Aktualności | EURO 2016

To, jak olbrzymi wkład w dobry występ Polaków na francuskim turnieju miał Jakub Błaszczykowski, było już – i to nie tylko na naszych łamach – podkreślane wielokrotnie. Znakomitą formę 30-letniego skrzydłowego w trakcie mistrzostw raz po raz potwierdzają kolejne statystyczne podsumowania. Fachowy serwis Opta Stats wyliczył, że Kuba był trzecim najlepiej dryblującym zawodnikiem całego czempionatu!

Aktualności | EURO 2016

Asysta z Irlandią Północną, bramka z Ukrainą, bramka ze Szwajcarią – to ofensywne statystyki Kuby Błaszczykowskiego na mistrzostwach Europy, które najbardziej rzucały się w oczy. Statystyczny serwis piłkarski Opta Stats wyliczył jednak, że jeszcze większą, wręcz ogromną pracę polski skrzydłowy wykonał w defensywie!

Aktualności | EURO 2016

W niedzielnym studiu kanału Łączy Nas Piłka rozmowa z bohaterem, który… z całych sił ucieka od nazywania go w ten sposób. Specjalnie dla Was: Kuba Błaszczykowski. Pytamy go m.in. o triumf ze Szwajcarią, kulisy rzutów karnych, wsparcie kibiców i Russela Crowe. – Dla mnie Polska zawsze brzmiała dumnie – mówi o swoich uczuciach do ojczyzny. Wywiad, którego nie można przegapić!

Aktualności | EURO 2016

Dzień po zwycięskim meczu z Irlandią Północną w bazie „biało-czerwonych” w La Baule porozmawialiśmy z jednym z bohaterów spotkania, Kubą Błaszczykowskim. Przypomnijmy, że skrzydłowy „biało-czerwonych” zaliczył w Nicei asystę przy bramce Arkadiusza Milika. – Czuję serdeczność od kibiców – podkreśla 30-latek w studiu Łączy Nas Piłka. – To, że we mnie wierzą, napędza do jeszcze większej pracy i jeszcze większych wyrzeczeń. 

Reprezentacja A

Nie jest dziś żadną tajemnicą, że runda wiosenna mogłaby w jego przypadku wyglądać zupełnie inaczej, gdyby w listopadzie ubiegłego roku posłuchał klubowego trenera i nie przyjechał na zgrupowanie kadry narodowej. On jednak takiego rozwiązania w ogóle nie brał pod uwagę. Pechowa kontuzja odniesiona w meczu z Islandią sprawiła, że we Florencji poszedł nieco w odstawkę – od stycznia wystąpił w klubie w 10 meczach, strzelając w nich 1 bramkę i notując 2 asysty.

Reprezentacja A

Obaj reprezentanci Polski, którzy wystąpili dziś w swoich klubach w ramach 1/16 finału Ligi Europy, dopisali do swoich indywidualnych statystyk po jednym punkcie. Najpierw Łukasz Piszczek strzałem głową otworzył wynik konfrontacji Borussii Dortmund z FC Porto, po czym Jakub Błaszczykowski swój występ w pierwszym składzie Fiorentiny przeciwko Tottenhamowi podkreślił asystą.

Aktualności

W tym tygodniu, po ponad dwumiesięcznej przerwie, na europejskie boiska powracają rozgrywki Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Pierwsze spotkania – już dziś! Nie zapominajmy, że w tych najbardziej prestiżowych klubowych bataliach na Starym Kontynencie wciąż udział bierze kilku reprezentantów Polski. Kiedy „biało-czerwoni” rozegrają swoje mecze? Sprawdźcie naszą rozpiskę na najbliższe dni.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności