Aktualności

Nowy cykl ŁNP! Na początek Krzysztof Mączyński

Specjalne04.12.2014 
„Historia jednego zdjęcia” – to nowy cykl portalu Łączy Nas Piłka, w którym bohater bądź bohaterowie jednego zdjęcia opowiedzą o nim. Na sam początek piłkarz, którego odkrył dla reprezentacji Polski selekcjoner Adam Nawałka. Krzysztof Mączyński, bo o nim mowa, strzelił swojego pierwszego gola w kadrze w trakcie trzeciego spotkania eliminacji mistrzostw Europy 2016 ze Szkocją (2:2).

A tak sam bohater poniższego zdjęcia wspomina mecz ze Szkocją:


Krzysztof Mączyński: - Gol w biało-czerwonej koszulce to marzenie każdego dzieciaka, sam kiedyś wyobrażałem sobie, jak trafiam do siatki w meczu kadry. Naprawdę nie ma lepszego uczucia, niż strzelenie gola w barwach reprezentacji swojego kraju. Kraju, w którym się wychowałeś i który teraz możesz reprezentować.  

Otworzyłem wynik spotkania ze Szkocją i dla mnie to potwierdzenie harówy, jaką w ostatnim czasie wykonałem. Niespodziewanie dostałem futbolówkę po błędzie Allana Huttona i długo się nie zastanawiałem. Warto jednak popatrzeć na powtórki tego gola – już wcześniej stałem w blokach i nastawiałem się na strzał. Nie wiem, jak ludzie odbierają tą akcję, ale moje uderzenie było kontrolowane.

Już kilka razy powtarzałem, że obecność w kadrze Krzysztofa Mączyńskiego to zasługa selekcjonera Adama Nawałki. Każdy inny trener by mnie nie powołał, w dodatku po transferze do Chin. Trener zna jednak moje słabsze i lepsze strony i potrafił mi zaufać. Najważniejsze, że jako zespół zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony i w trakcie tej jesieni osiągnęliśmy fajne rezultaty.

Mam już na koncie trzy mecze w eliminacjach i jest to niesamowity bagaż doświadczeń. Występy w kadrze to też motywacja dla innych, że warto ciężko trenować. Super, że zagrałem w meczach o stawkę. Ludzie sobie nie zdają sprawy, jak duże obciążenia psychiczne wiążą się z meczami kadry. Udało mi się zagrać w spotkaniach eliminacyjnych do wielkiej imprezy i pewnie, że liczę na więcej.
Trafienie przeciwko Szkocji to mój przełomowy moment w karierze, a może nawet coś ważniejszego. 

Aż żal, że kolejne mecze dopiero w marcu...

Wysłuchał Cezary Jeżowski

TAGI: Krzysztof Mączyński, Historia jednego zdjęcia, Reprezentacja Polski, Szkocja,

Zawodnicy

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności