Ruszył kurs UEFA B dla 25 trenerek

Trenerzy03.07.2019 

Przy wsparciu ze stypendialnego programu UEFA oraz w Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej w Białej Podlaskiej ruszył specjalny kurs UEFA B dla 25 trenerek z całej Polski. – To pilotażowy program, którego funkcjonowanie chcemy sprawdzić. Będą same korzyści dla pań, którym chcemy pomagać w podnoszeniu kwalifikacji – mówi Dariusz Pasieka, szef Kształcenia i Licencjonowania Trenerów.

Dzięki wsparciu UEFA trenerki zakwalifikowane na kurs będą miały opłacone uczestnictwo, wyżywienie i zakwaterowanie w Białej Podlaskiej. – Nie ukrywamy, że chcemy pomóc kobiecej piłce nożnej. Zgłosiliśmy się do UEFA i zaproponowaliśmy zorganizowanie tego kursu w ramach programu stypendialnego. Zaprosiliśmy 25 kursantek, które zostały wytypowane przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Wszystkie trenerki musiały posiadać licencję Grassroots C i minimum przez rok pracować. Zwłaszcza to wzmocnienie finansowe było dla nich bardzo ważne, a zależało nam, by dać im szansę rozwoju – tłumaczy Pasieka.

– Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie kursu w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej, by pokazać, jak ona funkcjonuje, jakie są zasady i możliwości. Prowadzący kurs Piotr Grzelak, Paweł Wójcik i Paweł Grycmann mają opracowany program, będą również spotkania w mikrogrupach u kursantek. Realizujemy zasadę UEFA, by nauczać poprzez działania w warunkach rzeczywistych, czyli w klubach – podsumowuje.

Lista uczestniczek kursu UEFA B:
Anita Abramczyk
Magdalena Bakanacz
Karolina Bietracka
Paulina Brzozowska
Katarzyna Chrzanowska
Anna Domżalska
Noemi Dziekan
Elżbieta Edel
Patrycja Falborska
Marlena Kasprzyk
Maria Kierzkowska
Katarzyna Knap
Katarzyna Konat
Agata Koprowicz
Karolina Kupka
Wioleta Myjak
Karolina Ostrowska
Natalia Pakulska
Magdalena Pawlik
Sandra Pietrzak
Izabela Przegalińska
Sandra Sukiennik
Luiza Szulc
Aleksandra Zubrzycka
Zuzanna Zychowicz
Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności