Tylko u nas

W Łodzi przy okazji Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów odbył się panel dyskusyjny z udziałem czterech trenerów: Waldemara Fornalika (Piast Gliwice), Marka Papszuna (Raków Częstochowa), Czesława Michniewicza (kadra U-21) i Jacka Magiery (kadra U-20). Przedstawiamy zapis audio z rozmowy dotyczącej szkolenia i wprowadzania młodzieży, jak i intensywności oraz inteligencji w grze.

Tylko u nas

Andrzej Iwan w reprezentacji Polski rozegrał 29 spotkań, w których zdobył 11 bramek. Brał udział w finałach mistrzostw świata w 1978 i 1982 roku, na drugim z tych turniejów sięgając po III miejsce na świecie. Za swój najbardziej pamiętny mecz w narodowych barwach uznaje jednak towarzyskie starcie z Hiszpanią, wygrane 2:1, w którym dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Właśnie o tym starciu opowiada w kolejnym odcinku naszego cyklu „Moje najważniejsze 90 minut”.

Tylko u nas

Stefan Szczepłek to nie tylko autor książek oraz świetny dziennikarz sportowy, ale przede wszystkim kopalnia wspomnień i mądrości związanych z piłką nożną. Jednak w szóstym odcinku naszego podcastu najważniejszym motywem przed startem rozgrywek ligowych w Polsce jest kwestia... entuzjazmu czerpanego z futbolu. Jak sami usłyszycie, panu Stefanowi tego nie brakuje. Porozmawialiśmy o stanie piłki nożnej w Polsce i jej środowisku, odpowiedzialności za nie oraz autorytetach. A na sam koniec usłyszycie piękny wywód pana Stefana o największym geniuszu w historii naszego futbolu.

Tylko u nas

Gdy Ruch Chorzów zdobywał ostatni tytuł mistrza Polski, nie było go jeszcze na świecie. Dobre wyniki z przełomu XX i XXI może pamiętać jak przez mgłę. 28-letni Łukasz Bereta, prywatnie kibic „Niebieskich”, został trenerem Ruchu i staje przed zadaniem wyciągnięcia 14-krotnego mistrza Polski z największego dołka w historii klubu.

Tylko u nas

Do pobrania jest już najnowsze wydanie „Trenera”, fachowego magazynu Polskiego Związku Piłki Nożnej dla wszystkich szkoleniowców. Tematem głównym wydania jest Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Tylko u nas dowiecie się o nim dosłownie wszystkiego. Miłej lektury!

Tylko u nas

Messi, Maradona, Robben, Ronaldo, Iniesta, Ronaldinho, Pogba, Henry, Alexis Sanchez. Wszyscy oni na wielką piłkarską arenę wkroczyli w trakcie mistrzostw świata do lat 20. – Każda wielka historia ma swój spektakularny początek – podkreśla Grzegorz Krychowiak, który w 2007 roku, podczas młodzieżowego mundialu, pięknym strzałem z wolnego zapewnił Polsce zwycięstwo z Brazylią. Teraz, już od 23 maja, turniej ten odbędzie się w sześciu polskich miastach. Największe talenty na świecie zapraszają do siebie: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin, Łódź i Tychy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności