Tylko u nas

Właśnie rozpoczęliśmy w Polsce czwarty sezon piłkarski z technologią VAR. Jakie były te trzy wcześniejsze? Podsumowaliśmy i przenalizowaliśmy to co było, ale uchylamy też rąbka tajemnicy, w jakim kierunku projekt będzie się rozwijał. Na łamach „Sędziego” przeczytacie również o kluczowych zmianach w „Przepisach Gry”, a także poznacie nową szefową polskich sędzi – Justynę Zając. Przedstawiamy sylwetki trzech debiutantów w PKO BP Ekstraklasie – Damiana Kosa, Damiana Sylwestrzaka i Łukasza Kuźmy. Najstarszy sędzia PKO BP Ekstraklasy – Mariusz Złotek – obchodził niedawno 50. urodziny. Opowiada nam o swojej miłości do futbolu. Kolejny sukces polskiego arbitrażu w Europie. Bartosz Frankowski awansował do pierwszej kategorii sędziowskiej UEFA i może już prowadzić mecze grupowe w Lidze Mistrzów. Miłej lektury!

Wywiady

Martin Kobylański był bohaterem meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec z Herthą BSC. 26-letni pomocnik strzelił trzy gole i znacząco pomógł drugoligowemu Eintrachtowi Brunszwik wyeliminować z rozgrywek (5:4) zespół z Bundesligi. –  Nasze spotkanie z Herthą odbiło się w Niemczech szerokim echem. Wokół mojej osoby także powstał mały szum medialny, ale spokojnie. Wiem, że najważniejsza jest pokora i ciężka praca. Tylko w ten sposób mogę sprawić, że będę prezentował równą formę i notował więcej dobrych meczów – powiedział Łączy Nas Piłka Martin Kobylański, który grał we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach Polski: od U-15 do U-21. Teraz marzy o powołaniu do kadry narodowej seniorów.

Wywiady

Piotr Giza, który kiedyś był idolem kibiców Cracovii, aktualnie pracuje w klubie jako trener trzecioligowych rezerw. Marzy mu się ukształtowanie piłkarza, tak by trafił do pierwszej reprezentacji Polski i mocnego zagranicznego zespołu. – Warto ciężko pracować, stawiać sobie coraz wyżej poprzeczkę, bo można zostać docenionym i spełnić swoje marzenia – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka Giza, który pięć razy zagrał w drużynie narodowej i był nawet w kadrze na mistrzostwa świata 2006.

Tylko u nas

Patryk Klimala przerwę w rozgrywkach spowodowaną pandemią koronawirusa wykorzystał w najlepszy możliwy sposób. Nadrobił zaległości treningowe, które były zauważalne po dołączeniu do Celticu FC na początku roku, a pierwsze zdjęcia nowego oblicza Klimali zdziwiły wiele osób. Praca nie poszła na marne, bo za byłym zawodnikiem Jagiellonii Białystok bardzo udany okres przygotowawczy, a także premierowe trafienie dla zespołu z Glasgow. Z urodzonym w Świdnicy napastnikiem młodzieżowej reprezentacji Polski porozmawialiśmy o jego pierwszej, bardzo dziwnej rundzie w nowym klubie, treningach indywidualnych, współpracy z trenerem Lennonem, przycisku Scotta Browna oraz zbliżającym się zgrupowaniu i meczach z Estonią i Rosją.

Tylko u nas

Jego nazwisko znacie wszyscy – to jedna z największych legend reprezentacji Polski. Wielu z Was jednak, co zrozumiałe, nie miało niestety okazji, by kiedykolwiek zobaczyć go w akcji i przekonać się, ile potrafił dawać drużynie w najważniejszych meczach. Prezentujemy więc, jak grał Kazimierz Deyna. A ponieważ w tegorocznej edycji Ligi Narodów mierzymy się z Holandią, warto wrócić do pomnikowego meczu przeciwko „Oranje” – z września 1975 roku – wygranego aż 4:1, określonego przez wielu jako najlepszy drużynowy występ w historii „biało-czerwonych”. 28-letni wówczas Deyna odegrał w nim kluczową rolę. Zobaczcie akcja po akcji, jakie Kazimierz Górski dał mu wtedy zadania i jak polski wszechstronny pomocnik się z nich wywiązał.

Tylko u nas

O piłce nożnej może rozmawiać godzinami. W środowisku artystycznym Artur Barciś jest jednym z największych kibiców, choć trudno spotkać go na stadionie. – Mecze wolę oglądać w telewizji. W domu nikt mnie nie nakręci, gdy używam „brzydkich” wyrazów – mówi w długiej rozmowie z Łączy Nas Piłka z cyklu „Artyści futbolu”.

Wywiady

Po 24 latach Stal Mielec wróciła do ekstraklasy, co sprawiło wielką frajdę Włodzimierzowi Gąsiorowi. Co prawda dziś już nie pracuje on w tym klubie, ale kibice doskonale pamiętają, że był członkiem zespołu, który dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski – w latach 1973 i 1976. Gąsior prowadził również Stal w stu meczach ekstraklasy jako trener! To prawdziwa legenda klubu, który w nowym sezonie ponownie zagra w gronie najlepszych drużyn w Polsce.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności