Tylko u nas

Mundial, EURO i dwa razy Elite Round – młodzieżowe reprezentacje Polski będą wiosną grały o dużą stawkę. Na kanale Łączy Nas Piłka rusza nowy format poświęcony rozgrywkom młodzieżowym, a w pierwszym odcinku programu „Młoda Polska” zajmiemy się kadrami U-17, U-19, U-20 i U-21 oraz ich planami na najbliższe miesiące.

Tylko u nas

Zenon Szordykowski starszym kibicom sportu w Polsce kojarzy się głównie z medalami mistrzostw Europy w biegach. Mało kto wie, że od 28 lat pracuje w Borussii Moenchengladbach jako masażysta, a od 2009 roku dołączył do niego syn, Adam. W rozmowie z Łączy Nas Piłka ojciec i syn opowiadają o swojej codzienności w klubie z Nadrenii Północnej.

Tylko u nas

Choć od kilkunastu lat pracuje w czołowym klubie Bundesligi, w Polsce nie jest postacią zbyt popularną. Sławomir Czarniecki jest obecnie koordynatorem sportowym w Bayerze 04 Leverkusen, odpowiadając za kwestie związane z akademią tego klubu. – Najważniejszym aspektem, żeby przebić się do pierwszego zespołu, jest osobowość. Dążenie do sukcesu ma mnóstwo wspólnego z charakterem, podobnie jak otoczenie zawodnika – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Tylko u nas

Regularny monitoring meczów w klubach, wizyty trenerów reprezentacji i wreszcie pierwsze wspólne zgrupowanie. Nowy program PZPN – Talent Pro – wkroczył na kolejny etap. Najzdolniejsi polscy piłkarze w wieku 14-16 lat przez miniony tydzień trenowali w hiszpańskiej Esteponie pod okiem pokaźnego sztabu szkoleniowego, poszerzając jednocześnie swoją wiedzę w zakresie dietetyki i psychologii sportu. Zobaczcie, jak ta część programu wyglądała z perspektywy jednego z najmłodszych uczestników – Kuby Antczaka, 14-letniego piłkarza FC Wrocław Academy.

Tylko u nas

Sławomir Peszko oficjalnie podziękował za wyróżnienie, jakim były dla niego 44 występy w reprezentacji Polski. „To ogromna duma grać z orzełkiem na piersi” – napisał. Mamy więc idealny moment, byśmy i my mu podziękowali. Za serducho na boisku, za dystans, za humor. Bo przecież każdy dobrze wie, że nasz kanał bez „Peszkina” nie byłby taki sam!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności