Tylko u nas

Korzystając z przerwy w rozgrywkach, magazyn Łączy Nas Futsal postara się – podobnie jak inne media – tylko trochę lepiej wypełnić rolę edukacyjną. Dziś w oparciu m.in. o prezentację selekcjonera Błażeja Korczyńskiego i rozmowy z zawodnikami opowiemy o różnicach i podobieństwach między futsalem i piłką nożną. Zajrzymy także do futsalowego archiwum, by przypomnieć o nieistniejących już klubach i pokazać, jak na przestrzeni lat zmienili się zawodnicy i trenerzy.

Tylko u nas

Gdy w 2016 roku Piotr Nowak wracał do Polski, by objąć stery w Lechii Gdańsk, wielu kibiców zastanawiało się, kim on właściwie jest. Młodsze pokolenie fanów piłki nożnej nie pamiętało piłkarza, który wyjechał z kraju w 1990 roku, a w reprezentacji Polski zagrał ostatni raz siedem lat później. Dziś jego rozpoznawalność jest znacznie większa, ale to w Stanach Zjednoczonych stał się jednym z nauczycieli „soccera”.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności