„To kierunek w przyszłość”. Polacy na szkoleniu UEFA

Trenerzy15.03.2019 

W dniach 4-8 marca w Rumunii w Bukareszcie odbyło się spotkanie trenerów edukatorów bramkarzy. W tym spotkaniu wzięło udział sześć federacji plus gospodarze, a prelegentem z ramienia UEFA był m.in. Pat Bonner, legendarny golkiper reprezentacji Irlandii. Polskę reprezentowali Andrzej Dawidziuk, Dariusz Pasieka, Dominik Kubiak i Michał Chamera.

W trakcie spotkania w ramach projektu UEFA Study Group poruszane były zagadnienia dotyczące kursów UEFA Goalkeeper A i B, które również prowadzi Szkoła Trenerów PZPN. – To były cztery bardzo intensywne dni nauki, warsztatów, poznawania teorii i praktyki. Przede wszystkim przykuł moją uwagę sposób uczenia w kierunku „reality-based learning”, gdzie praktycznie wszystkie federacje musiały zmierzyć się z rozwiązaniem wielu sytuacji boiskowych. Było sporo dyskusji oraz analiz. To kierunek w przyszłość, którym będziemy podążać w kształceniu polskich trenerów – mówi Andrzej Dawidziuk, koordynator szkolenia bramkarzy i kształcenia trenerów bramkarzy w PZPN.

– Uważam, że Paki Bonner bardzo fajnie poprowadził zajęcia w formie warsztatów, które dla nas wszystkich były pożyteczne. To rozwinęło nas w tym aspekcie, pokazało nam więcej metod prowadzenia kursów. Doszedł również aspekt pracy z trenerami, z bramkarzami i oceny trenerów-edukatorów. Polska ekipa chciała się jak najwięcej dowiedzieć i jak najwięcej pokazać. Mogliśmy zobaczyć, że nasze kształcenie jest na wysokim poziomie, z czego jesteśmy zadowoleni i będziemy trzymali się tej drogi, dalej się rozwijając – dodaje Dariusz Pasieka, szef Szkoły Trenerów PZPN.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności