FORTUNA 1. Liga

Ligowy klasyk na Śląsku to nie tylko komplet kibiców na trybunach, atmosfera piłkarskiego święta, ale także rywalizacja po przeciwnych stronach barykady dwóch członków sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski. Gospodarz, Wojciech Herman, masażysta GKS-u Katowice, podejmie Bartłomieja Spałka, fizjoterapeutę Górnik Zabrza. – Jestem między młotem a kowadłem – mówi Spałek, który na co dzień jest kibicem „GieKSy”. Oba kluby łączy też selekcjoner Adam Nawałka.

II Liga

O tym, kto jest w Katowicach lepszy piłkarsko, przekonamy się już w niedzielę o godz. 12:45, gdy w pierwszoligowych derbach stolicy Górnego Śląska naprzeciw siebie staną ekipy GKS-u i Rozwoju. Póki co zawodnicy obu zespołów zasiedli… obok siebie – na przednich siedzeniach dwóch poczciwych Trabantów. Kto szybciej przemkną przez centrum miasta, pokonując dystans z jednego stadionu na drugi? Sami zobaczcie, jest wesoło!

FORTUNA 1. Liga

Ciężko wyobrazić sobie siłę ofensywną „GieKSy” bez niego. Na tyle zżył się z klubem z Katowic, że odrzucił propozycję gry w Ekstraklasie. – Walka o powrót do Ekstraklasy znaczy dla mnie więcej niż walka o utrzymanie w niej – mówi w specjalnej rozmowie z Łączy Nas Piłka Grzegorz Goncerz, napastnik GKS-u Katowice.

Specjalne

Jedna wieść skradła wczoraj wieczorem wszystkie sportowe nagłówki: trenerem Realu Madryt został słynny Zinedine Zidane. 43-letniego Francuza, który staje przed szkoleniowym debiutem na wielkiej scenie, piłkarscy fani wciąż kojarzą przede wszystkim z wielkiej kariery zawodniczej. Jest to zatem dobry moment, by wspomnieć sześć spotkań, w których ten trzykrotny zdobywca Złotej Piłki miał okazję zmierzyć się z polskimi zespołami. Myślicie, że zawsze odnosił zwycięstwa? Nic z tych rzeczy!

FORTUNA 1. Liga

Kibice, którzy licznie zasiedli dziś na trybunach Stadionu Ludowego w Sosnowcu, bardzo długo musieli czekać na gole w derbowej konfrontacji Zagłębia z GKS Katowice. Ale doczekali się – i bramek, i wielkich emocji! Gospodarzom w ostatniej chwili udało się odwrócić losy meczu. Zdecydowały dwa trafienia Michała Fidziukiewicza: w 84. i 90. minucie spotkania. 

FORTUNA 1. Liga

Tym spotkaniem kibice Zagłębia Sosnowiec żyją już od kilku tygodni. Bo pojedynki z GKS-em Katowice to coś więcej niż mecz, choć główni aktorzy widowiska zapewniają, że do zdobycia są „zaledwie” trzy punkty. – Wiem z doświadczenia, że te mecze bardzo elektryzują. Akurat w takim przypadku wolę jednak studzić emocje – przekonuje Artur Derbin, trener rewelacyjnego beniaminka I ligi.

FORTUNA 1. Liga

Wyrazy szczerej, piłkarskiej sympatii wysyłane do rywala zza miedzy? Wielu powiedziałoby, że w Polsce coś takiego nie może się zdarzyć. A jednak! Dwa kluby ze stolicy Górnego Śląska dają świetny przykład, że grając w tym samym mieście i na tym samym szczeblu rozgrywkowym można darzyć się wielkim sportowym szacunkiem. Dziś Rozwojowi Katowice serdeczne gratulacje z okazji 90-lecia klubu oficjalnie złożył katowicki GKS!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności