Tylko u nas

Marek Piotrowicz to postać bardzo dobrze znana kibicom Górnika Zabrze. Przed laty kilkukrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski, sukces świętował także z orłem na piersi. W 1983 roku biało-czerwoni z Piotrowiczem w kadrze zdobyli trzecie miejsce na mistrzostwach świata do lat 20. Po zakończeniu kariery pozostał przy piłce i obecnie prowadzi Górnika w Centralnej Ligi Juniorów.

Tylko u nas

Euzebiusz Smolarek w drużynie narodowej zagrał 47 razy i zdobył 19 goli. Szczególnie udane były kwalifikacje EURO 2008, bo Polska wywalczyła historyczny awans. „Ebi” miał ogromny wkład w zwycięstwa biało-czerwonych, bo pokonywał golkiperów Portugalii i Belgii. W cyklu „Moje najważniejsze 90 minut” opowiedział nam o szczególnym meczu z orłem na piersi.

Tylko u nas

Prezentujemy wam pierwszy tegoroczny numer kwartalnika „Sędzia” w nowej, odświeżonej odsłonie. Przeczytacie w nim, że nasz arbitraż jest bardzo ceniony w Europie, a polscy sędziowie otrzymują coraz więcej prestiżowych meczów do prowadzenia. Prześledziliśmy również, jak do tego doszło i jaki szereg decyzji sprawił, że tak wysoko stoimy w hierarchii UEFA. Ponadto w numerze relacje ze zgrupowań zawodowców i szczebla centralnego, a także tekst o naszych nowych sędziach międzynarodowych. Miłej lektury!

Tylko u nas

W trzecim odcinku serii „VARto wiedzieć” odnosimy się, w porozumieniu z Kolegium Sędziów PZPN, do trzech zdarzeń z wykorzystaniem wideoweryfikacji w meczach 26. kolejki Lotto Ekstraklasy. Tłumaczymy, dlaczego sędzia wstrzymał sygnalizację spalonego w spotkaniu Wisły Płock z Pogonią, jak analizowano bramkową sytuację w derbach Krakowa oraz z czego wynikało odwołanie karnego w starciu Legii ze Śląskiem.

Tylko u nas

Jak VAR analizował – krok po kroku – sytuację z meczu Wisły Płock z Cracovią, po której bramka dla gospodarzy nie została uznana? Dlaczego doszło do zmiany decyzji arbitra głównego w Białymstoku i ostatecznie podyktowano rzut karny? I wreszcie, dlaczego VAR nie zareagował przy kontrowersyjnym trafieniu Igora Angulo? W naszym nowym cyklu, w porozumieniu z Kolegium Sędziów PZPN, tłumaczymy niuanse współpracy sędziego głównego z sędzią asystentem wideo. Wszystko na konkretnych przykładach z meczów minionej kolejki Lotto Ekstraklasy. Bo „VARto wiedzieć”!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności