Aktualności

2 maja 2016 roku na PGE Narodowym w Warszawie poznamy również triumfatorów XVI Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski i wyłonią mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12 wśród dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy zagwarantują sobie nie tylko upragniony Puchar Tymbarku, ale także spotkanie z reprezentacją Polski oraz zaproszenie na towarzyski mecz z Holandią, rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku.

Akademia Młodych Orłów

Tej tradycji nie mamy zamiaru zmieniać! Już 2 maja, kilka godzin przed finałem Pucharu Polski, na murawę PGE Narodowego wybiegną najlepsze drużyny XVI edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, by w decydujących meczach powalczyć o końcowy triumf. Finałowa batalia o możliwość gry na najbardziej spektakularnym polskim obiekcie rozpocznie się jednak już 3 dni wcześniej. Dziś prezentujemy jej szczegółowy harmonogram.

Federacja

Firma Tymbark oraz Polski Związek Piłki Nożnej przedłużyły umowę o współpracy przy Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Nowy kontrakt będzie obowiązywać do 2020 roku. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to obecnie największa, piłkarska impreza dla dzieci w Europie. Rozgrywki dziewcząt i chłopców odbywają się w trzech kategoriach wiekowych (U-8, U-10, U-12), a miejscem wielkiego finału już od dwóch lat jest Stadion Narodowy w Warszawie.

Specjalne

Kaczórki. Nazwa, która jeszcze do maja zeszłego roku wielu nic nie mówiła. Drobna wieś zamieszkała przez 200 osób w obrębie Roztocza. Najbliższe większe miasto? Zamość i 20-tysięczny Krasnystaw. To właśnie stamtąd pochodzi najbardziej niesamowita kobieca drużyna polskiej piłki. Zapamiętajcie nazwę: SP Kaczórki, bo wyrósł z tego klub pełną gębą. Dziewczynki poniżej 12. roku życia wygrały przed rokiem ogólnopolski turniej „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”, co rodzi pytanie: jak to było w ogóle możliwe?

Federacja

Do XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dzieci z całej Polski. Z początkiem października ruszają rozgrywki, a dziewczęta i chłopcy ze wszystkich województw zaczynają rywalizację o finał na Stadionie Narodowym w Warszawie!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności