Tylko u nas

Utarło się, że polska myśl szkoleniowa to w przypadku piłki nożnej wyłącznie myślenie o grze z kontry i wszelkich sposobach na utrzymanie czystego konta. A jednak są wyjątki i to nie tylko w Ekstraklasie, lecz również tam, gdzie postrzeganie poziomu nie jest zwykle utożsamiane z piłką techniczną, składającą się z wielu podań. Gościem czwartego odcinka podcastu Przy Zielonym Stoliku jest trener drużyny, która ma na tych dwóch najwyższych szczeblach ligowych w Polsce najwyższe średnie posiadanie piłki. Co więcej: gra w piłkę tej drużynie – Łódzkiemu Klubowi Sportowemu, wiceliderowi pierwszej ligi – wychodzi, a trener Kazimierz Moskal otwarcie mówi, że tego stylu chce się trzymać. Zwłaszcza ostatnio i przez wzorce płynące z poziomu Ligi Mistrzów jest to temat na czasie, więc również wypada po prostu zapytać: jak trudne jest granie ofensywne?

Tylko u nas

Marek Piotrowicz to postać bardzo dobrze znana kibicom Górnika Zabrze. Przed laty kilkukrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski, sukces świętował także z orłem na piersi. W 1983 roku biało-czerwoni z Piotrowiczem w kadrze zdobyli trzecie miejsce na mistrzostwach świata do lat 20. Po zakończeniu kariery pozostał przy piłce i obecnie prowadzi Górnika w Centralnej Ligi Juniorów.

Tylko u nas

Euzebiusz Smolarek w drużynie narodowej zagrał 47 razy i zdobył 19 goli. Szczególnie udane były kwalifikacje EURO 2008, bo Polska wywalczyła historyczny awans. „Ebi” miał ogromny wkład w zwycięstwa biało-czerwonych, bo pokonywał golkiperów Portugalii i Belgii. W cyklu „Moje najważniejsze 90 minut” opowiedział nam o szczególnym meczu z orłem na piersi.

Tylko u nas

Prezentujemy wam pierwszy tegoroczny numer kwartalnika „Sędzia” w nowej, odświeżonej odsłonie. Przeczytacie w nim, że nasz arbitraż jest bardzo ceniony w Europie, a polscy sędziowie otrzymują coraz więcej prestiżowych meczów do prowadzenia. Prześledziliśmy również, jak do tego doszło i jaki szereg decyzji sprawił, że tak wysoko stoimy w hierarchii UEFA. Ponadto w numerze relacje ze zgrupowań zawodowców i szczebla centralnego, a także tekst o naszych nowych sędziach międzynarodowych. Miłej lektury!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności