Reprezentacja kobieca A

Początek roku z założenia miał być spokojnym okresem w kobiecej piłce nożnej. Do startu Ekstraligi i pierwszego zgrupowania reprezentacji Polski zostało sporo czasu. Tym większym zaskoczeniem była informacja, że czołowa polska piłkarka, Nikol Kaletka, w wieku zaledwie 22 lat postanowiła przerwać dobrze rozwijającą się karierę. W szczerej i niełatwej rozmowie z Łączy Nas Piłka Kaletka wyjaśniła powody swojej decyzji i zdradziła nam, na czym chce się teraz skupić.

Reprezentacja kobieca A

Anna Gawrońska pomimo 37 lat na karku od lat bryluje w Ekstralidze, a jej gole pomagają Medykowi Konin zdobywać kolejne tytuły. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski, Miłosz Stępiński, postanowił skorzystać z doświadczenia napastniczki i powołał ja na mecz z Mołdawią. Gawrońska, która debiutowała w reprezentacji 14 lat temu (!) przyczyniła się do zwycięstwa 4:0, ale czy zagości w kadrze na dłużej i powalczy z biało-czerwonymi o awans na mundial? Przekonajcie się sami!

Reprezentacja kobieca A

We wtorek reprezentacja Polski kobiet pod wodzą nowego selekcjonera, Miłosza Stępińskiego, pokonała we Włocławku Mołdawię 4:0. Gola i asystę w tym spotkaniu zanotowała Agnieszka Winczo, która wróciła do kadry po dwuletniej przerwie. Napastniczka Cloppenburga z 28 golami na koncie jest najskuteczniejszą piłkarką drużyny narodowej z obecnie grających. Po spotkaniu nie kryła radości z możliwości występów w barwach narodowych.

Reprezentacja kobieca A

Możemy wygrać z każdym. Nieważne, czy są to Niemki czy Szwedki. Trzeba tylko uwierzyć w siebie – przekonuje Katarzyna Kiedrzynek, która po prawie dwóch latach wraca do reprezentacji Polski. Bramkarka PSG w szczerej rozmowie z Łączy Nas Piłka opowiada m.in. o obawach przed przyjazdem na zgrupowanie, rozmowie z Grzegorzem Krychowiakiem i o tym, jak została... pomocnikiem kierownika.

Reprezentacja futsalu A Kobiet

We wtorek oficjalnie reprezentacja Polski kobiet w futsalu rozpoczęła zgrupowanie przed arcyciekawym turniejem w Moskwie. Biało-czerwone zmierzą się tam z czołowymi reprezentacjami świata: Rosją, Hiszpanią i Iranem. Porozmawialiśmy z jedną najbardziej doświadczonych zawodniczek w naszej kadrze, Justyną Maziarz z AZS UJ Kraków.

Reprezentacja kobieca A

Skąd ją wzięliście?! – pytają zdumieni ci, którzy po raz pierwszy widzą ją w akcji. Szturmem wywalczyła sobie miejsce w składzie reprezentacji Polski i szybko stała się jej czołową postacią. Silvana Chojnowski urodziła się w Niemczech, z sukcesami grała w młodzieżówkach naszych zachodnich sąsiadów, ale ostatecznie wybrała biało-czerwoną koszulkę.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności