Tylko u nas

Piotr Zieliński do Kamila Grosickiego z Izraelem czy Grzegorz Lato do Zbigniewa Bońka z Belgią? A może Jakub Błaszczykowski do Roberta Lewandowskiego na EURO 2012 lub Jerzy Brzęczek do Ryszarda Stańka w finale igrzysk olimpijskich w Barcelonie? W kolejnym odcinku naszej serii prezentujemy Wam kwintesencję piłki w piłce, a więc idealne podania piłkarzy reprezentacji Polski, które otworzyły drogę do bramki. Zobaczcie najlepsze asysty – naszym subiektywnym zdaniem – z meczów „biało-czerwonych”.

Tylko u nas

Strzelić najwięcej goli w lidze, zdobyć mistrzostwo i Puchar Polski? Dla Eweliny Kamczyk to nie problem! Złota medalistka mistrzostw Europy do lat 17 z 2013 roku i aktualna reprezentantka Polski cały czas jest głodna sukcesu. W barwach Górnika Łęczna w tym sezonie sięgnęła po podwójną koronę. Zespół z Łęcznej do tytułu mistrzyń kraju dorzucił Puchar Polski, pokonując w finale piłkarki Czarnych Sosnowiec 1:0. Kamery „Łączy nas piłka” towarzyszyły Ewelinie podczas tego meczu. Zobaczcie sami!

Tylko u nas

W ostatnich tygodniach Przemysław Płacheta stał się jednym z liderów Śląska Wrocław. W ligowym starciu z Cracovią zdobył dwie bramki, dorzucając do nich asystę i po przerwie w rozgrywkach prezentuje znakomitą formę. Śląsk walczy o kwalifikację do europejskich pucharów, a sam Płacheta skupia się jedynie na tym celu. – Chcę skoncentrować się na tym, żeby z obecną drużyną osiągnąć jak najlepsze rezultaty. O przyszłości na razie nie myślę, sama przyjdzie – zaznacza w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Tylko u nas

Filip Marchwiński, Aleksander Buksa, Jakub Kamiński – to nazwiska, które zna każdy, kto śledzi rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. Co łączy te postaci i wielu innych nastolatków, którzy z powodzeniem wchodzą w seniorską piłkę? Wszyscy byli w przeszłości uczestnikami zgrupowań Letniej Akademii Młodych Orłów i to tam szlifowali swoje umiejętności w wieku 12 czy 13 lat. W kolejnym odcinku magazyny Młoda Polska zobaczycie archiwalne materiały ze zgrupowań LAMO i dowiecie się, jak wygląda droga młodego zawodnika do ekstraklasy.

Tylko u nas

Najlepszy mecz reprezentacji Polski w XXI wieku? Wielu uważa, że tak. W ostatnim 20-leciu „biało-czerwoni” z nikim nie zagrali lepiej, niż z Portugalią w październiku 2006 roku. Wypełniony po brzegi „Kocioł Czarownic” – Stadion Śląski w Chorzowie, pierwsza faza eliminacji EURO 2008, po stronie rywali Cristiano Ronaldo, Deco, Ricardo Carvalho i Nuno Gomes, po naszej motywator Leo Beenhakker i świetnie zmotywowana drużyna, w której ogromną siłę poczuli tego wieczoru między innymi Grzegorz Bronowicki, Paweł Golański, Grzegorz Rasiak, Mariusz Lewandowski i przede wszystkim Euzebiusz Smolarek, grający wtedy naprawdę „kawał meczu”.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności