Aktualności

[NICE 1 LIGA] Sandecja Nowy Sącz awansowała do LOTTO Ekstraklasy!

Rozgrywki17.05.2017 
W środę poznaliśmy nie tylko pierwszego spadkowicza z Nice 1 ligi, ale także pierwszego beniaminka LOTTO Ekstraklasy. W elicie zameldowała się już ekipa Sandecji Nowy Sącz!

Drużyna Radosława Mroczkowskiego długo pozostawała nieco w cieniu. W ostatnich kolejkach zaliczyła jednak kapitalny sprint w kierunku awansu i jako pierwsza dobiła do mety. We wtorek ekipa z Nowego Sącza rozbiła Znicz Pruszków 5:2 i musiała czekać na rozstrzygnięcia innych spotkań. Te ułożyły się dla Sandecji doskonale i pierwszy zespół może już otwierać szampany!

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Sandecja ma dziewięć punktów przewagi nad trzecią w tabeli Chojniczanką Chojnice. Dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań, zawodnicy z Nowego Sącza mogą być już pewni awansu. Co ciekawe, to właśnie Chojniczanka była jednym z zespołów, któremu Sandecja zawdzięcza awans już w tej chwili – gdyby zespół Artura Derbina przegrał z Olimpią Grudziądz, rywalizacja nie byłaby jeszcze zamknięta. Sandecji pomogły także porażki GKS Katowice z Górnikiem Zabrze oraz Miedzi Legnica ze Stalą Mielec.

„Sączersi” na poziomie I ligi rywalizują już od ośmiu sezonów. Najlepszym jej wynikiem było trzecie miejsce wywalczone w sezonie 2009/2010. W minionych rozgrywkach Sandecja zakończyła rywalizację na pozycji numer dziewięć. Ze względu na niewystarczającą infrastrukturę, swoje mecze w roli gospodarza w LOTTO Ekstraklasie zawodnicy z Nowego Sącza będą najprawdopodobniej rozgrywać w Mielcu.  

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności