Tylko u nas

Gdy jako dzieciak rozpoczynał treningi w Pelikanie Łowicz, zapewne nie spodziewał się, że będzie miał okazję kilkadziesiąt razy nakładać narodowy trykot, wystąpić w mistrzostwach Europy i grać dla takich klubów jak Olympique Lyon czy Łokomotiw Moskwa. 19 sierpnia swoje 28. urodziny obchodzi Maciej Rybus, czyli człowiek, który nigdy się nie zmienia.

Tylko u nas

W Lechu Poznań spędził siedem sezonów, rozegrał 151 meczów, był mistrzem Polski, wygrał także dwa razy Superpuchar kraju. Zdobył uznanie kibiców i piłkarskich ekspertów, zapracował na miano walczaka, który nigdy nie odpuszcza. Był kapitanem reprezentacji Polski do lat 21 podczas młodzieżowych mistrzostw Europy, które w czerwcu odbyły się w naszym kraju. Po turnieju podjął się nowego wyzwania – podpisał czteroletni kontrakt z wicemistrzem Ukrainy, Dynamem Kijów. Specjalnie dla Łączy Nas Piłka – Tomasz Kędziora.

Tylko u nas

Tylko lub aż 11 występów w pierwszej reprezentacji Polski, srebro na igrzyskach w Barcelonie 1992, występy w klubach z Niemiec, Szkocji, Włoch, Portugalii czy Anglii – Dariusz Adamczuk może się pochwalić naprawdę ciekawą karierą, choć nie ukrywa, że czuje pewien niedosyt. Prezes Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin w macierzystym klubie, do którego trafił poprzez Turniej Dzikich Drużyn, spełnia się w nowej roli licząc, że wyszuka też następców… Adamczuka.

Tylko u nas

Do pobrania jest już najnowszy numer fachowego czasopisma Polskiego Związku Piłki Nożnej – „Trener”. Przeczytajcie m.in. o kulisach wizyty Alberto Zaccheroniego w Szkole Trenerów PZPN, zawodzie analityka, reportaż z naszej wizyty w Akademii Jagiellonii Białystok oraz o innych szkółkach piłkarskich na medal. Miłej lektury!

Tylko u nas

Gościem ostatniego w tym sezonie odcinka Łączy Nas Futsal był Łukasz Biel, świeżo upieczony mistrz Polski z Rekordu Bielsko Biała. Zdobywca 26 bramek w sezonie opowiada między innymi o kulisach dramatycznego meczem kończącego sezon, a także...nietypowym zgrupowaniu, jakie czeka „Rekordzistów”.

Tylko u nas

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że nad oprawą audiowizualną meczów organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej pracuje sztab kilkunastu ludzi. Muzyka, telebimy, komunikaty, a od niedawna także dodatkowe atrakcje dla kibiców – wszystkie elementy muszą być zrealizowane z najwyższą precyzją.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży