Aktualności

[FORTUNA 1. LIGA] Wigry pierwszym spadkowiczem. Przegląd liczb 29. kolejki

Rozgrywki03.07.2020 

Dobiegła końca przygoda Wigier Suwałki z Fortuna 1. ligą. Po przegranej na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:3 suwalczanie po sześciu latach żegnają się z zapleczem PKO Ekstraklasy i od przyszłego sezonu występować będą w II lidze. Zapraszamy na przegląd liczb 29. kolejki.

2 – tylko dwie czerwone kartki zostały pokazane w 29. kolejce Fortuna 1. ligi. W osłabieniu musiała bronić się Olimpia Grudziądz, która rywalizowała ze Stomilem Olsztyn. Najpierw boisko musiał opuścić Remigiusz Szywacz, a potem zszedł z murawy Elvir Maloku. Trzy punkty zostały w Olsztynie, bo Stomil wygrał po trafieniach Wiktora Biedrzyckiego i Kokiego Hinokio.

3 – tyle drużyn wywalczyło komplety punktów na wyjeździe. Z trzema „oczkami” do domu wróciły zespoły Miedzi Legnica, Stali Mielec i Chrobrego Głogów.

3 – w tylu meczach 29. kolejki Fortuna 1. ligi podzielono się punktami.

3 – tyle meczów zakończyło się zwycięstwami gospodarzy w 29. kolejce Fortuna 1. ligi. Po wygrane sięgnął Stomil Olsztyn, Radomiak Radom oraz GKS Tychy.

5 – trwa czarna seria Wigier Suwałki w Fortuna 1. lidze. Suwalski zespół znowu przegrał, a tym razem Wigry zostały pokonane przez Radomiak Radom. Wigry poniosły porażkę w piątym meczu z rzędu i już nie mają szans na utrzymanie. Po sześciu latach suwalczanie wracają do II ligi.

8 – punkty znowu pogubiło Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zespół dotychczas utrzymujący się na pozycji lidera, podzielił się punktami z GKS Bełchatów i zaliczył ósmy remis w Fortuna 1. lidze.

18 – tyle bramek zdobyto w minionej kolejce na pierwszoligowych boiskach. To 11 goli mniej niż w poprzedniej serii gier.

18 – tyle zwycięstw na swoim koncie ma Stal Mielec. W 29. kolejce zespół prowadzony przez Dariusza Marca wygrał na wyjeździe z GKS Jastrzębie 2:1 i awansował na pozycję lidera Fortuna 1. ligi.

15 – tyle bramek dotychczas zdobył najskuteczniejszy zawodnik Fortuna 1. ligi Fabian Piasecki z Zagłębia Sosnowiec. O dwa trafienia mniej mają Mateusz Kuzimski z Chojniczanki Chojnice i Patryk Mikita z Radomiaka Radom.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności