Tylko u nas

„To jest już ten finał! Panowie, cały świat na was patrzy. Jest król Hiszpanii, gramy z gospodarzami. Oni jeszcze nie stracili bramki!” – rzucał jak z rękawa hasłami trener Wójcik. Byliśmy tak naładowani emocjonalnie, że z tymi słowami moglibyśmy pójść w ogień. I tak było później na boisku.

Tylko u nas

Andrzej Buncol to piłkarz tyle popularny, co zagadkowy. Dwukrotny uczestnik mistrzostw świata, zdobywca trzeciego miejsca na mundialu w Hiszpanii od 1986 roku mieszka w Niemczech, a dziś pracuje jako trener młodzieży w Bayerze 04 Leverkusen. – Każdy człowiek rodzi się z jakimś charakterem, predyspozycjami. Ja zawsze trzymałem się nieco z boku, ale nigdy poza drużyną – mówi w długiej rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Tylko u nas

Tomasz Wałdoch przez jedenaście lat w reprezentacji Polski rozegrał 74 spotkania, pełniąc także funkcję jej kapitana. Z kadrą olimpijską zdobył srebrny medal igrzysk w Barcelonie, a z seniorską brał udział w mistrzostwach świata. Stał się ponadto jedną z legend Schalke 04 Gelsenkirchen i dziś pracuje w tym klubie jako asystent trenera drużyny do lat 23. – Trudno nie czuć się spełnionym, gdy przeszło się taką drogę. Zobaczymy, co przyniosą kolejne lata – mówi w długiej rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Tylko u nas

Brazylijski trener Jairo Swirsky nie przypadkiem ma polsko brzmiące nazwisko. Jego babcia pochodziła z Warszawy, potem los rzucił ją przez Urugwaju do Brazylii. W Kraju Kawy w 1968 roku na świat przyszedł jej wnuk, który za młodych lat załapał piłkarskiego bakcyla i obecnie realizuje się jako szkoleniowiec. Z racji tego, że pracował w Bnei Yehuda, dwukrotnie w Bnei Sakhnin i w Maccabi Ahi Nazareth, jest uważany za eksperta od izraelskiego futbolu, o którym opowiedział specjalnie dla Łączy Nas Piłka.

Tylko u nas

Mundial, EURO i dwa razy Elite Round – młodzieżowe reprezentacje Polski będą wiosną grały o dużą stawkę. Na kanale Łączy Nas Piłka rusza nowy format poświęcony rozgrywkom młodzieżowym, a w pierwszym odcinku programu „Młoda Polska” zajmiemy się kadrami U-17, U-19, U-20 i U-21 oraz ich planami na najbliższe miesiące.

Tylko u nas

Zenon Szordykowski starszym kibicom sportu w Polsce kojarzy się głównie z medalami mistrzostw Europy w biegach. Mało kto wie, że od 28 lat pracuje w Borussii Moenchengladbach jako masażysta, a od 2009 roku dołączył do niego syn, Adam. W rozmowie z Łączy Nas Piłka ojciec i syn opowiadają o swojej codzienności w klubie z Nadrenii Północnej.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności