Wywiady

Zaczynała, gdy kobieca piłka nożna była, jak sama mówi, unikatem. Grała z chłopakami, pomimo że ci chcieli wyrzucać ją z boiska za każdym razem, gdy strzelała gola. A tych w swojej karierze zdobywała niezwykle dużo, przyczyniając się m.in. do wygrania przez jej drużynę, FCR Duisburg, Pucharu Niemiec w 1998 roku. Za naszą zachodnią granicą była prawdziwą gwiazdą, w Polsce mało kto o niej słyszał. Pora więc, by wszyscy poznali historię „hrabiny” kobiecego futbolu, Jolanty Nieczypor-Wambeck.

Tylko u nas

Niewielu polskich trenerów dostaje szansę poza granicami kraju. Szkoleniowców, którzy zostali selekcjonerami reprezentacji innych niż Polska można policzyć na palcach jednej ręki, bardzo mało jest również takich, którzy objęli stery w klubach zachodniej Europy. Jednym z nich jest Jan Urban, który na pracę w Osasunie Pampeluna zasłużył w dużej mierze świetną postawą na murawie w barwach tego klubu.

Tylko u nas

Grzegorz Lato jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy w historii. Dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, król strzelców mundialu w 1974 roku, członek Klubu Wybitnego Reprezentanta… W rozmowie z Łączy Nas Piłka opowiada o rywalizacji na mistrzostwach świata w RFN, gdzie reprezentacja Polski zajęła III miejsce.

Wywiady

Michał Łabędzki w ekstraklasie rozegrał 151 spotkań, a po zakończeniu kariery został... strażakiem. – Czasem porównuję to do piłki. Trzeba było dobrze przepracować mikrocykl, by być gotowym na mecz w weekend. W straży też musimy być zawsze wytrenowani i gotowi – podkreśla były piłkarz m. in. ŁKS Łódź, Pogoni Szczecin czy Arki Gdynia, a także reprezentant Polski w beach soccerze.

Tylko u nas

Korzystając z przerwy w rozgrywkach, magazyn Łączy Nas Futsal postara się – podobnie jak inne media – tylko trochę lepiej wypełnić rolę edukacyjną. Dziś w oparciu m.in. o prezentację selekcjonera Błażeja Korczyńskiego i rozmowy z zawodnikami opowiemy o różnicach i podobieństwach między futsalem i piłką nożną. Zajrzymy także do futsalowego archiwum, by przypomnieć o nieistniejących już klubach i pokazać, jak na przestrzeni lat zmienili się zawodnicy i trenerzy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności