Piłkarz Stomilu: Jest dobrze, ale wynik powinien być wyższy

Rozgrywki27.10.2014
Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z Łukaszem Jamrózem, po pewnym zwycięstwie Stomilu Olsztyn nad Chojniczanką Chojnice 3:0 (2:0).

Nie wydaje Ci się, że zwycięstwo powinno być wyższe?

Jeżeli wykorzystalibyśmy wszystkie sytuacje, które mieliśmy w tym meczu to faktycznie wynik powinien być wyższy. Ja sam miałem w drugiej połowie 3 dogodne okazje i mogłem się lepiej zachować. Cieszą przede wszystkim 3 punkty, nieważne w jakim stylu. Ważne, że w końcu wygrywamy. Kibice się cieszą, jest dobrze.

Wspomniałeś, że nie ważne w jakim stylu, ale dzisiaj styl waszej gry mógł się podobać. Wypunktowaliście rywali wzorowo. Takie były założenia na mecz?

Ostatnio było tak, że strzelaliśmy mało goli. W tym meczu miało być inaczej, mieliśmy zagrać ofensywnie i tak było. Czasami za bardzo ponosiła nas fantazja, bo kilka okazji z drugiej połowy mogliśmy wykończyć z zimną głową i wtedy skończyłoby się 6:0, 7:0.

Można było się domyślić, że zagracie dziś ofensywnie. Dwóch napastników w wyjściowej jedenastce. Z perspektywy trybun wasza współpraca wyglądała dość dobrze. Ładnie zagrałeś mu piłkę na 1:0. Coraz lepiej dogadujecie się na treningach? Jak wygląda to z Twojej perspektywy?

To był mój pierwszy mecz w pierwszym składzie Stomilu. Chciałem pokazać się z jak najlepszej strony (w tym momencie przechodzący Piotrek Skiba poklepuje Łukasza i mówi: "mogłem strzelić pięć" - red.). Dostałem dobre podanie ze środka pola, obróciłem się z piłką i widziałem, że Paweł wychodzi na "prostopadłą", więc go obsłużyłem. Ta bramka okazała się bardzo ważna, ponieważ potem mogliśmy kontrolować poczynania na boisku.

Na koniec kilka słów o pracy arbitra. Wydaje mi się, że to spotkanie wymknęło mu się spod kontroli gdzieś w pierwszej połowie. Pozwolił na kilka ostrzejszych wejść i w drugiej posypały się już żółte i czerwone kartki.

To jest taka liga, w której dużo błędów popełniają i zawodnicy, i sędziowie. Wiadomo, jeżeli sędzia od początku ułoży sobie mecz, nie pozwoli na grę faul, to potem jest mu łatwiej. Dzisiaj stało się tak, że na początku puścił parę stykowych sytuacji i później nad tym nie zapanował.