Trzeci kurs UEFA Goalkeeper A. „Wzbogacanie doświadczenia”

Trenerzy24.07.2019 
W Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej w Białej Podlaskiej rozpoczął się w połowie lipca trzeci kurs z cyklu UEFA Goalkeeper A. – To najwyższe uprawnienia w profesjonalnej pracy z bramkarzami. Mamy aktualnie 30 trenerów z tą licencją, a teraz pracą nad jej zdobycie rozpoczęło kolejnych szesnastu – mówi Andrzej Dawidziuk, koordynator Szkolenia Bramkarzy i Trenerów Bramkarzy PZPN.

– Są wśród tej szesnastki byli bramkarze, którzy grali na poziomie profesjonalnym i reprezentacyjnym, m.in. Grzegorz Szamotulski, Mariusz Liberda, Andrzej Bledzewski i Waldemar Piątek. To trenerzy, którzy już sporo lat pracują z bramkarzami. Cieszy mnie to, bo na pewno są to szkoleniowcy z fantastycznym doświadczeniem zdobytym przez wiele lat gry na poziomie profesjonalnym – mówi trener Dawidziuk.

W czym ma im pomóc ten kurs? – Przede wszystkim ma wzbogacić ich umiejętności i wiedzę w zakresie ogólnych umiejętności trenera, co pozwoli im kompleksowo oddziaływać na przygotowanie bramkarza do współczesnego futbolu. Mam tu na myśli aspekty działań zespołowych – tłumaczy uznany szkoleniowiec.

Kurs składa się z pięciu sesji stacjonarnych, które odbywają się w szkole trenerów Białej Podlaskiej. – Jednak kursanci są również podzieleni na cztery mikrogrupy i każdy z nich w obrębie własnej zorganizuje jeden dzień w swoim klubie w warunkach rzeczywistych – podsumowuje.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności