Aktualności

[WIDEO] Pionierzy Stefan i Zygmunt wciąż utrzymują się przy piłce

PIŁKA DLA WSZYSTKICH13.09.2018 
Idealny zespół to mieszanka rutyny z młodością? Jeśli tak, to przed Pionierem Szczecin murowany sukces. Solidną szczyptę doświadczenia wnoszą do drużyny Stefan Zaniewski i Zygmunt Żuk.

Obaj występowali w Pionierze – pierwszym klubie utworzonym w polskim powojennym Szczecinie – w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. Gdy po latach niebytu klub niedawno reaktywowano, panowie wrócili na boisko, nie bacząc, że mają już ponad 60 lat.Recepta na długowieczność? Między innymi dieta. – Wokół piłki toczy się życie. Kondycję mam dzięki temu, jak się odżywiam. Piję kozie mleko, jem pokrzywy. Przy naszym boisko rosną, przed meczem zjadam kilka. Polecam każdemu – zachęca Stefan.

Co starsi zawodnicy mogą przekazać młodemu pokoleniu? – Są dwa aspekty. Pierwszy –  sportowy: nasi seniorzy wciąż potrafią zrobić fajne rzeczy z piłką. Druga rzecz to walor mentalny i przywiązanie do barw. Jesteśmy z nich dumni – mówi prezes i trener Pioniera Artur Mikucewicz.– Jest satysfakcja, że sobie pobiegamy, a po meczu się spotkamy, pogrillujemy i będzie super atmosfera. Po prostu to kocham. Będę grał jak najdłużej – zapowiada Zygmunt.

– Bez piłki nie można żyć! – dodaje Stefan.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności