Tylko u nas

Choć od kilkunastu lat pracuje w czołowym klubie Bundesligi, w Polsce nie jest postacią zbyt popularną. Sławomir Czarniecki jest obecnie koordynatorem sportowym w Bayerze 04 Leverkusen, odpowiadając za kwestie związane z akademią tego klubu. – Najważniejszym aspektem, żeby przebić się do pierwszego zespołu, jest osobowość. Dążenie do sukcesu ma mnóstwo wspólnego z charakterem, podobnie jak otoczenie zawodnika – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Tylko u nas

Regularny monitoring meczów w klubach, wizyty trenerów reprezentacji i wreszcie pierwsze wspólne zgrupowanie. Nowy program PZPN – Talent Pro – wkroczył na kolejny etap. Najzdolniejsi polscy piłkarze w wieku 14-16 lat przez miniony tydzień trenowali w hiszpańskiej Esteponie pod okiem pokaźnego sztabu szkoleniowego, poszerzając jednocześnie swoją wiedzę w zakresie dietetyki i psychologii sportu. Zobaczcie, jak ta część programu wyglądała z perspektywy jednego z najmłodszych uczestników – Kuby Antczaka, 14-letniego piłkarza FC Wrocław Academy.

Tylko u nas

Sławomir Peszko oficjalnie podziękował za wyróżnienie, jakim były dla niego 44 występy w reprezentacji Polski. „To ogromna duma grać z orzełkiem na piersi” – napisał. Mamy więc idealny moment, byśmy i my mu podziękowali. Za serducho na boisku, za dystans, za humor. Bo przecież każdy dobrze wie, że nasz kanał bez „Peszkina” nie byłby taki sam!

Tylko u nas

Wchodząc do bazy treningowej Queens Park Rangers Paweł Wszołek może w po Polsku zamówić u klubowego kucharza wybrane danie, następnie w języku ojczystym wskazać masażyście, jak może pomóc mu w rozgrzaniu mięśni, a po treningu przyjść i u rodaka poprosić o analizę swojego występu. Co więcej, menedżera swojej drużyny zagada, jak w Polsce podoba się jego bratu, który pracuje w kraju nad Wisłą.

Tylko u nas

Już po raz trzeci w ramach turnieju charytatywnego „Świąteczne granie z Kubą” do Częstochowy zjechały gwiazdy sportu, muzyki i sceny. Na Hali Sportowej Częstochowa podczas wydarzenia organizowanego przez Fundację Ludzki Gest pojawiły się też kamery Łączy Nas Piłka, a jedna z nich trafiła w ręce... Joanny Jędrzejczyk. Zawodniczka MMA rozmawiała między innymi z raperem O.S.T.R. i Kajetanem Kajetanowiczem, kierowcą rajdowym. Zobaczcie, jak Asia poradziła sobie w roli naszej vlogerki.

Tylko u nas

Na przełomie października i listopada część kibiców w naszym kraju kibicowała Reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach. Mistrzostwa świata w tej nowej odmianie piłki nożnej rozgrywane były w meksykańskim San Juan de los Lagos. Przyjrzeliśmy się Przepisom Gry w Amp Futbolu, a w roli eksperta wystąpił Paweł Susek, czyli sędzia finału MŚ: Angola – Turcja.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności