Aktualności

Artur Skowronek trenerem GKS-u Katowice

Rozgrywki29.10.2014 
Klub GKS Katowice pragnie poinformować, że w dniu dzisiejszym stanowisko pierwszego trenera katowickiej drużyny objął Artur Skowronek.

Artur Skowronek jest młodym szkoleniowcem z rocznika 1982, który urodził się w Bytomiu. Posiada licencję UEFA Pro. Jako zawodnik występował w  takich klubach jak: Gwarek Tarnowskie Góry, Rozbark i Szombierki Bytom oraz Ruch Radzionków. Po zakończeniu przygody z piłką jako szkoleniowiec prowadził Ruch Radzionków, Pogoń Szczecin, Polonię Bytom, a w styczniu tego roku objął stanowisko ekstraklasowego trenera Widzewa Łódź, z którym rozwiązał umowę pół roku później. Dzisiaj rozpoczął się nowy etap w jego trenerskiej karierze. Umowa z katowicką drużyną została podpisana do czerwca 2015 roku.Nowy szkoleniowiec podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielami mediów opowiedział o wspólnej wizji budowania zespołu z zarządem, nadziejach na przyszłość i stylu, jaki ma prezentować drużyna pod jego przewodnictwem. – Zdaję sobie sprawę w jakim miejscu jestem i jakie są ambicje tego klubu, kibiców i całego środowiska skupionego wokół GKS-u. Katowicki klub długo czeka elitę, tam jest jego miejsce. Jestem osobą, która ma silną motywację i dla mnie liczą się czyny, a nie deklaracje. Proszę nie oczekiwać, że z dnia na dzień zmienimy styl. Zrobimy wszystko, żeby w ciągu tych pięciu ostatnich tygodni rundy jesiennej wyjść z marazmu i w zimie dojść do odpowiedniego pułapu. Będziemy sporo działać taktycznie, teraz skupiamy się na tym, żeby zdobywać punkty, a wynik zweryfikuje naszą pracę. Liczymy, że zdobędziemy zaufanie – powiedział  Skowronek.O zmianach w Dziale Sportowym wypowiedział się również prezes GKS-u Katowice Wojciech Cygan, który liczy, że zmiana będzie nowym impulsem do lepszej gry GieKSy. – Od poniedziałku doszło do zmian w klubie, nie ma już z nami trenerów Kazimierza Moskala i Andrzeja Bahra, którym jestem bardzo wdzięczny za okres spędzony w GKS-ie. To bardzo dobrzy fachowcy, ale czegoś zabrakło. Decyzję trzeba było podjąć i ta zmiana nastąpiła. Zdecydowaliśmy, że od dnia dzisiejszego trenerem GKS-u będzie Artur Skowronek, którego witamy na pokładzie. Szybko się dogadaliśmy i wierzymy, że te pięć ostatnich spotkań to okres, w którym dogonimy czołówkę. Podtrzymujemy swój apel z listu do kibiców, nie obrażajmy się i razem na pełnym stadionie sprawdźmy, czy te decyzje są słuszne. Zarząd będzie za nie rozliczany. Wierzę, że da to nowe pokłady entuzjazmu i chęci do budowania silnego klubu – podkreślał prezes Cygan.

Artur Skowronek pojawi się przy Bukowej wraz z drugim trenerem Grzegorzem Mokrym.

W sztabie szkoleniowym pozostają asystent Tomasz Owczarek i trener bramkarzy Janusz Jojko, którzy będą dalej pełnić swoje funkcje.

Źródło: GKS Katowice

TAGI: Artur Skowronek, I liga, GKS Katowice, Nowy trener, Bukowa, Zaplecze ekstraklasy, GieKSa,

Zobacz również

Zawodnicy

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności