Aktualności

[II LIGA] Mecz na szczycie w Radomiu. Transmisja na Łączy Nas Piłka!

Rozgrywki21.04.2017 
Dwie firmy, które mają w swojej historii występy w ekstraklasie, a dziś walczą o powrót na jej zaplecze. Radomiak Radom i Odra Opole pragną w tym sezonie tego samego, czyli awansu do Nice 1 ligi. W piątek na stadionie w Radomiu staną naprzeciw siebie z jednym, jasno określonym celem –zgarnięcia trzech punktów.

Radomiak znalazł się w trudnej sytuacji, choć w końcu i dla „Zielonych” zaświeciło słońce. Fatalna wręcz postawa w pierwszych tegorocznych meczach i zaledwie cztery punkty zdobyte w sześciu spotkaniach spowodowały, że nawet mimo remisu z Rakowem Częstochowa z posadą musiał pożegnać się trener Verner Licka. Nowym szkoleniowcem mianowany został Robert Podoliński, któremu zarząd klubu z Radomia powierzył misję odmiany oblicza zespołu i wprowadzenia go na zaplecze Lotto Ekstraklasy. W pierwszym kroku poradził sobie doskonale. Radomiak wreszcie zdołał się przełamać i wygrał w Bytomiu z tamtejszą Polonią 3:0.

Teraz zadanie będzie znacznie trudniejsze. Na „Zielonych” czeka bowiem Odra Opole, czyli lider rozgrywek. Przed sezonem raczej nikt nie liczył na to, że beniaminek włączy się do walki o awans. Jego doskonałe wyniki traktowano nieco z przymrużeniem oka, spodziewając się, że opolanie w końcu spuszczą z tonu. Nic z tych rzeczy – Odra utrzymuje wysoką formę i jest coraz bliżej awansu do Nice 1 ligi. – To jeden z najlepiej grających zespołów w II lidze. Ma w swoim składzie zawodników ogranych w ekstraklasie. Z drużyn, które oglądałem w tej klasie rozgrywkowej Odra zrobiła na mnie największe wrażenie – przyznał otwarcie trener Radomiaka Robert Podoliński. „Bobo”, by poprowadzić swoich podopiecznych do zwycięstwa, musi skupić się przede wszystkim na dominacji w środku pola. – W tym aspekcie dysponujemy podobnym potencjałem do Odry. Mam dobrych zawodników i na pewno przed nikim nie klękniemy, choć podchodzimy z dużym szacunkiem do naszego rywala. Jest czego się obawiać – mówił Podoliński.

Odra dała prawdziwy popis siły dwie kolejki temu, gdy rozbiła na wyjeździe ROW 1964 Rybnik aż 6:0. W minionej serii gier opolanie zaliczyli natomiast bardzo ważne zwycięstwo nad Siarką Tarnobrzeg i utrzymali pozycję na szczycie tabeli. – Wiemy o jaki cel gramy, dlatego wszystko chcemy podporządkować najlepszemu przygotowaniu do meczu z Radomiakiem – zapewnił II trener Odry Piotr Plewnia. Co ciekawe, szkoleniowcy obu zespołów, Robert Podoliński i Jan Furlepa, mieli okazję ze sobą współpracować w Podbeskidziu Bielsko-Biała. – Trener Furlepa zajmował się wtedy obserwowaniem młodych zawodników oraz analizował rywali. Teraz ma na pewno atut prowadzenia drużyny Odry dłużej, doskonale ją zna, ale za to my możemy Odrę czymś zaskoczyć – mówi Robert Podoliński.

Spotkanie w Radomiu rozpocznie się w piątek o 18:00. Transmisję będzie można zobaczyć w serwisie Łączy Nas Piłka. Co ciekawe, kibice będą mogli komentować wydarzenia na boisku dzięki hasztagowi #LaczyNas2Liga na Twitterze. Najciekawsze opinie pojawią się na antenie!

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży