Tylko u nas

Strzelamy w ciemno, że nową 6-letnią reporterkę kanału „Łączy Nas Piłka”… trochę polubiliście. Nadszedł więc czas na drugą część jej rozbrajających rozmów z reprezentantami Polski. Tym razem dociekliwa i bezpośrednia Laura w swoim stylu przepytała „biało-czerwonych”, czy lubią… być tatą. – Bardzo ciekawe pytanie – nie kryli zaskoczenia. Zresztą zobaczcie sami!

Tylko u nas

Zapytacie pewnie: Jak to – oglądają mecz? Niewidomi oglądają?! Drużyna blind footballistów, z którą śledziliśmy we wtorek spotkanie Polski z Senegalem, podkreślała nam bardzo mocno: „Tak, my piłkę w telewizji OGLĄDAMY. I daje nam to bardzo dużo na boisku!”. Jak to wygląda? Co jest dla nich największym utrudnieniem, a co największą wartością? Jaką rolę pełnią słabowidzący członkowie ekipy? Ten reportaż może być dla wielu ogromną inspiracją. Dowodzi, że nie trzeba widzieć, by przeżywać w piłce te same emocje.

Tylko u nas

Mistrzostwa świata w piłce nożnej zawsze przynoszą ogromne emocje. Futbol wciąż osiąga nowe pułapy, przekracza kolejne bariery. Nie tylko piłkarze są jednak narażeni na obciążenia z tym związane – przeżycia udzielają się także kibicom. O aspektach związanych ze zdrowiem rozmawiamy z dr. Zygmuntem Kalicińskim, kardiochirurgiem, inicjatorem powstania „Fundacji dla transplantacji. Zostaw serce na ziemi”, a także… perkusistą zespołu HLA4transplant.

Tylko u nas

Strzelamy w ciemno, że nową 6-letnią reporterkę kanału „Łączy Nas Piłka”… trochę polubiliście. Nadszedł więc czas na drugą część jej rozbrajających rozmów z reprezentantami Polski. Tym razem, jako że mamy dziś Dzień Ojca, dociekliwa i bezpośrednia Laura w swoim stylu przepytała „biało-czerwonych”, czy lubią… być tatą. – Bardzo ciekawe pytanie – nie kryli zaskoczenia. Zresztą zobaczcie sami!

Tylko u nas

Piłka błotna to wciąż bardzo niszowa odmiana futbolu zarówno w Polsce, jak i na świecie. Niemniej jednak potrafi być bardzo widowiskowa i stale poszerza grono swoich zwolenników. - To taka reminiscencja naszego dzieciństwa, kiedy uganialiśmy się za piłką bez względu na warunki atmosferyczne, co często kończyło się właśnie grą w wodzie i błocie. Zamykasz oczy i przypominasz wszystkie najważniejsze mecze z dawnych lat – mówi Maciej Rant, jeden z głównych animatorów błotnego futbolu na Podlasiu, z którym porozmawialiśmy o początkach tej pokręconej formy najpopularniejszej drużynowej gry na świecie, a także o tym, jak błotny futbol ma się w naszym kraju, a także poza jego granicami.

Tylko u nas

Do pobrania jest już Official Guide Polish National Team / 2018 FIFA World Cup Russia, czyli wydawnictwo Polskiego Związku Piłki Nożnej, które powstało specjalnie na mistrzostwa świata w Rosji. Nasz magazyn to prawdziwy skarb wiedzy. Przeczytacie w nim m.in. wywiady z selekcjonerem Adamem Nawałką i rozgrywającym Piotrem Zielińskim. O tym, ile razy zagraliśmy na mistrzostwach, kiedy osiągnęliśmy największy sukces i kto był bohaterem, dowiecie się z mundialowego alfabetu i biało-czerwonych liczb. Dowiecie się również, dlaczego nasza drużyna jest kadrą bez klonów. Na czynniki pierwsze rozebraliśmy także naszych grupowych rywali. Nie mają dla nas tajemnic! Z wielką przyjemnością oddajemy w Wasze ręce 120 stron ciekawej lektury. Miłego czytania! Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży