Aktualności

[NIŻSZE LIGI] Krótka Piłka #2: Jak Szpak rozszarpał Orła

Rozgrywki18.09.2018 
Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W cyklu „Krótka piłka” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach. Dziś zapraszamy na drugą część.

#AleAkcja, czyli szybki przegląd pięknych goli

Przed weekendem poprosiliśmy Was o przesyłanie nam filmów z pięknymi lub nietypowymi golami, które strzeliliście lub obejrzeliście. Oczywiście – nie zawiedliście. Poniżej kompilacja tych najciekawszych. #AleAkcja #1, zapraszamy!W Ptasich Derbach Szpak rozszarpał Orła

W sobotę w Wielkim Bukowcu odbyły się wielkie Ptasie Derby malborskiej B-Klasy. Szpak Skórcz podejmował Orła Borkowo. Stawka była niebagatelna, bo przed tym spotkaniem obydwa zespoły nie mogły się niestety pochwalić zdobyczą punktową. Gospodarze zaczęli mecz w dziesięciu. Później napięcie tylko rosło...Ambitny szpak to i orła rozszarpie!

Chcesz siedzieć? Dorzuć się!

Piłkarze KS Glinianka znakomicie rozpoczęli sezon w mazowieckiej B-Klasie (grupa Warszawa II). W niedzielę pokonali na wyjeździe Sokół Kołbiel i z kompletem 9 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli. Panowie pokazują jednak, że nie tylko na boisku biorą sprawy w swoje ręce (a właściwie nogi i głowy).

Zarząd i zawodnicy wymarzyli sobie, by na malowniczym stadionie przy ulicy Napoleońskiej stanęła trybuna. O pomoc postanowili poprosić największą społeczność świata – internautów. Na portalu zrzutka.pl kilka dni temu ruszyła zbiórka pieniędzy na kameralny obiekt małej architektury stadionowej.„Jako zawodnicy klubu KS Glinianka zbieramy na wybudowanie trybuny sportowej dla naszych kibiców. Aktualnie nasz klub znajduje się w B klasie, najniżej w hierarchii rozgrywek ligowych w naszym kraju. Mimo to kibice licznie gromadzą się na naszych meczach, wspierając nas do ostatniego gwizdka. Chcielibyśmy zapewnić im komfort, niestety nie posiadamy na to budżetu. Klub mieści się w małej miejscowości, gdzie ciężko o dodatkowe fundusze na tego typu inwestycje. Większość rzeczy w klubie jak łazienki, oświetlenie boiska i wiele innych udało się wykonać po kosztach wkładając w to pracę ludzi związanych z klubem. Zapraszamy do składania datków, każda złotówka przybliży nas do uszczęśliwienia naszych kibiców – Zawodnicy i Sztab klubu KS Glinianka” – napisano w uzasadnieniu.

Na razie zebrano nieco ponad 1150 zł z planowanych 10 000 zł.

Kto się dorzuca?

Zostań królem Wykopów Poza Orlik!

Marzyłeś, by kiedyś zostać królem strzelców, lecz nigdy ci się nie udało? Może warto spróbować powalczyć o miano najlepszego w nieco innej kategorii?

Niepowtarzalną okazję ku temu daje Garwolińska Liga Piłkarska. W rozpoczętym niedawno sezonie Ligi na Orliku będzie prowadzona klasyfikacja WPO, czyli... Wykopów Poza Orlik. Na czym polega? Wyjaśniają pomysłodawcy i organizatorzy:


Nieśmiało wnioskujemy, by do każdego WPO dodawano ocenę za tak zwane walory artystyczne.

Nowatorska selekcja w Fali Głogówiec

Nietypowego sposobu selekcji postanowili spróbować piłkarscy zapaleńcy z Głogówca (woj. kujawsko-pomorskie). Rok temu, po 10 latach przerwy miejscowa Fala znów wystąpiła w oficjalnych rozgrywkach, zajmując ostatnie miejsce w B-Klasie (zero punktów, stosunek goli 16–134). W tym sezonie zespół w lidze już nie gra, ale piłkarski duch w miejscowym narodzie nie ginie. W sobotę na Estadio da Kępa w Głogówcu Fala zmierzyła się z ekipą Weteranów Wojska Polskiego. By wziąć udział w tym fantastycznym widowisku, wystarczyło... wpisać się na listę w miejscowym sklepie.


Nabór udał się połowicznie. Drużynę udało się zebrać, ale Fala uległa mocnemu rywalowi 4:5.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności