Aktualności

Radomiak Radom i Olimpia Grudziądz w Fortuna 1 lidze

Rozgrywki11.05.2019 
Na kolejkę przed końcem rozgrywek II ligi poznaliśmy dwa z trzech zespołów, które zapewniły sobie awans o szczebel wyżej. W przyszłym sezonie w Fortuna 1 lidze występować będzie Radomiak Radom, który rozgromił Siarkę Tarnobrzeg 5:0, a także Olimpia Grudziądz, która w meczu na szczycie wygrała z Elaną Toruń 2:1.

Trzynaście lat czekali kibice Radomiaka, żeby ich ulubieńcy awansowali na drugi szczebel rozgrywkowy. Jeszcze kilka sezonów wcześniej zespół z Radomia tułał się po niższych ligach, by w końcu awansować do II ligi w sezonie 2015/2016. Drugoligowy epizod trwał cztery lata, a już od przyszłego sezonu Radomiak to zespół zaplecza ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez Dariusza Banasika przywództwo w tabeli objęła w 25. kolejce i na jedno spotkanie przed końcem kampanii zwycięstwem z Siarką przypieczętowała awans do Fortuna 1 ligi.

Wielkie świętowanie jest także w Grudziądzu. Tamtejsza Olimpia po jednym sezonie nieobecności powraca do Fortuna 1 ligi. W środku sezonu jeszcze nic nie zapowiadało, żeby grudziądzanie mogliby na poważnie włączyć się do walki o awans, a ich pozycja w tabeli przypominała sinusoidę. Przełom nastąpił w samej końcówce sezonu. Arcyważne było zwycięstwo z Widzewem Łódź, później przyszły jeszcze komplety punktów z Resovią i z Elaną Toruń.  

Pozostało już tylko jedno miejsce premiowane awansem do Fortuna I ligi, a powalczą o nie w przyszłej kolejce aż trzy zespoły. W grze nadal pozostają Elana Toruń oraz GKS Bełchatów. Wszystko zatem wyjaśni się w przyszły weekend.  

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności