Wywiady

Patryk Klimala przeniósł się z Jagiellonii Białystok do Celticu Glasgow i został tym samym ósmym Polakiem w historii „The Bhoys”. W poniedziałek były już gracz Jagi pozytywnie przeszedł testy medyczne i powoli może myśleć o dalszym zdobywaniu bramek i próbie poprawienia strzeleckiego dorobku Macieja Żurawskiego, który w 68 meczach dla Celticu trafił 22 razy.

Tylko u nas

Zwycięstwem z Belgią biało-czerwoni w 2007 roku w końcu wywalczyli upragniony awans na mistrzostwa Europy. Choć początek eliminacji nie zapowiadał, że Polacy będą liczyli się w walce o wyjazd na turniej, odwrócili losy i zajęli pierwsze miejsce w grupie. – Udowodniliśmy sobie, że potrafimy podnosić się w ciężkich chwilach. Zrobiliśmy coś, czego wcześniej nasi poprzednicy nie dokonali. To był piłkarski egzamin dla reprezentacji. Cieszę się, że został zdany – opowiada Michał Żewłakow w cyklu „Moje najważniejsze 90 minut”.

Tylko u nas

Jan Urban w zespole narodowym rozegrał 57 spotkań, w których zdobył siedem bramek. Brał udział w mistrzostwach świata w 1986 roku, ale za swój najbardziej pamiętny mecz uznaje spotkanie kwalifikacji do tamtego mundialu. – Specyfika miejsca robiła wrażenie – wspomina starcie z Albanią w kolejnej odsłonie cyklu „Moje najważniejsze 90 minut”.

Zza kulis

Wembley, mecz na wodzie, pięć bramek w meczu z Peru, historyczne pierwsze zwycięstwo nad Niemcami na Narodowym – to znają i widzieli wszyscy. Zasoby Biblioteki PZPN kryją jednak prawdziwe skarby, które warto odkryć, bo długo leżały głęboko schowane w telewizyjnych archiwach. Mamy dla Państwa wyjątkowy prezent. Dziesięć nieoczywistych przebojów polskiej piłki, do których słowa napisali znakomici komentatorzy, a muzykę – życie.

Wywiady

Gdy zmieniał Pogoń Szczecin na HNK Gorica, Chorwacja była ogarnięta mundialową gorączką. Łukasz Zwoliński na własne oczy widział jak ten kraj przeżywa finały mistrzostw świata w Rosji 2018 i przekonał się ile znaczy tam futbol. Obecnie rozgrywa swój drugi sezon w Chorwacji i jest ważnym ogniwem walczącego o udział w europejskich pucharach zespołu Sergeja Jakirovicia.

Tylko u nas

„Mały finał" dla Polski! Mecz toczył się w ponad 30-stopniowym upale. W takich warunkach lepiej powinni czuć się piłkarze z Ameryki Południowej, ale drużyna Kazimierza Górskiego grała z mistrzami świata sprzed czterech lat jak równy z równym. A Grzegorz Lato po raz kolejny pokazał, że ma niespożyte siły, biegając od jednego pola karnego do drugiego. To po jego strzale Polska została trzecią drużyną globu, a Lato zapewnił sobie koronę króla strzelców niemieckiego mundialu. To było pierwsze i do tej pory jedyne zwycięstwo biało-czerwonych nad Brazylią.

Wywiady

– Jestem w najlepszym momencie mojej kariery. Wszystko wskazuje na to, że sędziowanie się dla mnie zaczyna. Nadal mam w sobie duży głód. Koledzy, których spotykam na międzynarodowych kursach mówią, że 40-41 lat to najlepszy wiek do sędziowania. Ja mam na karku 38 wiosen, a już byłem na dwóch dużych imprezach. Co roku walczę o najważniejsze mecze w Europie – mówi w szczerej rozmowie z „Sędzią” Szymon Marciniak. Opowiada o planach na święta, a także przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności