Tylko u nas

Tym razem, w ramach naszej serii piłkarskich rozmów „Przy Zielonym Stoliku”, spotkaliśmy się w centrum treningowym Juventusu FC z wyjątkowym gościem – zawodniczką reprezentacji Polski, która na co dzień broni barw najlepszej drużyny we Włoszech. Aleksandra Sikora opowiedziała nam mnóstwo ciekawych rzeczy: o sobie, o piłce, o piłkarzach i piłkarkach, o chwilach pięknych i chwilach bardzo trudnych. Czy w dzieciństwie śmiali się z niej, bo uwielbiała futbol? Kto jej pomagał, a kto rzucał kłody pod nogi? Kiedy i dlaczego strzeliła focha na trenerkę reprezentacji Ninę Patalon? I wreszcie, po prostu: dlaczego warto grać w piłkę nożną?

Tylko u nas

Juventus FC, jeden z największych klubów na świecie, 2 lata temu zdecydował się otworzyć sekcję kobiecej piłki nożnej. Trzeba przyznać: z sukcesem, bo już w tym roku piłkarki „Starej Damy” świętowały mistrzostwo kraju, wkraczając do grona najlepszych zespołów w Europie. Aleksandra Sikora, podstawowa zawodniczka reprezentacji Polski, jeszcze nie tak dawno o występach i treningach w takim klubie mogła tylko marzyć. – W ogóle nie pamiętałam o tym, co mówiłam kiedyś – przyznała ze łzami w oczach, gdy odwiedziliśmy ją w centrum treningowym i pokazaliśmy jeden filmik sprzed dosłownie kilku lat. O co chodziło? Poznajcie włoską historię jednej z najlepszych piłkarek w Polsce.

Tylko u nas

Był spalony czy nie? To jedna z najczęściej pojawiających się wątpliwości przy ocenianiu decyzji piłkarskich arbitrów. Dużym ułatwieniem stał się system VAR, wprowadzony w Polsce ponad dwa lata temu. Jednak i tu zdarzały się sytuacje, gdy sędzia asystent wideo, bazując na obrazie z dostępnych kamer, nie był w stanie samodzielnie w sposób jednoznaczny i oczywisty ocenić, czy zawodnik w danej sytuacji był na pozycji spalonej. Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował się pójść dalej i już od najbliższej kolejki PKO BP Ekstraklasy wprowadza na wozy VAR specjalny system do precyzyjnego wyznaczania linii spalonego.

Tylko u nas

Do pobrania jest już najnowsze wydanie „Trenera”, magazynu Polskiego Związku Piłki Nożnej. W numerze m.in. bogata relacja z Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów 2019, która po raz kolejny odbyła się w Łodzi. Arrigo Sacchi przedstawił odrobinę historii, mentorskich porad oraz tego, jak wygląda wielki klub od samego środka, jak z wielkich gwiazd stworzyć drużynę.

Tylko u nas

Za nami kolejna, już czwarta, edycja turnieju PZPN Golf Inventional. Specjalnych gości prezesa Zbigniewa Bońka – podobnie jak przed rokiem – przyjął ośrodek Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Wśród rywalizujących mogliśmy zobaczyć wiele znanych osobowości ze świata sportu, jak Jerzy Dudek czy Mariusz Czerkawski, ale również takie postacie jak senator Andrzej Person czy Marcin Wójcik z kabaretu „Ani Mru Mru”.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności