Wywiady

Krzysztof Baran to nieco zapomniany dziś piłkarz. Z Górnikiem Zabrze w 1988 roku zdobył mistrzostwo i Superpuchar Polski, a w reprezentacji Polski rozegrał dziesięć spotkań. Był o krok od wyjazdu na mistrzostwa świata do Meksyku, ale ostatecznie nie znalazł się w gronie wybrańców trenera Antoniego Piechniczka. Dziś po karierze zostały jedynie wspomnienia i… problemy zdrowotne. – Teraz chociaż mogę przespać noc, bo był okres, w którym ból był nie do zniesienia – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Tylko u nas

Do pobrania jest już najnowsze wydanie „Trenera”, fachowego magazynu Polskiego Związku Piłki Nożnej dla wszystkich szkoleniowców. W tym numerze przybliżamy sylwetkę nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Paulo Sousy. Zgodnie z zapowiedziami, prezentujemy także kolejny suplement NMG, tym razem dotyczący „Przygotowania Psychologicznego”, które ma coraz większe znaczenie w piłce nożnej. Został przygotowany przez psychologa sportu Pawła Habrata oraz trenerów Piotra Stokowca i Łukasza Smolarowa z Lechii Gdańsk. Skupiamy się również na zgrupowanie Talent Pro, które w tym roku odbyło się w Hiszpanii. Miłej lektury!

Wywiady

Jacek Krzynówek zapisał piękną historię w reprezentacji Polski seniorów. 96 meczów, 15 goli, udział w finałach mistrzostw świata 2002 i 2006, a także EURO 2008. Były zawodnik m.in. Bayeru 04 Leverkusen i VfL Wolfsburg doskonale pamięta również dwa mecze z Węgrami w biało-czerwonych barwach, a zwłaszcza zwycięstwo w Budapeszcie w eliminacjach mistrzostw Europy.

Tylko u nas

Od wyjazdu z Polski w 2013 roku Łukasz Gikiewicz średnio co pół roku zmienia klubu. W ciągu 93 miesięcy 13 razy zmieniał zespół i grał w ośmiu krajach – w Europie, na Bliskim Wschodzi i w Azji. W tym czasie zdobył Puchar Tajlandii, mistrzostwo i Puchar Jordanii, a także został królem strzelców jordańskiej ekstraklasy. Gdyby zsumować odległości między klubami, które reprezentował wychodzi prawie 34 tysiące kilometrów.

Wywiady

Przemysław Norko pół roku spędził w Partizani Tirana, w albańskiej ekstraklasie. – Wspomnienia mam dobre, choć kilka razy przeżyłem szok. Z jednej strony widziałem luksusowe samochody, a z drugiej na parkingu osiołka z wózkiem. W ciągu dnia na kilka godzin wyłączany był prąd – mówi trener bramkarzy w Bytovii. – Niestety nie było trawiastych boisk, więc musieliśmy grać i trenować na piachu. Piłkarski poziom nie był wcale zły, ale wyniki były czasem zaskakujące – przyznaje.

Tylko u nas

Oddajemy w Wasze ręce pierwszy tegoroczny numer „Sędziego”. Tym razem pokazujemy, jak bardzo cenione w Europie i na świecie są polskie sędzie. Na naszym kontynencie jesteśmy w ścisłej czołówce. Więcej kobiet z plakietką FIFA mają tylko: Hiszpania, Rosja i Niemcy. Zaglądamy też do kart historii kobiecego arbitrażu. W tym numerze przedstawiamy sylwetki trzech nowych arbitrów na szczeblu centralnym, pokazujemy historię 72-letniego wciąż czynnego arbitra – Czesława Sroki z Raciborza, opisujemy historię polskich arbitrów w beach soccerze. Podpowiadamy jak dbać o staw biodrowy, aby uniknąć kontuzji, a także opisujemy wielką moc warzy w diecie każdego sportowca – w tym także sędziego. Miłej lektury!

Tylko u nas

W sobotę i niedzielę zostanie rozegrana czwarta edycja Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. W zawodach tradycyjnie wezmą udział zawodnicy z kategorii U-11 oraz U-12. To zwycięzcy eliminacji na szczeblu Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. W Warszawie, pod czujnym okiem przedstawicieli PZPN i trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski, zagrają o tytuł najlepszych w kraju w swoich kategoriach wiekowych. Portal Łączy Nas Piłka przeprowadzi transmisje ze wszystkich spotkań. Przygotowaliśmy również specjalny skarb kibica, w którym znajdziecie m.in. kadry wszystkich drużyn. Twój niezbędnik na Turniej o Puchar Prezesa PZPN!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności