Tylko u nas

W cyklu „Moje najważniejsze 90 minut” swoje wspomnienia przekazał nam Andrzej Juskowiak. Snajper wyborowy, król strzelców Igrzysk Olimpijskich, strzelał ważne gole w niemieckiej Bundeslidze, a także w polskiej i portugalskiej lidze. Był ważnym ogniwem Sportingu Lizbona, VfL Wolfsburg, Borussii Moenchengladbach i reprezentacji Polski. Specjalnie dla Łączy Nas Piłka – Andrzej Juskowiak.

Tylko u nas

Arkadiusz Głowacki w swoim debiucie na mistrzostwach świata zagrał jak profesor, Paweł Brożek był największą nadzieją Leo Beenhakkera, a Rafał Murawski przed Euro 2008 strzelił gola Serbii w Belgradzie. Ta trójka byłych kadrowiczów – w sumie zaliczyli 115 występów – w ostatni weekend zakończyła swoje kariery w barwach Wisły Kraków i Pogoni Szczecin. Jednak jako spełnieni i wybijający się potencjałem ligowcy, w biało-czerwonych barwach ich potencjał pozostał niewykorzystany.

Tylko u nas

– Weź ten mikrofon ode mnie! – słyszeliśmy, co mogłoby świadczyć, że z małymi piłkarzami i małymi piłkarkami przed kamerą „Łączy Nas Piłka” wcale nie mieliśmy tak łatwo. Ale to nieprawda, bo mieliśmy! Zobaczcie sami, co uczestnicy Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” opowiedzieli nam o… samym turnieju. I o graniu w piłkę. I swoich przyjaciołach z drużyny. I wygrywaniu. I przegrywaniu. Krótko mówiąc: o swojej piłkarskiej pasji. Polecamy, uśmiech gwarantowany!

Tylko u nas

Zwykle nasza kamera jest bardzo blisko… troszeczkę starszych piłkarzy – Lewandowskiego, Piszczka, Grosickiego i pozostałych „dużych” reprezentantów Polski. Codzienność „biało-czerwonych” na zgrupowaniach znacie już – od kuchni – bardzo dobrze. A gdyby tak spędzić dzień z ich następcami, młodszymi o przynajmniej 20 lat? Spróbowaliśmy, czemu nie! Przed Wami drużyna przebojowych 8-latków z AMO Tczew, którym towarzyszyliśmy podczas wyjazdu na finał wojewódzki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Tylko u nas

Mają dziesięć lub jedenaście lat. Uczą się w szkole, spędzają czas z koleżankami – dokładnie tak, jak wszystkie ich rówieśniczki. Z tą różnicą, że mają jeszcze jedną pasję – uwielbiają… kopać piłkę. Poznajcie bliżej Zuzię Witek (najlepszą strzelczynię!) i inne małe piłkarki z UKS Sprint Katowice, bezapelacyjne triumfatorki kategorii U-12 w finale wojewódzkim Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na Górnym Śląsku. Finale, dodajmy, rozegranym w spektakularnej scenerii Stadionu Śląskiego.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży