[SZKOŁA TRENERÓW] „Chcemy dzielić się swoją wiedzą”

Trenerzy17.08.2018 

W minionym tygodniu odbyła się kolejna już sesja kursu UEFA PRO, która ze Szkoły Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej przeniosła się również do… Siedlec. A wszystko to przy obserwacji gości z federacji piłkarskiej Ukrainy, którzy przyglądali się wszystkim aspektom szkolenia trenerów w Polsce.

W Białej Podlaskiej zjawili się główny trener edukator ukraińskiej federacji, Igor Khimich, a także Walerij Shamardin, szef kształcenia trenerów. – Była to ich inicjatywa, chęć zobaczenia naszej Szkoły Trenerów, którą wyrazili w trakcie jednej z sesji panelu UEFA w którym biorę udział – zdradza Dariusz Pasieka, szef Szkoły Trenerów. – Byli ciekawi, jak przebiega kurs UEFA PRO, zobaczyć zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Do tego sprawdzić naszą infrastrukturę w Białej Podlaskiej i na tamtejszej Akademii Wychowania Fizycznego.

Oprócz tego wymieniali się doświadczeniami ze szkolenia trenerów na Ukrainie. Shamardin i Khimich byli obecni również w Siedlcach, gdzie w trakcie sesji wyjazdowej swój trening przeprowadziła Nina Patalon, selekcjoner reprezentacji kobiet do lat 17. – Chcielibyśmy bardzo podziękować prezesowi Pogoni Siedlce, Andrzejowi Materskiemu oraz trenerowi Pawłowi Sikorze za możliwość skorzystania z głównej płyty, jak i za udostępnienie zawodników drugoligowej drużyny. Rzadko to się zdarza, ale w klubie przyjęli nas z otwartymi ramionami – mówi Pasieka.Pierwszego dnia kursu Robert Góralczyk przeprowadził zajęcia z analizy wideo meczu, drugiego dnia tematem głównym była taktyka w kontekście gry obronnej w różnych systemach na mistrzostwach świata w Rosji.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności