Kursanci UEFA PRO w Nyonie. „Bogatsi w doświadczenia”

Trenerzy22.11.2018 

Od piątego do ósmego listopada kursanci kursu UEFA PRO 2018-2019 przebywali na zaproszenie UEFA w Nyonie. Udział w niej wzięli kursanci z Polski, Niemiec, Szkocji i Słowenii. Bardzo intensywne zajęcia trwały cztery dni i większości poświęcone pracy trenera na najwyższym poziomie.

Przeprowadzone zostały zajęcia w formie teoretycznej i praktycznej. Wykłady były prowadzone przez renomowanych trenerów takich jak Roberto Martinez (reprezentacja Belgii), Thomas Schaaf, Howard Wilkinson. Kursanci byli prowokowani przez nich do dyskusji, co jeszcze bardziej podwyższyło wartość tego wyjazdu.

Każdy kursant przygotował konspekt treningowy na zajęcia praktyczne skierowane na to, by trening był jak najbliższy warunkom meczowym. Te zajęcia ze strony polskiej poprowadził Radosław Sobolewski, któremu asystowali Paweł Cretti i Łukasz Smolarow. Ponadto grupa musiała przygotować analizę meczu Interu Mediolan z FC Barceloną w temacie „Atakowanie i faza przejścia z obrony do ataku zespołu FC Barcelona”. Następnie przed całym gremium nasza analiza została zaprezentowana przez Sławomira Nazaruka i Grzegorza Mokrego.

– Udział w takim wydarzeniu umożliwił naszym kursantom spojrzenie z naszej perspektywy na to jak pracują inne federacje na kursach UEFA PRO – powiedział Dariusz Pasieka, dyrektor Szkoły Trenerów PZPN. – To spotkanie jeszcze bardziej zintegrowało nasza grupę i zaowocowało innymi impulsami  oraz międzynarodowymi kontaktami. Do Polski wróciliśmy bogatsi w wiele nowych doświadczeń.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności