Aktualności

PGE GKS Bełchatów w Fortuna 1 lidze

Rozgrywki19.05.2019 
W niedzielę poznaliśmy trzeci zespół, który zapewnił sobie awans do Fortuna 1 ligi. Po Radomiaku Radom i Olimpii Grudziądz, które mogły cieszyć się już tydzień wcześniej, szampany otwarto w Bełchatowie. Na zapleczu LOTTO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 zobaczymy bowiem tamtejszy PGE GKS.

Miniony sezon na drugoligowym froncie był niesamowicie emocjonujący. Jesienią wydawało się, że jedno miejsce w czołowej trójce zarezerwowane jest dla łódzkiego Widzewa, który kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa. O rundzie wiosennej wszyscy przy Al. Piłsudskiego chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Widzew wygrał tylko dwa spotkania, notując absurdalną serię… dziesięciu kolejnych remisów. Nic więc dziwnego, że klub z Łodzi wypadł z czołowej trójki, a na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek awans zapewniły sobie ekipy Radomiaka Radom i Olimpii Grudziądz. W ostatniej serii gier pozostawała tylko jedna niewiadoma – PGE GKS Bełchatów czy Elana Toruń?

Mający na swoim koncie 57 punktów GKS mierzył się na wyjeździe z Błękitnymi Stargard, natomiast Elana, która traciła do bełchatowian jedno „oczko”, grała na własnym terenie z drżącą o utrzymanie w lidze Olimpią Elbląg. W pierwszym przypadku padł remis – mecz w Bełchatowie zakończył się wynikiem 0:0, natomiast w Toruniu Elana uległa Olimpii 1:2. Dzięki temu PGE GKS zachował przewagę nad Elaną i zapewnił sobie awans.

Dla PGE GKS, który w tym sezonie prowadził trener Artur Derbin, to powrót na zaplecze ekstraklasy po trzech sezonach nieobecności. „Brunatni” znaleźli się w II lidze w sezonie 2016/2017. W swoich pierwszych rozgrywkach na tym szczeblu zajęli 9. miejsce w tabeli. Sezon później finiszowali o jedną pozycję wyżej, a w tym zapewnili sobie awans z trzeciego miejsca.
Fot. 400mm.pl

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności