[II LIGA] Olimpia gromi rezerwy Lecha, zgodne zwycięstwa drużyn z Rzeszowa

Rozgrywki29.07.2019

Za nami inauguracyjna kolejka rozgrywek II ligi w sezonie 2019/2020. Z wysokiego „C” rywalizację rozpoczęła Olimpia Elbląg, która rozgromiła Lecha II Poznań 4:0. Zwycięstwa na swoim koncie zapisały także obie drużyny z Rzeszowa – Resovia oraz Stal.

Postawa drugiej drużyny Lecha Poznań stanowiła nie lada zagadkę. Beniaminek rozgrywek w pierwszej serii gier mierzył się z Olimpią Elbląg i musiał przyjąć bardzo zimny prysznic. Już w pierwszej minucie prowadzenie gospodarzom niedzielnej potyczki dał Michał Kuczałek. Jeszcze przed przerwą stan posiadania elblążan podwoił Oskar Ryk, a w drugiej odsłonie kolejne ciosy wyprowadzili Kuczałek i Damian Szuprytowski. Ostatecznie rezerwy „Kolejorza” uległy Olimpii aż 0:4 i po pierwszej kolejce zamykają ligową tabelę.

Bolesne było także przywitanie z II ligą spadkowiczów z zaplecza PKO Ekstraklasy. Bytovia Bytów uległa Elanie Toruń 1:2, Garbarnia Kraków przegrała z Górnikiem Łęczna 0:1, a GKS Katowice nie dał sobie rady w starciu ze Zniczem Pruszków (1:3). Szczególnie interesująca jest porażka katowiczan. Po spadku zespół został mocno przebudowany, ale chyba nikt nie spodziewał się, że już po 45 minutach drużyna prowadzona przez trenera Rafała Góraka będzie przegrywać aż 0:3. Tym bardziej, że Znicz w poprzednim sezonie do ligowych hegemonów nie należał – zagościł w środkowej strefie i zakończył rozgrywki na pozycji numer osiem. O powitaniu z II ligą wszyscy spadkowicze chcą więc z pewnością jak najszybciej zapomnieć.

Zwycięstwo w ostatnich minutach wywalczył natomiast łódzki Widzew. Po ogromnym rozczarowaniu, za jakie należy uznać brak awansu do Fortuna 1 ligi w poprzednim sezonie, w klubie doszło do sporych rotacji. W meczu z Gryfem Wejherowo łodzianie stracili bramkę tuż po przerwie i długo nie potrafili doprowadzić do wyrównania. To udało się dopiero na pięć minut przed końcem spotkania, za sprawą Marcina Robaka. Dwukrotny król strzelców ekstraklasy skutecznie egzekwował rzut karny, a chwilę później drugie trafienie dla Widzewa zapisał na swoim koncie Przemysław Kita. – Bardzo ważne jest to, że potrafiliśmy się podnieść po straconej bramce i pokazaliśmy charakter – powiedział strzelec decydującego gola. Kibice Widzewa mogli więc odetchnąć z ulgą, ale już za tydzień ich ulubieńcy zmierzą się w trudnym spotkaniu z podrażnioną porażką Bytovią Bytów.

Zgodne zwycięstwa odniosły dwie ekipy z Rzeszowa. Stal, po powrocie na centralny poziom rozgrywek, pokonała rewelacyjną wiosną Pogoń Siedlce 3:2. Siedlczanie do nowego sezonu przystępują pod wodzą Kamila Sochy. Szkoleniowiec ten zastąpił Marcina Prasoła, który zdecydował się nie przedłużać umowy z siedleckim klubem. Trzy punkty powędrowały też na konto Resovii, która w derbach Podkarpacia pokonała na wyjeździe Stal Stalowa Wola 3:1. W pozostałych spotkaniach Górnik Polkowice uległ Błękitnym Stargard 1:2, a Legionovia Legionowo pokonała Skrę Częstochowa (2:0).