Aktualności

Wyjątkowy kalendarz na stulecie PZPN

Specjalne06.12.2018 
Polski Związek Piłki Nożnej w przyszłym roku będzie obchodził stulecie istnienia. Z tej okazji prezentujemy wyjątkowy kalendarz na 2019 rok. Bogata historia reprezentacji Polski w piłce nożnej znalazła odzwierciedlenie na trzynastu kartach.

Koncepcja publikacji zakłada ukazanie ważnych i przełomowych wydarzeń dla reprezentacji Polski. Na okładce oraz dwunastu planszach zaprezentowani zostali m.in. Gerard Cieślik – kapitan reprezentacji z 1957 roku; Kazimierz Deyna – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Monachium, na których został królem strzelców; Grzegorz Lato – król strzelców finałów mistrzostw świata w 1974 roku; Kazimierz Górski - selekcjoner reprezentacji Polski, którą doprowadził do triumfu na Igrzyskach Olimpijskich 1972 w Monachium oraz finału Igrzysk Olimpijskich 1976 w Montrealu, a także zajęcia 3. miejsca na mistrzostwach świata 1974 roku; Władysław Żmuda – rekordzista pod względem występów w reprezentacji w finałach mistrzostw świata; Zbigniew Boniek – uczestnik trzech turniejów finałowych mistrzostw świata, zdobywca brązowego medalu na turnieju w Hiszpanii w 1982 roku; oraz  Robert Lewandowski – zdobywca największej liczby bramek w drużynie narodowej w historii.

Przedstawione w publikacji wydarzenia ukazane są w sposób chronologiczny, począwszy od pierwszego meczu reprezentacji przeciwko drużynie Węgier z 1921 roku, przez brązowy medal finałów mistrzostw świata w RFN w 1974 roku, a skończywszy na finałach mistrzostw Europy 2016 we Francji. Na ostatniej stronie przedstawiono natomiast zmieniającą się historię logotypu PZPN.


Pierwsze pięć stron kalendarza zostało wzbogaconych o zdjęcia ze specjalnie zorganizowanej sesji fotograficznej, w której wzięło udział trzech aktualnych zawodników reprezentacji Polski wraz z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem oraz sędzią Szymonem Marciniakiem. Wystąpili oni w strojach charakterystycznych dla czasów przedwojennych. Robert Lewandowski pozował w stroju stylizowanym na rok 1921, w którym reprezentacja rozegrała swój pierwszy oficjalny mecz, a Wojciech Szczęsny przybrał charakterystyczny strój, wraz z kaszkietem, dla roku 1924, kiedy Polacy debiutowali na Igrzyskach Olimpijskich. Grzegorz Krychowiak występował zaś w trykocie z 1938 roku, gdy reprezentacja debiutowała w finałach mistrzostw świata we Francji.
Kalendarze, w limitowanym nakładzie, będą dostępne wyłącznie w Oficjalnym Sklepie Kibica Reprezentacji Polski. Po tę wyjątkową publikację zapraszamy do sklepu internetowego sklep.laczynaspilka.pl oraz do sklepu stacjonarnego w Warszawie, przy ulicy Puławskiej 255.


Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności