Wywiady

Pavol Stano zbiera znakomite recenzje za pracę na Słowacji. Z MSK Żilina zajął w poprzednim sezonie drugie miejsce w kraju i awansował do europejskich pucharów. Teraz, mając najmłodszy skład w lidze i jeden z najmłodszych w Europie, także z Polakami – Jakubem Kiwiorem i Dawidem Kurminowskim – ekipa z Żiliny plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Stano, który grał w przeszłości w Jagiellonii Białystok, Koronie Kielce czy Podbeskidziu Bielsko-Biała nie narzeka na brak ofert, ale na razie nie zamierza zmieniać miejsca pracy.

Tylko u nas

W nietypowych okolicznościach odbywało się czwarte zgrupowanie #TalentPro. Najzdolniejsi piłkarze z reprezentacji U-17, U-16 i U-15 drugi rok z rzędu trenowali w hiszpańskim San Pedro Del Pinatar – tym razem, rzecz jasna, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w związku z pandemią. Jak przebiegało zgrupowanie, w którym uczestniczyli między innymi selekcjonerzy wszystkich młodzieżowych reprezentacji Polski? Zapraszamy!

Wywiady

Każde nowe doświadczenie czegoś uczy. Gdy dochodzi się do momentu, w którym czuje się, że nie będzie dalej tak, jakby oczekiwała tego jedna czy druga strona, to lepiej, żeby drogi się rozeszły. Takie decyzje często są lepsze dla obu zainteresowanych. Każdy ma inną ocenę sytuacji. Ja mogę mieć swoją, właściciele swoją, a to oni ostatecznie podejmują decyzje i biorą odpowiedzialność za losy całego klubu – mówi Ireneusz Mamrot, który nieoczekiwanie w połowie grudnia rozstał się z Arką Gdynia. Zapytaliśmy go o powody odejścia oraz plany na najbliższy czas.

Tylko u nas

Przed rokiem najbliżsi odwiedzili Mateusza Klicha w święta Bożego Narodzenia w Leeds. Tym razem ze względu na pandemię COVID-19 musieli zostać w kraju, a mecz 15. kolejki Premier League, w którym reprezentant Polski zagra przeciw Burnley, obejrzą w telewizji. – Niedziela, godzina trzynasta! – podkreśla Wojciech Klich, ojciec i największy fan pochodzącego z Tarnowa piłkarza.

Tylko u nas

O tym, że Robert Lewandowski został najlepszym napastnikiem na świecie w 2020 roku, wie już z pewnością każdy. To wielki i wyjątkowy sukces. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalne wydanie „Polskiej Piłki”, która w całości jest poświęcona polskiemu napastnikowi Bayernu Monachium. Analizujemy w jaki sposób „Lewy” strzelał gole w 2020 roku. Wybraliśmy TOP 7 jego meczów, choć wybór wcale nie był łatwy. W naszym magazynie znajdziecie również wszystkie liczby i rekordy Lewandowskiego, a także komentarze ekspertów i kibiców, którzy gratulowali kapitanowi reprezentacji Polski spektakularnego osiągnięcia. Miłej lektury!

Tylko u nas

Przed wami ostatni numer „Sędziego” w tym roku. Za kilka tygodni Szymon Marciniak będzie świętował swoje 10-lecie z plakietką FIFA. Wspólnie z jego asystentami: Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem prześledziliśmy najważniejsze momenty ich zagranicznych występów. Sam Szymon Marciniak w rozmowie podsumował swoje mecze i zdradził plany na przyszłość. Ponadto w numerze polskie sędzie i polscy sędziowie opowiadają o świątecznych zwyczajach w różnych regionach naszego kraju. A to jeszcze nie wszystko! Zapraszamy do lektury!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności