Ruszył kurs UEFA Goalkeeper B w Szkole Trenerów PZPN

Trenerzy15.03.2019 
Dzięki zgodzie UEFA oraz rozwojowi kształcenia trenerów bramkarzy w Polsce powstał kolejny poziom kursów w tym kierunku. – Bardzo mnie to cieszy, ponieważ kilka lat temu nie było żadnego kursu, a teraz są dwa poziomy dla trenerów bramkarzy i bramkarek – mówi Andrzej Dawidziuk, koordynator szkolenia bramkarzy i kształcenia trenerów bramkarzy w PZPN.

Kurs ruszył w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej, a jego struktura to cztery zjazdy stacjonarne, jedna mikro grupa, jeden dzień wizyty w klubie Ekstraklasy u trenera z uprawnieniami UEFA Goalkeeper A i praca w naturalnym środowisku szkoleniowców, czyli w ich klubach i akademiach. – To właśnie kurs ukierunkowany na trenerów pracujących z młodzieżą, bramkarzami i bramkarkami na poziomie półprofesjonalnym. Umożliwi on dostanie się na kurs UEFA Goalkeeper A. Celem jest także zwiększenie liczby trenerów bramkarzy w futbolu kobiecym, co podniesie standardy bramkarstwa w ich rozgrywkach – mówi Dawidziuk.

Grupa pierwszego kursu UEFA Goalkeeper B składa się z dwudziestu uczestników. – Kurs odbywa się na zasadzie „reality-based learning”, czyli w warunkach rzeczywistych. Jesteśmy jedną z pierwszych federacji w Europie, która dostała zgodę na prowadzenie tego kursu od UEFA. To dla nas spore wyróżnienie, skoro uznano, że  jesteśmy na to przygotowani merytorycznie, warsztatowo i strukturalnie – podkreśla koordynator szkolenia bramkarzy w PZPN.Obecnie w Polsce jest trzydziestu trenerów bramkarzy z uprawnieniami UEFA Goalkeeper BA i dziewiętnastu z licencją UEFA B. W Szkole Trenerów PZPN kursy w pierwszym z tych kierunków zainaugurowano w 2014 roku i dotychczas odbyły się dwie edycje.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności