Aktualności

[II LIGA] Radomiak Radom i Warta Poznań podtrzymają świetną passę?

Rozgrywki18.08.2017 

Już w piątek rozpoczyna się czwarta kolejka II ligi. O kolejne zwycięstwo powalczą dwa zespoły, które zachowały komplet punktów – Radomiak Radom i Warta Poznań. „Zieloni” zagrają na wyjeździe z ligowym outsiderem, Legionovią Legionowo, a poznaniacy zmierzą się z Gwardią Koszalin.

W ubiegły weekend piłkarze Radomiaka podbili serca kibiców nie tylko w Polsce wspaniałą postawą fair play. Nie przeszkodziło im to jednak w rozbiciu Rozwoju Katowice 4:1 i przejęcia pozycji lidera rozgrywek. Tym razem podopieczni Jerzego Cyraka zagrają z Legionovią Legionowo, która znajduje się na przeciwległym biegunie. Piłkarze spod Warszawy nie zdołali jeszcze wywalczyć choćby punktu i zamykają II-ligową tabelę. – Będziemy musieli wziąć na barki ciężar gry w roli faworyta, bo takimi nas okrzyknięto. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie będzie to łatwe spotkanie. Piłkarze Legionovii stanowią sporą wartość, choć nie wywalczyli jeszcze punktu. Będziemy musieli włożyć w to starcie maksimum wysiłku – powiedział przed wyjazdem na mecz trener Radomiaka. W drużynie znad Mlecznej może zagrać wracający po drobnym urazie Chinonso Agu. Będzie to już zupełnie inny zawodnik niż ten sprzed pauzy – niespełna 29-letni pomocnik otrzymał bowiem polskie obywatelstwo.

Warta, która również wygrała trzy pierwsze mecze w sezonie, tym razem zagra z ligowym beniaminkiem, Gwardią Koszalin. I choć gospodarzem starcia będą oficjalnie właśnie gwardziści, mecz zostanie rozegrany w Poznaniu. Poznaniacy są jednym z największych pozytywnych zaskoczeń pierwszego etapu rozgrywek. Duża w tym zasługa sprowadzonych podczas letniej przerwy Adriana Cierpki i Przemysława Kity. Pierwszy wziął na swoje barki ciężar rozgrywania, a drugi załatał dziurę po Michale Ciarkowskim i z trzema bramkami na koncie współprowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców II ligi. Czy utrzyma świetną dyspozycję, przekonamy się w piątkowy wieczór.

Tuż za plecami prowadzącego duetu czają się dwa zespoły beniaminków – GKS 1962 Jastrzębie i ŁKS Łódź. Obie te ekipy mają na koncie po siedem zdobytych punktów, ale w zgoła odmiennym stylu. GKS 1962 zdobywa sporo bramek (już siedem), a łodzianie stawiają przede wszystkim na skuteczność. Dowodzona przez Wojciecha Robaszka drużyna z Alei Unii Lubelskiej dwukrotnie zwyciężyła w minimalny sposób (1:0) i pozostaje jedynym zespołem, który nie stracił jeszcze bramki. Być może tak pozostanie, bo Gryf Wejherowo, czyli rywal ŁKS w czwartej serii gier, w pierwszym meczu na własnym terenie nie był w stanie ani razu rozbić defensywy rywala.

W pozostałych spotkaniach IV kolejki II ligi GKS Bełchatów podejmie Siarkę Tarnobrzeg, Rozwój Katowice zagra z Garbarnią Kraków, ROW 1964 Rybnik zmierzy się z Wisłą Puławy, Olimpia Elbląg poszuka punktów w Kluczborku, a Błękitni Stargard postarają się ograć Znicz Pruszków.

IV kolejka II ligi:

18.08 (piątek), godz. 17:30 – Gwardia Koszalin – Warta Poznań

18.08 (piątek), godz. 19:30 – MKS Kluczbork – Olimpia Elbląg

19.08 (sobota), godz. 15:00 – Błękitni Stargard – Znicz Pruszków

19.08 (sobota), godz. 16:00 – Gryf Wejherowo – ŁKS Łódź

19.08 (sobota), godz. 17:00 – Legionovia Legionowo – Radomiak Radom

19.08 (sobota), godz. 17:00 – Rozwój Katowice – Garbarnia Kraków

19.08 (sobota), godz. 17:00 – Stal Stalowa Wola – GKS 1962 Jastrzębie

19.08 (sobota), godz. 19:00 – GKS Bełchatów – Siarka Tarnobrzeg

19.08 (sobota), godz. 19:00 – ROW 1964 Rybnik – Wisła Puławy

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży