Aktualności

Wyjątkowe szkolenie dla trenerów. „To bardzo istotna kwestia”

Trenerzy21.11.2017 

Praca szkoleniowca to nie tylko prowadzenie drużyny w meczach oraz organizacja treningów. Szkoła Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego kursanci UEFA Pro odbyli wyjątkowe szkolenie z zakresu współpracy z mediami.

Szkolenie to jest elementem 17. edycji kursu trenerskiego UEFA Pro. Jej uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zasadami, którymi powinni kierować się podczas konferencji prasowych czy podczas wywiadów udzielanych przed kamerami. Poprowadzili je dziennikarze związani na co dzień z serwisem Łączy Nas Piłka.

– W dzisiejszych realiach piłkarskich zachowanie w mediach to bardzo ważna kwestia. Trenerzy, zwłaszcza na najwyższym poziomie, są bacznie śledzeni przez dziennikarzy. Rozwój mediów społecznościowych, telewizji internetowych i innych zmusza szkoleniowców, aby w każdej chwili swojej pracy byli w stanie kontrolować swoje emocje. Kursanci mieli więc okazję zapoznać się z najważniejszymi zasadami, którymi powinni kierować się przy współpracy z mediami. Myślę, że każdy mógł wynieść z tej lekcji coś, co przyda mu się w przyszłości – powiedział Szef Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej Dariusz Pasieka.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży