Tylko u nas

Na Wasze ręce przekazujemy nowy, trzeci tegoroczny numer czasopisma „Sędzia”. Głównym tematem jest VAR. System videoweryfikacji prześwietliliśmy z każdej strony. Paweł Gil podsumował swój bardzo udany, debiutancki występ na mistrzostwach świata 2018. Z kolei Marcin Liana, czyli sędzia, który w czasie meczu uratował życie piłkarza, opowiedział nam o tej sytuacji. A w Robocie Dla Temidy gorący temat, czyli LOR (Lack of respect). Wyjaśniamy jak rozpoznać sytuację, gdy zawodnik wykazuje brak szacunku do zawodów. Miłej lektury!

Tylko u nas

Przed reprezentacją Polski trzy ostatnie mecze w 2018 roku – w niedzielę zmierzą się z Włochami, a nieco za ponad miesiąc przystąpią do rewanżowego starcia z Portugalczykami i towarzyskiego spotkania z Czechami. Jeśli nie macie jeszcze kibicowskich niezbędników, albo polujecie na inny biało-czerwony gadżet, to do 14 października możecie skorzystać z 10% zniżki na produkty reprezentacji Polski!

Tylko u nas

– To jest mój dom. Bardzo lubię tam wracać, czuję się po prostu jak u siebie – mówi o Goczałkowicach-Zdroju 68-krotny reprezentant Polski, Łukasz Piszczek. Kilka tygodni temu właśnie tam – „u siebie” – rozpoczął dużą inwestycję: budowę akademii piłkarskiej wzorowanej na rozwiązaniach stosowanych w szkółce Borussii Dortmund. Dzieciaki z regionu pierwsze treningi rozpoczną w niej już latem przyszłego roku. Ile boisk przygotuje „Piszczu” dla piłkarskich talentów ze Śląska? Kto będzie mógł wziąć udział w zajęciach? Wszystkie odpowiedzi w naszym materiale.

Tylko u nas

Trenerzy chcą się rozwijać, ale czy nie za często myślą o wynikach? Dlaczego szkolenie młodzieży musi być bardziej uniwersalne? Kiedy utalentowany junior przechodzi najtrudniejszy test w drodze do seniorskiej piłki? Czy kolejne pokolenia zawodników będą lepiej rozwinięte technicznie? Zapytaliśmy o te aspekty czterech dyrektorów akademii klubów Ekstraklasy. Zapraszamy do lektury.

Tylko u nas

– Ta grupa zaczęła tworzyć taką jedność. To mnie troszeczkę zaskoczyło. Myślałem, że będzie to trwać dłużej – nie kryje selekcjoner Jerzy Brzęczek, pierwszoplanowa postać premierowego odcinka nowej odsłony cyklu „Kadry z Kadry”. Nasza kamera bardzo dyskretnie podglądała „biało-czerwonych” przez ostatnie 10 dni, w trakcie zgrupowania przed wyjazdowym meczem z Włochami oraz towarzyską konfrontacją z Irlandią. Po cichu, za kulisami, cierpliwie dokumentowała to, jak od środka przebiega nowe rozdanie w piłkarskiej reprezentacji Polski. Kilka rzeczy może Was w tym filmie zaskoczyć, kilka spowoduje uśmiech, może też lekki dreszczyk emocji… Przekonajcie się sami, jaki charakter i osobowość wykształciła sobie w tak krótkim okresie – pod kierunkiem trenera Brzęczka – „nowa” kadra narodowa.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności