpowiedzi w naszym materiale.

Tylko u nas

Trenerzy chcą się rozwijać, ale czy nie za często myślą o wynikach? Dlaczego szkolenie młodzieży musi być bardziej uniwersalne? Kiedy utalentowany junior przechodzi najtrudniejszy test w drodze do seniorskiej piłki? Czy kolejne pokolenia zawodników będą lepiej rozwinięte technicznie? Zapytaliśmy o te aspekty czterech dyrektorów akademii klubów Ekstraklasy. Zapraszamy do lektury.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności