Wizyta trenerów Southampton w polskich klubach

Trenerzy22.10.2018 

Trzy intensywne dni spędzili trenerzy angielskiego Southampton w połowie października w Polsce, wizytując zgrupowanie reprezentacji do lat 18, a także akademii Zagłębia Lubin oraz Legii Warszawa. W towarzystwie m.in. Andrzeja Dawidziuka przedstawiciele klubu Premier League przyglądali się szkoleniu bramkarzy.

Do Polski z Anglii przylecieli Ian Brunnschweiler, Simon Locke i Michael Poke. Od przylotu do Warszawy do powrotu zdążyli odwiedzić zgrupowanie kadry do lat 18, akademię w Lubinie, obejrzeć mecz Polski z Włochami w Lidze Narodów i spędzić kilka godzin na dyskusjach z trenerami Legii. – To kolejny przykład na zacieśnienie współpracy Polskiego Związku Piłki Nożnej z Southampton, którego akademia jest jedną z najlepszych w całej Europie – mówi Konrad Bania z Departamentu Szkolenia i Reprezentacji Narodowych.

– Naszym celem było sprawdzenie podejścia w Polsce do rozwoju młodych bramkarzy – podsumowywał wizytę Ian Brunnschweiler. – Świetna reputacja tego kraju w szkoleniu golkiperów, stąd chęć porównania metod związku oraz dwóch akademii. Spędziliśmy dobry czas na rozmowach z wieloma trenerami bramkarzy i osobami ich wspierającymi, jak również obserwując zajęcia.

Oprócz tego trenerzy Southampton podkreślali, że choć jest wiele wspólnych elementów w szkoleniu zawodników w tej specjalizacji, to różna jest zwłaszcza kwestia treningu fizycznego, jak również techniki blokowania strzałów w sytuacjach sam na sam. – Zauważyliśmy, że jest spora energia i chęć rozwoju bramkarzy w każdym miejscu, które odwiedziliśmy – zakończył Brunnschweiler.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności