Aktualności

[NICE 1 LIGA] Adrian Paluchowski: Zrobiliśmy milowy krok w kierunku utrzymania

Rozgrywki16.05.2018 

38., 45., 61.  – to kolejne minuty, w których Adrian Paluchowski strzelał gole Chojniczance Chojnice. Pogoń Siedlce wygrała 3:2, a napastnik zaliczył piąty hat-trick w karierze. Wygrana pozwoliła siedlczanom odskoczyć od strefy spadkowej. Sam Paluchowski zbliżył się do najskuteczniejszego snajpera Nice 1 ligi, Mateusza Machaja.

„Raz, dwa, trzy – mało!” – lubią śpiewać kibice, gdy ich drużyna strzela kolejne gole. Te słowa, po meczu z Chojniczanką Chojnice, powinny być zadedykowane tobie?

(śmiech). To samo dotyczy Bartosza Nowaka ze Stali Mielec, który też strzelił hat-tricka. Jest zatem dwóch bohaterów kolejki. A wracając do słów piosenki, nic specjalnego nie nuciłem sobie pod nosem. Cieszę się, że wygraliśmy, dzięki czemu jesteśmy coraz bliżej utrzymania. Trzy gole strzelone Chojniczance teoretycznie stawiają mnie w dobrym świetle, tyle że przy każdej z tych bramek po prostu dostawiłem nogę. Słowa uznania należą się całej drużynie. Przede wszystkim za determinację i walkę do samego końca. Udało nam się pokonać kandydata do awansu. Zrobiliśmy milowy krok w kierunku utrzymania. Musiałby zdarzyć się jakiś kataklizm, żebyśmy spadli. Stomil traci do nas sześć punktów, w dodatku mamy z nimi lepszy bezpośredni bilans spotkań. Mamy też przewagę nad Górnikiem Łęczna. Możemy więc uniknąć baraży, nie będziemy musieli męczyć się w czerwcu.

Czujecie się, że uciekliście spod topora?

Mamy większy spokój, ale jeszcze nie wystarczający komfort. Nie możemy spocząć na laurach i myśleć, że wygrana z Chojniczanką dała nam utrzymanie. Łęczna też jest w dobrej dyspozycji, punktuje z najlepszymi, tak jak ostatnio z Miedzią. Musimy być cały czas czujni.

Powiedziałeś, że nie byłoby tego hat-tricka, gdyby nie koledzy z drużyny. Trzeba jeszcze dopełnić formalności, a to już nie takie oczywiste.

Dobra... Pierwszy gol to zagranie Mateusza Żytki. Piłka po drodze gdzieś tam jeszcze się podbijała i spadła pod moje nogi. Przy drugiej bramce pomógł mi bramkarz Chojniczanki i Daniel Chyła. Radek Janukiewicz tak wybił piłkę, że trafił nią wprost na mogą głowę. Trzeci gol to dobitka do pustej bramki. Podobnie strzeliłem na Ruchu. Nie był to mój pierwszy hat-trick w karierze, ale za to premierowy w I lidze. W sezonach 2012/13 i 2013/14 strzelił w sumie trzy hat-tricki, grając w II-ligowym Zniczu Pruszków. Licząc wszystkie mecze z trzema golami, bo jeszcze jedno takie spotkanie przytrafiło się mi w ekstraklasie w barwach Legii, wystarczy mi palców... jednej ręki.

Nagroda za taki występ była?

W postaci zwycięstwa. Koledzy gratulowali meczu. Z tego co wiem, dawno nie było w Pogoni zawodnika, który w jednym sezonie miałby dwucyfrowy dorobek bramkowy. Ja mam 11 goli. Szkoda, że nie uda się już raczej dogonić Mateusza Machaja. Pod koniec rundy jesiennej mówiłem, że gdybym zabrał wszystkie karne Grzesiowi Tomasiewiczowi, to walczyłbym o koronę króla strzelców. Teraz najważniejsze jest utrzymanie. Korona może będzie za rok.

Na wiosnę zacząłeś strzelać regularniej. Chciałeś pokazać, że w trudnym momencie, jesteś liderem Pogoni z prawdziwego zdarzenia? 

Akurat w tej rundzie brakowało mi regularności. Zagrałem w dwóch pierwszych meczach, potem pauzowałem. I tak uzbierał się miesiąc bez gry. Gdy już złapałem regularność to i forma strzelecka przyszła. Tak samo było w poprzedniej rundzie.

Musiałeś być mocno sfrustrowany na początku rundy skoro bramek miałeś tyle, co czerwonych kartek.

Z Wigrami Suwałki dostałem pierwszą, czerwoną kartkę w karierze...

Może liczba goli w tym sezonie albo ostatni hat-trick sprawi, że zaczniesz grać na koszulce z numerem „11” lub „23”?

Wolę „87”, czyli datę roku mojego urodzenia. Wcześniej lubiłem „16”, z którą grałem w czasach juniorskich. Potem ta liczba była już zarezerwowana, więc zdecydowałem się na „87”. Nie dość, że neutralny numer, to rzadko kto decyduje się na umieszczenie akurat takiego z tyłu koszulki.

Rozmawiał Piotr Wiśniewski

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności