Tylko u nas

Dwadzieścia z jego 26 podań było celnych, wygrał sześć pojedynków główkowych, wykonał dwanaście wślizgów, zaliczył trzy przechwyty i dwa celne strzały. Tak ledwie 22-letni Adam Nawałka zagrał z wicemistrzem świata, Holandią w meczu, który Polska wygrała 2:0. - Pierwszy zawodowiec przy zupełnie amatorskim podejściu - mówi o nim Andrzej Iwan. W dniu 60. urodzin selekcjonera biało-czerwonych jego koledzy z boiska przypominają, jakim piłkarzem był Adam Nawałka.

Tylko u nas

Nadszedł czas na kolejny odcinek Videobloga Błyskawicznego! Sprawdźcie koniecznie, co tym razem mieli do przekazania Jakub Polkowski, Łukasz Wiśniowski i… nieco małomówny Piotr Zieliński. Zapraszamy do oglądania!

Tylko u nas

Temat 18 odcinka magazynu Łączy Nas Futsal mógł być tylko jeden – awans biało-czerwonych na mistrzostwa Europy! O barażowej batalii z Węgrami i sukcesie podopiecznych trenera Biangi rozmawiamy z Grzegorzem Michalewskim – dziennikarzem Polsatu Sport, który niemal stracił głos komentując bramki Polaków. Dowiecie się też jak wpływ na wynik reprezentacji miał były kadrowicz Krzysztof Kuchciak.

Tylko u nas

W meczu kwalifikacji mistrzostw świata debiut w reprezentacji Polski zaliczył Jan Bednarek. I choć jego nazwisko doskonale zna każdy kibic w naszym kraju, zapewne mniej osób wie, że jego brat – Filip – zaliczył świetny poprzedni sezon w barwach holenderskiego De Graafschap. Nie jest to przypadek odosobniony. W wielu rzadko obserwowanych ligach polscy zawodnicy darzeni są wielkim zaufaniem, choć nad Wisłą mało kto zdaje sobie z tego sprawę.

Tylko u nas

W ostatnim czasie selekcjoner Adam Nawałka często stawia na wąską grupę piłkarzy, którzy go nie zawodzą. Historyczna wygrana z Niemcami, ćwierćfinał EURO 2016, jeden krok do awansu na mundial w Rosji – to dowody potwierdzające efektywność obranej przez niego strategii. Selekcjoner nie boi się jednak wprowadzać też nowych zawodników, co widać po przykładach Karola Linettego, Krzysztofa Mączyńskiego czy najświeższym – Macieja Makuszewskiego.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży