Tylko u nas

Od 23 maja do 15 czerwca w Polsce grać będą najlepsze młodzieżowe drużyny świata. Już samo losowanie fazy grupowej Mistrzostw Świata FIFA U-20 wywołało sporo emocji, przede wszystkim ze względu na rywali, na których trafili biało-czerwoni. W drugim odcinku programu „Młoda Polska” przedstawiamy komentarze dotyczące wylosowanych grup, wybieramy najciekawsze mecze fazy grupowej oraz zapowiadamy marcowe wydarzenia związane z piłką młodzieżową w Polsce.

Tylko u nas

Janusz Kupcewicz przez polskich kibiców wspominany jest przede wszystkim z meczu o trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Hiszpanii. Zaczynał mundial na trybunach, by później wskoczyć do podstawowego składu i strzelić gola wyjątkowej urody z Francją. – Radość z trafienia była nie do opisania. Wykonałem wymowny gest i zadedykowałem tę bramkę mojemu umierającemu tacie, któremu wszystko zawdzięczam – wspomina reprezentant Polski w cyklu „Moje najważniejsze 90 minut”.

Tylko u nas

Koniec piłkarskiej kariery wcale nie oznacza końca przygody z futbolem. Jedni chcą być trenerami, inni decydują się na rolę działacza, a kolejni zamierzają działać na rynku menedżerskim. Jednak są też tacy, którzy przechodzą na tak zwaną drugą stronę mocy. Koszulkę piłkarską zamieniają na sędziowską i biegają po boisku z gwizdkiem.

Tylko u nas

– To jest wieczór wyjątkowy dla mnie – przyznał przed kamerą „Łączy nas piłka”. Z najbliższej odległości śledziliśmy wczoraj powrót 105-krotnego reprezentanta Polski, już dziś zwanego przez wielu legendą Wisły, na stadion przy Reymonta. Kuba wrócił do Krakowa i od razu, pewnym strzałem z rzutu karnego, zapewnił drużynie pierwszy triumf po zimowych zawirowaniach. Posłuchajcie, jak opowiadał nam o swoich emocjach.

Tylko u nas

Street art, smoczek, skuteczność, polski rap, tagi, trzy dziewczyny, taktyka, kanapa, seriale, dojrzałość, sarkastyczny żart i luz, pressing. Wyczuwacie sprzeczności? Nie tutaj. Mateusz Klich znalazł w tym wszystkim swój porządek. – Dzięki kilku jego bramkom jesteśmy tam, gdzie jesteśmy – mówią przed kamerą „Łączy nas piłka” kibice Leeds United.

Tylko u nas

W nowym programie „Łączy Nas Piłka” zapraszamy do posłuchania podcastu „Przy Zielonym Stoliku”, w którym Michał Zachodny rozmawia na rozmaite tematy piłkarskie z zaproszonymi gośćmi. W pierwszym odcinku dyskusja dotyczy powrotu Ekstraklasy po zimowej przerwie, zmian w klubach, osłabieniu ligi transferami, wprowadzaniu młodzieży oraz wizerunku rozgrywek. Udział w programie biorą Iza Koprowiak z „Przeglądu Sportowego” oraz Piotr Żelazny z „Rzeczpospolitej”.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności